Güneş Enerjili Sulama Sistemi Solar Pompa 2m Derinlik Saat 6 Ton Su

Güneş enerjili tarla sulama, dalgıç pompa, güneş panelli dalgıç pompa, güneş enerjisi, sulama pompası,Güneş enerjisi ile tarımsal sulamada solar dalgıç pompa kurulumu ve fiyatları

güneş enerjisi, sulama pompası,

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Tarımda  Solar güneş enerjisi panelleri, dalgıç pompa ile tarla sulama yapabilirsiniz. Tarımda sulama maliyetleri yüksektir. Bunun nedeni petrol ürünlerinin maliyetlerinin yüksek olması yatar. Elektrik ile sulama yapmakta mümkündür ancak bu sistemde sürekli maliyetler artmaktadır. Güneş panalleri üretmiş olduğu elektrik sayesinde solar pompa çalışır ve bir defa kurulum masrafı ile tarlanızı 20 yıl sulama yapabilirsiniz. Üstelik Güneş panelleri  10 yıl Garanti kapsamındadır. Diğer alet ve edavat 2 yıl garanti kapsamındadır.

Elektriğin olmadığı sulama alanlarında ve tarlalarda kullanılabilen bir sistemdir. Bu sistemle çiftçiler istedikleri alanda dalgıç pompa ile rahatlıkla su ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Tarım ve köy işleri bakanlığının verdiği teşviklerle sistemi kullanacak çiftçiye cazip imkanlar sunulmaktadır.

Yeni lorentz pompalarla 60-70 metre derinlikten günde 350 ton’a kadar su çıkarabilme mümkün olmaktadır. Üstelik Bakanlıkca %50 hibe kapsamında.

Güneş Panelleri Sulama Paket İçeriği

GÜNEŞ PANELLERİ 10 YIL GARANTİLİDİR

 

Sistem Ürünleri

Solar Panel Cinsi 100 Watt Polikristal Solar Panel
Solar Panel Adedi 8 Adet
Toplam Panel Gücü  800 Watt Solar Enerji
Pompa Gücü 500 Watt DC Pompa
Pompa Voltajı 48 Volt
Pompa Çıkış İnci 1.2 inç

FİYAT: 7.500,00 TL

Güneş Panelleri İle Sulama Nasıl Yapılır ?

Güneş paneller her geçen gün daha farklı alanlarda kullanılmaya başladı. Güneş panelleri yaygın olarak şebeke bağlantılı ve şebekenin olmadığı alanlarda kullanılmasına rağmen artık tarımsal sulamada da kullanılmaya başladı. Güneş enerjisinin tarımda kullanılmaya başlaması ile birlikte maliyetlerde ciddi anlamda azalmalar bekleniyor. Özellikle şebekeden uzak olan tarlalarda güneş enerjisi sistemleri, mazot ile sulamaya göre maliyet açısından fark yaratıyor. Elektrik fiyatlarının veya mazot maliyetlerinin sürekli artması, çiftçilerin mahsulüne ağır yükler yüklüyor. Birçok dönümde tarım yapan çiftçilerimiz sulama yapabilmek için elektriğe binlerce lira para ödemektedir.

Tarımsal sulamada en yüksek tüketimi  dalgıç pompalar yapmaktadır. Güneş enerjisi sistemleri kullanarak böyle pompaları çalıştırmak mümkündür. Güneş enerjisi ile monofaze veya trifaze motorlar çalıştırılabiliyor. Güneş enerjili sulama sistemlerinin en büyük dezavantajı günlük yedi saat kadar sulama yapılabilmesidir. Monofaze pompalar akülü sistem olarak tasarlanarak gecede sulama yapılabilmesi mümkündür. Fakat akü maliyetleri hala yüksek olduğundan böyle sistemlerin yatırım geri dönüş oranları uzamaktadır.

Diğer sistemlerimiz için fiyat teklifi isteyiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir