1 Hp 0,75 kW Güneş Enerjili Su Pompası Tarımsal Sulama Sistemi Fiyatı

1 hp su pompası, 1 hp su pompası kaç kw, 1 hp su pompası fiyatı, güneş enerjisi ile 1 hp su pompası, güneş enerjili tarımsal sulama, elektrikli su pompası fiyatları, güneş enerjisi elektrikli su pompası fiyatları,elektrikli su motoru, su dinamosu çeşitleri, 1 hp su dinamosu,dizel su motoru fiyatları, 1 hp dizel su motoru fiyatları,dalgıç su pompası, 1 hp dalgıç su pompası, 1 hp dalgıç su pompası fiyatları

1 HP dalgıç pompa fiyatları modelleri özellikleri markaları alarko coverco üstünel impo

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Bu yazımızda 1 hp su pompası, 1 hp su pompası kaç kw, 1 hp su pompası fiyatı, güneş enerjisi ile 1 hp su pompası, güneş enerjili tarımsal sulama, elektrikli su pompası fiyatları, güneş enerjisi elektrikli su pompası fiyatları,elektrikli su motoru, su dinamosu çeşitleri, 1 hp su dinamosu,dizel su motoru fiyatları, 1 hp dizel su motoru fiyatları,dalgıç su pompası, 1 hp dalgıç su pompası, 1 hp dalgıç su pompası fiyatları gibi aramalar yapabilirsiniz.

Güneş Enerjisi ile Çalışan pompalardan haberiniz var mı? Örneğin güneş doğduğunda solar pompa kuyunuzdan suyu çıkartıp pompalasa ve güneş batana kadar otomatik olarak devrede kalsa güzel olmaz mıydı? Bilginiz olsun Artık tarımsal sulamalarda güneş enerjili pompalar kullanılmaktadır.

Sizin ihtiyacınıza göre hesaplamalarımızı yapıyoruz. Size uygun pompa seçimi ve solar enerji sistemini birleştiriyoruz. Bu sayede günlük/saatlik 0,5 ton su ile saatlik 350 ton kapasiteli güneş enerjisi ile çalışan pompalarımızı kullanıyoruz ihtiyacınız olan suyu temin ediyoruz.

Elektriğin olmadığı sulama alanlarında ve tarlalarda kullanılabilen bir sistemdir. Bu sistemle çiftçiler istedikleri alanda dalgıç pompa ile rahatlıkla su ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Güneş Enerjisi İle Çalışan Pompa

Üstelik tek seferlik maliyet ile 15 yıl kullanabilirsiniz.

– Bahçe

– Tarla

– Bağ

– Sera

– Alabalık Tesisleri

– Kısaca Suya ihtiyacınız olan her yerde

Solar Dalgıç Pompalar ile Nereden Su Temin Edilebilir ?

 • Kuyu
 • Gölet
 • Havuz
 • Sulama Kanalı
 • Baraj Gölü

Sistemi sitemizden inceleyebilirsiniz

1 Hp 0,75 kW Güneş Enerjili Su Pompası Tarımsal Sulama Sistemi Fiyatı

1 hp su pompası kaç kw, 1 hp su pompası fiyatı, güneş enerjisi ile 1 hp su pompası, güneş enerjili tarımsal sulama, elektrikli su pompası fiyatları,

1 hp su pompası kaç kw, 1 hp su pompası fiyatı, güneş enerjisi ile 1 hp su pompası, güneş enerjili tarımsal sulama, elektrikli su pompası fiyatları,

Sulama Paketine Dâhil Olanlar

 • Güneş Panelleri
 • Solar Pompa Sürücüsü
 • Montaj Sistemi
 • Kablo ve Konnektörler
 • Elektrik Panosu

 

Teknik Detaylar

 • Pompa Beygir Gücü: 1 hp
 • Pompa Gücü: 0,75 kW
 • Çalışma Voltajı: 220
 • Faz: 1 (Monofaze)
 • 8 Adet 265 Watt Tommatech  Güneş Paneli

FİYAT: 9.500 TL

Not: Fiyatımıza Montaj ve Nakliye Dahil değildir. Sadece Ürünlerin fiyatıdır. Montaj ve Nakli için fiyat alınız.

Güneş Enerjili Tarımsal Uygulamalar:

Şebeke hatlarından uzak yerlerde kalan tarımsal arazilerin, bahçelerin elektrik ihtiyacının karşılanması için en uygun çözüm güneş enerjili sulama sistemlerdir. Düzenli sulama tarımsal arazilerde en önemli konulardan biridir. Gerekli ve yeterli sulama yapılmazsa ürün tamamen kaybedilip, işçilik ve yatırım maliyetlinin tümü kaybedilebilir.

Sulama islemi genellikle yer altı su kaynaklarına sondaj yöntemiyle ulaşılarak yapılır. Açılan kuyuya sarkıtılan sulama pompaları vasıtasıyla su yeraltından veya kuyudan çekilerek sulama kanallarına ulaştırılır.

Günes Enerjili Tarımsal Uygulamalarda Kullanılan Ekipmanlar:

•  Solar Pompa: Sistem tasarımı yapılırken en önemli husus linsanslı programlar ile ihtiyaca uygun solar pompanın saptanması ve sistemin hesaplanmasıdır. Sistemde kulanılan özel üretilmiş solar pompalar sayesinde sistemin çektiği enerji miktarı düşecek, daha düşük güçlerde güneş paneli ve akü kullanılarak sistem maliyetini uygun hale gelecektir. Ayrıca inverter ve akü kullanılmadığı, enerjinin üretim yerinde tüketim sağlandığı için sistem yüksek verimle çalışacaktır. Solar sistemler için özel olarak tasarlanan Lorentz pompaları sitemizde bulunan “Lorentz Solar Pompa” kısmından inceleyebilirsiniz.

•  Günes Paneli: Güneş panelleri, sistemin güç üretim kaynağı olması sebebiyle doğru ve profesyonel bir şekilde tasarlanmalıdır. Panel boyutlandırılması yapılırken yıl boyunca gündüz süresinin en kısa olduğu zaman (21 Aralık) değerleri alınmalı ve bu gündeki güneş ısınım değerlerine göre sistem simülasyonu yapılmalıdır. Çoğu zaman sistem tasarımındaki en büyük hata panel seçiminde yapılmaktadır. Panel boyutunun hatalı seçilmesi sistemin kıs aylarında çalışmamasına neden olacaktır.

•  Sensörler:

a)Kuyu sensörü: Kuyudaki su seviyesini ölçmek için kullanılır.

b)havuz sensörü: Havuzdaki su seviyesine göre motoru kontrol eder.

•  Montaj aparatları ve kablolama: Sistemin kurulacağı alana uygun olacak şekilde panellerin konstrüksiyonlarının ve kablo kesitlerinin belirlenmesi gerekir.

Belirtilen ekipmanlar dışında pompaların modeline ve sistem tasarımına göre DC kesici, Power Pack gibi aparatların kullanılabilir.

Sistem tasarımı yapılırken aşağıdaki bilgilerin belirlenmesi gerekmektedir;

-Suyun çıktığı kuyu derinliği,
-Var ise deponun büyüklüğü depo yoksa günlük su ihtiyacının ne kadar olduğu,
– Sulama sıklığı (Kaç günde bir sulama yapıldığı)
-Kuyu ile depo arasındaki kot farkı
-Yatayda suyun taşınacağı mesafe
-Sistemin kullanılacağı aylar
-Sistemin kurulacağı şehir

Günes Enerjili Tarımsal Sistemlerin Avantajları:

• Sadece ilk yatırım maliyeti vardır.
• İsletme maliyeti hemen hemen sıfırdır. (gerekli durumlardaki bakım maliyetleri hariç)
• Yüksek verimlidir ve elektriksel kayıplar azdır.
• Kolay montaj imkanı vardır.
• Şebekeye bağımlılık yoktur.

Güneş Enerjisi İle Çalışan Pompa Teklif İçin Gerekenler

1- Kuyu pompa derinliği Kaç Metre?

2- Günlük/saatlik su ihtiyacı kaç m3/ton?

3- Kot farkı var mı varsa kaç metre?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir