5 kw 5.000 watt Rüzgar Türbini Enerjisi Fiyatı Maliyeti Kurulumu

5 kw Rüzgar Türbini, 5.000 watt Rüzgar Türbini,5 kw Rüzgar Türbini fiyatı, 5 kw Rüzgar Türbini fiyat listesi,5 kw Rüzgar Türbini maliyeti,5 kw Rüzgar Türbini kurulumu, Rüzgar Enerjisi,rüzgar enerjisi fiyatları,rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi,

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Rüzgâr enerjisi, rüzgârı oluşturan hava akımının sahip olduğu hareket (kinetik) enerjisidir. Bu enerjinin bir bölümü yararlı olan mekanik veya elektrik enerjisine dönüştürülebilir.

Rüzgârın gücünden yararlanılmaya başlanması çok eski dönemlere dayanır. Rüzgâr gücünden ilk yararlanma şekli olarak yelkenli gemiler ve yel değirmenleri gösterilebilir. Daha sonra tahıl öğütme, su pompalama, ağaç kesme işleri için de rüzgâr gücünden yararlanılmıştır. Günümüzde daha çok elektrik üretmek amacıyla kullanılmaktadır.

1
Fosil, nükleer ve diğer yöntemlerde atmosfere zararlı gazlar salınmakta, bu gazlar havayı ve suyu kirletmektedir. Rüzgârdan enerji elde edilmesi sırasında ise bu zararlı gazların hiçbiri atmosfere salınmaz, dolayısıyla rüzgâr enerjisi temiz bir enerjidir, yarattığı tek kirlilik gürültüdür. Pervanelerin dönerken çıkardığı sesler günümüzde büyük ölçüde azaltılmıştır.

 • 5000WT küçük ölçekli rüzgar türbini, piyasadaki emsalleri arasında yüksek dayanıklılığı ve uzun ömrü ile öne çıkmaktadır.
 • Anma Gücü 4800w
  Maksimum Çıkış Gücü 5000w
  Çıkış Voltajı 24 V
  Kanat Miktarı 3 Adet Cam Elyaf+Polyester Kanat
  Rotor Çapı 2 m (6.56 ft)
  Başlangıç ??Rüzgar Hızı 3 m/s (6.7 mph)
  Anma Rüzgar Hızı 12 m/s (26.8 mph)
  Survival Wind Speed 45 m/s (100.7 mph)
  Generator Üç Fazlı Daimi Manyetik Jeneratör
  Jeneratör Verimliliği >0.96
  Türbin Ağırlığı 32 kg (70.55 lbs)
  Gürültü 30 db(A) @ 5m/s
  Sıcaklık Aralığı -20°C ile +50°C
  Tasarım Ömrü 20 Yıl
  Garanti Standart 2 Yıl

 

 1. nustafa yılmaz dedi ki:

  5 kw rüzgar gülü ve 15 kw güneş paneli çiftlik için lazım konuşalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir