güneş enerjili sulama sistemi

Güneş Enerjisi İle Çalışan Solar Pompalar

Güneş Enerjisi ile Çalışan Solar Su Pompaları, Solar Pompa. solar pompa, güneş enerjili pompa, Solar Pompa Sürücü, Dalgıç Solar Pompa Sistemleri, solar dalgıç pompa fiyatları, dalgıç pompa fiyatları,Solar Sulama Pompaları. Solar pompa güneş enerjisi ile sulama yapmayı sağlayan bir üründür. Güneş ışığı altında çalışır ve akü kullanmadan doğrudan güneşten elde edilen elektriği pompa için kullanarak su pompası görevi yapar.

Güneş Enerjisi İle Çalışan Solar Pompalar

Güneş Enerjisi ile Çalışan pompalardan haberiniz var mı? Örneğin güneş doğduğunda solar pompa kuyunuzdan suyu çıkartıp pompalasa ve güneş batana kadar otomatik olarak devrede kalsa güzel olmaz mıydı?  Bilginiz olsun Artık tarımsal sulamalarda güneş enerjili pompalar kullanılmaktadır. Sizin ihtiyacınıza göre hesaplamalarımızı yapıyoruz. Size uygun pompa seçimi ve solar enerji sistemini birleştiriyoruz. Bu sayede günlük/saatlik 0,5 ton su ile saatlik 350 ton kapasiteli güneş enerjisi ile çalışan pompalarımızı kullanıyoruz ihtiyacınız olan suyu temin ediyoruz.

Tarımsal sulama paketlerimiz mevcut su pompalarınızı çalıştırmak üzere tasarlanmıştır. Su pompanızın beygir (hp) veya elektrik gücünü (kW) biliyorsanız doğrudan o paketi seçerek hangi derinliklerden günlük kaç metreküp (m3) su çekebileceğinizi görebilirsiniz. Her tarımsal sulama paketinin üzerine tıklayarak paketin nelerden oluştuğunu ve diğer ayrıntıları görebilirsiniz.

Firmamız tarafından edineceğiniz tarımsal sulama paketleri içinde, sulama sistemlerinde bulunan makine ve ekipmanların tamamı bulunmaktadır. Bu ekipmanların içinde; güneş enerjisini edinmenizi sağlayacak olan güneş panelleri, sistemin aküye ihtiyaç duymadan enerji akışını sağlamasına yarayan solar pompa sürücüsü, sistemi bir arada tutacak olan kablo ve konnektörlerle birlikte montaj sistemleri de eksiksiz olarak bulunmaktadır. Sulama paketlerinde bulunan ekipmanların işlem hacmine göre farklılık göstermesi, fiyat farklılıklarını da sağlamaktadır. Web sitemiz kullanıcılarına, site üzerinden satın aldıkları sistemlerin montaj işlemi için teknik destek de sağlamaktadır. Bizimle iletişime geçtiğiniz taktirde size en yakın bayimizle iletişime geçmenizi sağlayabilir, ayrıca bölgesel elektrikçilerden yardım aldığınız taktirde gerekli bilgileri sizlere ulaştırabiliriz.

Tarımsal sulama paketleri fiyatları; sistemin büyüklüğü, kullanım hacmi ve kullanım yeri gibi çeşitli değişkenlere göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda sistemi ne kadar sıklıkta kullanacağınız da fiyat konusunda büyük önem taşımaktadır. Çok profesyonel tarım sulama sistemlerinin yanında amatör veya bireysel olarak kullanılabilecek sistemler de mevcuttur. Dolayısıyla bu sistemleri satın alırken kullanım şeklinize göre karar vermeniz sizin için yararlı olacaktır. Güneş enerjisiyle tarımsal sulama sistemi fiyatları ise düşük kapasiteli sistemler için 10,000 – 20,000 TL, orta kapasite için 25,000 – 50,000 TL, büyük kapasite için 90,000 – 130,000 TL gibi fiyat aralıklarında bulunmaktadır. Fiyatlar elektrik enerjisiyle karşılaştırıldığında, sistemin kendisini yaklaşık 1 yıl içinde amorti ettiği rahatlıkla görülebilmektedir. Ayrıca tarımsal sulama sistemlerinin elektrikli sistemlere göre kullanım ömrü yaklaşık 2 yıl daha uzun olmaktadır.

Güneş Enerjisi İle Çalışan Pompa

Sistemin Kurulumu ; Power Enerji,  Solar güneş panelleri ile tarımsal sulama alanında Türkiye’nin önde gelen firmalarındandır. Türkiye’nin her yerinde bulunan teknik ekiplerimiz ile projelerinizi anahtar teslim gerçekleştiriyoruz. Fiyatlarımızda kurumlum hizmetleri dahil değildir. Kurulum fiyatlarımız hakkında bilgi almak isterseniz bize telefon ile ulaşabilirsiniz.

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri; Doğru Ürün Kullanılırsa, Doğru Montaj yapılırsa ve tabi ki doğru firma ile çalışılırsa Günde 10 saat çalışmaktadır. Evet 10 saat. Örneğin; Müşterimizin kurulumunda 2 hp dalgıç pompa 105 metre derinlikten saatte 3,6 Ton su vermektedir. Günde 10 saat x 3,6 Ton = 36 Ton su yapar. Yaz dönemlerinde bu sistem her gün kullanılabileceği için 7 gün x 36 Ton: 252 TON su yapar.

Üstelik Güneş Enerjili Sulama Sistemi sadece Güneş panelleri ve Solar pompa sürücüsünden oluşmaktadır. Bu nedenle bu sistem 15 yıl boyunca kullanılması mümkündür. Kurulum yaptığımız projelerimizde Güneş panelleri için 10 yıl , diğer sistemler için 2 yıl garanti vermekteyiz. 2 yılda servis garantisi veriyoruz. 2 yıl içinde ürünlerimizde arıza meydana gelirse ÜCRETSİZ DEĞİŞİM yapıyoruz. Üstelik servis ücreti de talep etmiyoruz. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. İşimizde iddalıyız.

Müşterimiz Güneş Enerjili sulama sistemi kurma konusunda bizi tercih etti. Müşterimizin arazisini keşfe gittik. Kurulum yapılacak alanı belirledik.

Başlıyoruz.

Müşterimize verdiğimiz randevumuza uyuyoruz ve sabah erken saatlerde Güneş Enerjili Sulama Sistemi kuracağımız araziye geliyoruz.

Araziye gelirken  kurulum için ihtiyacımız olan bütün araç gereçlerimizi beraberimizde getiriyoruz. Jeneratör, kaynak makinası, matkap, kesici vs.

İlk işimiz Güneş Panelleri için sehpa hazırlamak. Müşterimizin isteğine göre ister orjinal Güneş Panel sehpası kuruyoruz dilerse maliyeti düşürmek isterse Panel Sehpa ayaklarını kendimiz imal ediyoruz.

Güneş Panelleri Kurulum Yerine Taşınıyor.

solar water pump

solar water pump

Bu aşamada Güneş Panelleri için hazırladığımız sehpalarda dayanıklı olması için 2.5 mm 40 x 60 Profiller kullandık. Güneşe Karşı Bakı, Güneş Panellerinin maksimum verim için güneşe karşı eğim derecesi çok önemli. Bu işlemleri hazırlıyoruz.

Güneş enerjili sulama sistemi kurulumu

Güneş enerjili sulama sistemi kurulumu

Panel Sehpaları montajına başladık. Müşterimizin isteği doğrultusunda Panel sehpalarını çardak biçiminde Yüksek yapıyoruz. Amaç; Güneş Panellerinin zeytin ağaçlarının büyümesi ile gölgelenmesini engellemek aynı zamanda Güneş panellerinin altını depo olarak kullanmak.

Güneş Panel sehpasının montajı çok önemli işimizin %60 bu. Çünkü güneş panel sehpası Rüzgar, kar, yağmur ve 3. kişilere karşı korunaklı olmalı. Yaptığımız işi Doğru Yaptığımız gibi sağlam yapmayı da severiz.

Güneş enerjisi ile sulama sistemi kurulumu

Güneş enerjisi ile sulama sistemi kurulumu

Görüleceği üzere Güneş Panel Sehpamız Zeytin ağaçlarından epey yüksekçe oldu. Alttaki resimde traktör römorkunu açık vaziyette bile panel sehpasının altına sığdırmayı başardık. Müşterimize kullanabileceği bir alan kazandırmış olduk.

Güneş enerjisi ile dalgıç pompa çalıştırma

Güneş enerjisi ile dalgıç pompa çalıştırma

Güneş Panelleri güneşin konumuna göre maksimum verim alacak şekilde monte edilmeye başlandı. Burada ölçümler çok önemli. Gönye elimizden düşmüyor. Doğru iş yaparsak müşterimiz Güneş Enerjili Sulama sistemini günde 10 saat civarında kullanabilecek.

güneş enerjisi ile çalışan dalgıç pompa

güneş enerjisi ile çalışan dalgıç pompa

Güneş Panelleri, standart ölçülere sahip olsa da metre elimizden düşmüyor. Ölçü ve eğim çok önemli. Bu sistemde kullandığımız paneller 265 Watt Talesun Marka İthal güneş panelleri. 1 sınıf hücre ve verimliliğe sahip. Panel ölçüleri 164cm x 99 cm. Neden tam 100 cm değil ki 🙂 Eğer dikkat etmez isek o 1 cm fark bile baş ağrıtabiliyor.

güneş enerjili sulama pompası

güneş enerjili sulama pompası

Panel sehpamızı kurduk. Güneş Panellerimizi sehpamızın üzerine dizdik. Bağlantılar yapıldı. Sistem çalışıyor. 380 Volt elektriği gördük.

güneş paneli dalgıç pompa çalıştırma

güneş paneli dalgıç pompa çalıştırma

Eveet, güneş panel sehpalarını hazırladık panellerin dizilimini yaptık bağlantıyı sağladık. Güzel de durdu hani. Bu projemiz 2 hp pompa olduğu için 265 wattlık 12 adet güneş paneli kullandık. Pompamız 2 hp trifaz 380.

Müşterimiz panel sehpasının tabanına hasır beton atacak. Ayrıca güneş panel sehpasının etrafını duvarla örecek bu sayede kullanılabilir kapalı bir alanı olacak. Ön ayaklar 2 m, arka ayaklar 2.65 m olarak yapıldı.

güneş enerjisi elektrik üretimi

güneş enerjisi elektrik üretimi

Resimlere dikkatli bakarsanız işçilik, emek görürsünüz. Yaptığımız iş Sağlam olmak zorunda. Yaptığımız sistem çalışmak zorunda. Çünkü ; bir sonraki müşteriyi hedefliyorsak işimizi iyi yapmak zorundayız. Müşteri memnuniyeti önemli.

güneş enerjisi tarımsal sulama sistemi

güneş enerjisi tarımsal sulama sistemi

Geldik dalgıç pompa kurulumuna. Dalgıç pompamızı 105 metre derinliğe indirdik. Bizi epey zorladı. Kablo bağlantılarını yaptık. Sistemi Devreye aldık..

güneş paneli dalgıç çalıştırma

güneş paneli dalgıç çalıştırma

Ve beklenen an. 105 metre derinlikte 2 hp pompamız 380 volt enerji ile kendine geliyor. Resimde 20 litrelik bidon göreceksiniz. Dakikaya tuttuk. 20 litrelik bidon 19 sn de doldu. Pompamız saatte 3,6 ton su temin etmektedir. Bizim vadettiğimizden fazla oldu. Şükür ki yüzümüz kara çıkmadı.

güneş enerjisi ile pompa su çıkartma

güneş enerjisi ile pompa su çıkartma

Güneşin enerjisini suyun bereketi ile buluşturduk. Bir projemizin daha sonuna geldik. Müşterimize tahhüt ettiğimizden daha fazla su vermiş olduk. Bir arazi daha suya kavuşmuş oldu. Yazın sıcağından kavrulan toprak artık kana kana sulanacak.

güneş paneli dalgıç motor çalıştırma

güneş paneli dalgıç motor çalıştırma

Biz bu işte iddalıyız. Ne yaptığımızı biliyoruz. Siz de sondaj kuyularında / sulama kanallarında/ havuzlarda/ göletlerde / Baraj göllerinde  Güneş Enerjili Sulama Sistemi Kurmak istiyorsanız Çalışmamızı gördünüz size bir telefon kadar yakınız. Bizi arayabilirsiniz.

POWER ENERJİ

0532 745 27 63

info@powerenerji.com

Kurulumunu yaptığımız Sistemlere 2 YIL ÜCRETSİZ SERVİS hizmeti veriyoruz.

REFERANSLARIMIZ


10 Hp Güneş Enerjili Sulama Sistemi

Güneş Enerjili Sulama Sistemi 10hp-15hp-20hp-25hp-30hp-40hp-50hp 60 hp 70 hp 75 hp 100 hp Güneş Enerjili Sulama Sistemi 10hp-15hp-20hp-25hp-30hp-40hp-50hp 60 hp 70 hp 75 hp 100 hp[/caption]

10 Hp Güneş Enerjili Sulama Sistemi

Güneş Enerjili Sulama Sistemi 10hp-15hp-20hp-25hp-30hp-40hp-50hp kurulum maliyeti Güneş Enerjili Sulama Sistemi 10hp-15hp-20hp-25hp-30hp-40hp-50hp kurulum maliyeti[/caption]

15 Hp Güneş Enerjili Sulama Sistemi

gunes enerjisi paneli fiyatları sulama sistemi gunes enerjisi paneli fiyatları sulama sistemi[/caption]

10 Hp Güneş Enerjili Sulama Sistemi

gunes enerjisi paneli fiyatları sulama sistemi maliyeti gunes enerjisi paneli fiyatları sulama sistemi maliyeti[/caption]

20 Hp Güneş Enerjili Sulama Sistemi

gunes enerjisi paneli fiyatları sulama sistemi maliyeti gunes enerjisi paneli fiyatları sulama sistemi maliyeti[/caption]

30 Hp Güneş Enerjili Sulama Sistemi

gunes enerjisi paneli fiyatları sulama sistemi maliyeti gunes enerjisi paneli fiyatları sulama sistemi maliyeti[/caption]

40 Hp Güneş Enerjili Sulama Sistemi

gunes enerjisi paneli fiyatları sulama sistemi maliyeti 10 hp gunes enerjisi paneli fiyatları sulama sistemi maliyeti 10 hp[/caption]

10 Hp Güneş Enerjili Sulama Sistemi

Güneş Enerjili Sulama Sistemi 10hp-15hp-20hp-25hp-30hp-40hp-50hp 60 hp 70 hp 75 hp 100 hp fiyatları Güneş Enerjili Sulama Sistemi 10hp-15hp-20hp-25hp-30hp-40hp-50hp 60 hp 70 hp 75 hp 100 hp fiyatları[/caption]

10 Hp Güneş Enerjili Sulama Sistemi

Güneş Enerjili Sulama Sistemi 10hp-15hp-20hp-25hp-30hp-40hp-50hp dalgıç pompa fiyatları Güneş Enerjili Sulama Sistemi 10hp-15hp-20hp-25hp-30hp-40hp-50hp dalgıç pompa fiyatları[/caption]

10 Hp Güneş Enerjili Sulama Sistemi

Çanakkale Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemi