Hayvancılık Hibe Destekleri 2017

Bu yazımızda 2017 hayvancılık hibeleri, 2017 büyükbaş hayvancılık hibeleri, 2017 küçükbaş hayvancılık hibeleri, hayvancılık destekleri nasıl alınır, hayvancılık hibeleri nasıl alınır, hayvancılık hibe başvuruları,büyükbaş hayvan hibe kredisi şartları,devlet destekli hayvancılık kredisi nasıl alınır gibi sorulara cevap arayacağız.

2017 HAYVAN DESTEKLERİ HİBELER

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

2017 Yılı Hayvancılık hibe tutarları yayınlandı. 2017 yılı için hem büyükbaş hayvancılık hemde küçükbaş hayvancılık için devlet hibesinden yararlanabilirsiniz. Bu yazımızda 2017 hayvancılık hibeleri, 2017 büyükbaş hayvancılık hibeleri,  2017 küçükbaş hayvancılık hibeleri, hayvancılık destekleri nasıl alınır, hayvancılık hibeleri nasıl alınır, hayvancılık hibe başvuruları,büyükbaş hayvan hibe kredisi şartları,devlet destekli hayvancılık kredisi nasıl alınır gibi sorulara cevap arayacağız.

Hibeye Esas Proje tutarının; İnşaat yatırımı için %50, alınacak damızlık boğa ve damızlık koç-teke alımı için %80’inin nakdi tutarı desteklenecek.

Doğu Anadolu Projesi (DAP), Güney Doğu Anadolu Projesi (GAP), Konya Ovası Projesi (KOP) Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) kapsamındaki illerinde, mevcut büyükbaş-küçükbaş hayvancılık işletmelerinin modernizasyonu için ahır-ağıl tadilatı veya yeni inşaat ile koç-teke alımı; Doğu Anadolu Projesi (DAP), Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) ve Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) kapsamındaki illerde, mevcut işletmelerin et üretiminde verimlilik ile kalitenin artırılması ve bölgesel kalkınmayı sağlamaya yönelik etçi ve kombine ırklardan damızlık boğa alımı yatırımlarına destek verilecek.

2017 HAYVANCILIK HİBE TUTARLARI KAÇ TL ?

Hibeye Esas Proje tutarının; İnşaat yatırımı için %50, alınacak damızlık boğa ve damızlık koç-teke alımı için %80’inin nakdi tutarı desteklenecek.

2017 HAYVANCILIK HİBE DESTEKLEME KONULARI

Büyükbaş işletmelerde ahır, gübre sıyırıcı, gübre çukuru, yem deposu, silaj çukuru, süt sağım odası ve soğutma sistem odası inşaatları yapımı veya tadilatı ile damızlık boğa alımı için, küçükbaş işletmelerinde ise ağıl, yem deposu ve yıkama ünitesi (koyun-keçi banyoluğu) inşaatı yapımı vaya tadilatı ile damızlık koç-teke alımı destekleme kapsamında yer almaktadır.

2017 HAYVANCILIK HİBE DESTEĞE KİMLER BAŞVURABİLİR

Başvuru tarihinden en az 1 yıl önce Bakanlık Türkvet veri tabanına veya Koyun Keçi Kayıt Sistemine kayıtlı ve anaç varlığı en az 10 baş en fazla 49 baş anaç sığır veya en az 100 baş en fazla 200 baş anaç koyun-keçi kapasiteli aktif işletmeye sahip gerçek veya tüzel kişiler desteğe başvurabilir.

2017 HAYVANCILIK HİBE BAŞVURU YERİ VE ZAMANI

Yeni inşaat veya tadilat inşaatı yaptıracak üreticiler Tarım İl Müdürlüklerinden, sadece damızlık boğa, koç-teke alımı hibe desteğinden yararlanmak isteyen üreticiler Tarım İl/İlçe Müdürlükleri’nden 31 Mart 2017 Cuma gününe kadar başvuru yapabilir.

2017 HAYVANCILIK HİBE DESTEKLEME KAPSAMINDA YER ALAN İLLER

İnşaat yatırımı ile damızlık koç-teke alımı yatırım konusu Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamındaki Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Erzurum, Elazığ, Hakkâri, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli ve Van illeri; Güney Doğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamındaki Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak illeri; Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamındaki Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray illeri ile Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) kapsamındaki Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Bayburt ve Gümüşhane illerine destek verilecek.
Damızlık boğa alımı yatırım konusu Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamındaki Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Erzurum, Elazığ, Hakkâri, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli ve Van illeri; Güney Doğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamındaki Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak illeri ile Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) kapsamındaki Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Bayburt ve Gümüşhane illerine destek verilecek.
Büyükbaş işletmelerinde yatırım alternatifleri:
Küçükbaş işletmelerinde yatırım alternatifleri:

 1. Birce Sengul dedi ki:

  Rüzgar Enerji Santrali Kurmak İstiyorum

 2. Alpbilge Cetin dedi ki:

  Kendi tarlama ges kurmak istiyorum ?

 3. yasin hasbek dedi ki:

  iyi günler 36 yaşındayım 18 yıldır İstanbul da yaşıyorum büyükbaş hayvancılık yapmak istiyorum devletimizin köye dönen genç çiftçilere hibe desteklemesi projesinden ve hayvancılık desteklemelerinden nasıl faydalanabilirim konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim saygılarımla

 4. işsiz dedi ki:

  tokat niye yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir