Güneş Enerjisi Devlet Desteği Teşvikleri 2016 Güneş Panelleri Fiyatları

güneş enerjisi sistemleri devlet desteği,güneş enerjisi sistemi devlet desteği,güneş enerjisi santrali devlet desteği,rüzgar enerjisi devlet desteği,güneş enerjisi devlet teşvikleri,güneş enerjisi devlet teşvikleri 2016,güneş enerjisi devlet destekleri,güneş enerji devlet desteği,güneş enerjisinden elektrik üretimi devlet teşviki,güneş enerjisinden elektrik üretimi nasıl yapılır,güneş enerjisi ile elektrik üretimi yapan firmalar,güneş enerjisi paneli nasıl yapılır,güneş enerjisi su paneli fiyatları,220 volt güneş paneli fiyatları,güneş enerjisi fiyatları,güneş enerjisi su ısıtma,güneş enerjisi ile elektrik üretimi fiyatları,güneş enerjisi ile elektrik üretimi maliyeti,güneş paneli fiyatları,güneş enerjisi ile elektrik üretimi yapan firmalar,güneş enerjisi ile elektrik üretimi nasıl yapılır,güneş enerjisi fiyatları,güneş enerjisi ile elektrik üretimi bayilik,rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Güneş Enerjisi Sistemleri Devlet Desteği Teşvikleri 2016 Güneş Panelleri Fiyatları

Güneş enerjisi sistemleri devlet desteği,güneş enerjisi sistemi devlet desteği,güneş enerjisi santrali devlet desteği,rüzgar enerjisi devlet desteği,güneş enerjisi devlet teşvikleri,

Genç güneş enerjisi sistemi ile ilgili merak edilen birçok soru vardır. Güneşten elektrik enerjisi elde etmek ülkemizde yeni bir girişimdir. Gerek bu işe yatırım yapmak isteyenler gerekse kendi işletmelerinde bedava elektrik elde etmek için solar panel almak ve kurmak isteyenlerin aklına takılan birçok soru vardır. Bu soruların bütün cevapları sitemizde yer alan güncel makalelerde açıklanmıştır. Yine de Bu soruların neler olduğunu bir kez daha özetleme gereği duyduk. Güneş Enerji sistemi ile ilgili gelen sorular iki kısımda incelenmektedir. Birinci kısımda bu işe yatırım yapmak isteyenler sorduğu sorulardır… İkinci kısımda ise bireysel olarak güneş enerjisi sistemlerinden istifade etmek isteyen ve kendi işletmelerinde Güneş Enerji sistemlerinin kurmak isteyenlerin Merak ettiği sorulardır. Öncelikle Güneş Enerji Sistemlerine yatırım yapmak isteyen kimselerin Merak ettiği sorulardan başlayalım.

 

Türkiye’de güneş enerji santrali teşvikleri nelerdir?

Ülkemizde bu alanda yatırım yapmak isteyen girişimcilerin desteklenmesi amacıyla yatırım teşvik belgesi lisanslar izinler alındıktan sonra ilgili kanun hükümlerine göre teşvik belgesinde KDV muafiyeti ve gümrük vergisi muafiyeti verilmektedir. Ayrıca devletin güneş enerjisinden elde edilen enerji satın alma garantisi vermesi teşvikler arasındadır. Devlet üretilen elektriğin her kilovatı ne 1.3 cent ödeme yapmaktadır. Yatırımın tamamen yerli üretimle karşılanması durumunda ek yardımlar sağlanmaktadır. Verilen destek süresi maksimum 10 senedir.

5 MW üstü Sistem Kurmak İsteyenler Ne Yapmalıdır?

5MW üstü enerji gücü üretmek isteyen girişimcilerin ilk yapacağı iş, sistemin kurulması için uygun arazi bulmaktır. Aynı nokta için birden fazla başvuru olması durumunda rakipler arasında ihale benzeri bir yarışma yapılır ve yarışmayı kazanan şirket ihaleyi alır.

220 volt güneş paneli fiyatları,güneş enerjisi fiyatları,güneş enerjisi su ısıtma,güneş enerjisi ile elektrik üretimi fiyatları,güneş enerjisi ile elektrik üretimi maliyeti,güneş paneli fiyatları,güneş enerjisi ile elektrik üretimi yapan firmalar,güneş enerjisi ile elektrik üretimi nasıl yapılır,güneş enerjisi fiyatları,güneş enerjisi ile elektrik üretimi bayilik,rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi

500 KiloWatt altında Enerji Kapasiteli İşletme Kurmak isteyenler

Bu girişimcilerin elektrik şebekesine bağlantısı olduğu halde lisans başvurusu yapmadan kendi işletmelerinin elektrik ihtiyacını karşılamak ve makro ölçülerde enerji satışı yapmak isteyenler, Lisanssız Elektrik Üretim yönetmeliğinden istifade edebilirler.

Güneş Enerji Sektörüne Yatırım yapacakların Muhatap olacağı Kurumlar Hangileridir?

Sırasıyla,  MGM- Meteoroloji Genel Müdürlüğü, EPDK -Enerji Piyasası Denetleme Kurumu, TEİAŞ Genel müdürlüğü gibi kurumlarla muhatap olunacaktır.

güneş enerjisi devlet teşvikleri 2016,güneş enerjisi devlet destekleri,güneş enerji devlet desteği,güneş enerjisinden elektrik üretimi devlet teşviki,güneş enerjisinden elektrik üretimi nasıl yapılır,güneş enerjisi ile elektrik üretimi yapan firmalar,güneş enerjisi paneli nasıl yapılır,güneş enerjisi su paneli fiyatları,

Küçük ölçekte işletmecilerin Kendi Elektriğini Üretme Girişimi ve Maliyet Hesabı

Eğer küçük ölçekte bir şirketiniz varsa ve kendi elektriğinizi kendiniz üretmek istiyorsanız 500 kW altı Lisanssız üretim yapma imkanınız vardır. Öncelikle İl Özel İdaresine başvuru yapılır.  İnceleme olumlu bulunursa, ilgili kurum projeyi uygunluk açısından DSİ Bölge Müdürlüğüne iletir. Belgeler eksiksiz ise dosya tekrar İl Özel idaresine gelir.

 1. Sercan Sofuoglu dedi ki:

  Güneş enerjisi maliyetleri ne kadar?

 2. Sarihan Bayramoglu dedi ki:

  Rüzgar enerjisi sistemleri maliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

 3. Elgin Gulden dedi ki:

  Rüzgar Enerji Santrali Kurmak İstiyorum

 4. Berna Agcay dedi ki:

  500 kW Güneş Enerji Santrali Kurulumu ve Maliyeti

 5. Evrim Reza dedi ki:

  Kendi tarlama ges kurmak istiyorum ?

 6. Erem dedi ki:

  Solar Enerji Hibe destekleri var mı? Varsa Nelerdir ?

 7. Aysun Ozmen dedi ki:

  Rüzgar enerjisi sistemleri maliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

 8. Ogut Akman dedi ki:

  Güneş enerjisi Hibe destekleri var mı? Varsa Nelerdir ?

 9. Ayhan Akpinar dedi ki:

  Güneş Enerjisi ile elektrik üretimi nasıl yapılır? Bilgi verir misiniz?

 10. Zeyno Cimen dedi ki:

  Güneş enerjisi maliyetleri ne kadar?

 11. aydın kaya dedi ki:

  guneş enerşı teklıfı ıçın hataydan kurulacak tesıs için teklıf alaacaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir