Kostal Piko On Grid İnverter Fiyatları

KOSTAL İnverter PIKO kostal inverter, on-grid invertör, on grid inverter,piko, kostal piko, solar inverter, solar invertör, solar invertör çeşitleri, 

KOSTAL-piko-inverter-fiyatlari-4.2-4.6-5.5-6.0-8.0-10-12-15

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Bu yazımızda On grid / şebekeye bağlı projelerde kullanılan Kostal Piko On grid inverter açıklayacağız. KOSTAL İnverter PIKO 8.5, KOSTAL İnverter PIKO 7.0, KOSTAL İnverter PIKO 5.5, KOSTAL İnverter PIKO 4.6, KOSTAL İnverter PIKO 4.2, KOSTAL İnverter PIKO 10, KOSTAL İnverter PIKO 12, KOSTAL İnverter PIKO 15, KOSTAL İnverter PIKO 17, KOSTAL İnverter PIKO 20,kostal inverter, on-grid invertör, on grid inverter,piko, kostal piko, solar inverter, solar invertör, solar invertör çeşitleri,

On-Grid Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi ( solar fotovoltaik sistem) şebekeye bağlı (paralel) bir sistem anlamına gelir.

İnvertör Nedir? 

Genel anlamda güç çevirici olarak bilinen invertörü, doğru akımı (DC) alternatif akıma (AC) çevirmeye yarayan elektriksel bir güç dönüştürme elemanı olarak tanımlayabiliriz. Çıkışta üretilen AC akım devrenin yapısına, transformatörlere, elemanlara bağlı olarak farklı gerilim ve frekans değerlerinde olabilir.

 On Grid – Şebekeye Bağlantılı İnvertör Nedir? 

Güneşten üretilen enerjinin, üretildiği anda hiçbir depolama ara birimi olmadan şebekeyi beslediği ve anında kullanıldığı sistemler şebeke bağlı (Grid on) sistemlerdir. Bu sistemler anında şebekeyi beslediği gibi fazla elektriğinde satışına devletler tarafından gerekli tarifeler ve kanunlar olduğunda izin verebilmektedir.

Bu sistemlerin avantajları:

  • Sistemde akü gibi depolama birimleri kullanılmayacağı için depolama için ayrıca ek bir maliyet olmaz.
  • Sisteme yakın yerlerde olacağı ve depolama olmadığı için enerji çevriminin daha az olmasından dolayı kayıp minimum miktarda olacaktır.
  • Üretilen enerji şebekeye bağlı olduğu için aynı zamanda üretilen enerji yetmediğinde şebeke devreye girecek ve enerjinin eksiksiz olarak yükü besleyecektir.
  • Şebeke bağlı sistem yapılacağı zaman, sistem tasarımı yükün tamamını karşılaması zorunlu olmadığı için istenilen miktarda tasarım yapılabilme esnekliğine sahiptir.
  • Aynı zamanda istenildiğinde sistem kolayca büyütülebilmektedir.

KOSTAL PİKO ON Grid İnverterlerimiz İçin Linklere Tıklayabilirsiniz.

KOSTAL-piko-inverter-fiyatlari-4.2-4.6-5.5-6.0-8.0-10-12-15

KOSTAL-piko-inverter-fiyatlari-4.2-4.6-5.5-6.0-8.0-10-12-15

KOSTAL Piko İnverterlerimiz İçin Tıklayın http://satis.powerenerji.com/inverter-Fiyatlari/on-grid-inverter-fiyatlari

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir