Monokristal Silikon Güneş Panelleri Fiyatları

polikristal güneş paneli özellikleri,monokristal panel,monokristal güneş paneli fiyatları,monokristal güneş paneli nedir,100 watt monokristal güneş paneli,250 watt monokristal güneş paneli,güneş paneli monokristal polikristal farkı,monokristal nedir

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Dünya’daki fotovoltaik panellerin neredeyse %90’ı bugün kristal silikon. Ve bu paneller bazı çeşitliliğe dayanır. 2011 yılında, konut sektörüne üreticileri tarafından tüm ABD Gönderilerin yaklaşık % 95’i kristal silisyum güneş panelleriydi.

PV kullanılan silikonun birçok formları benzerdir; ana fark, silikon saflığıdır.

Saf silikon nasıl olur derseniz? Daha mükemmel silikon molekülleridir, daha iyi güneş pili elektrik (fotoelektrik etkiyi) solar enerji (güneş ışığı) dönüştürme konusunda olmaktadır. Hizalanması daha lineardır.

Güneş panelleri verimliliği; saflık ile paraleldir, silikon saflığını arttırmak için kullanılan işlemler pahalıdır.

Kristal silisyum mono ve poli kristal silisyum güneş hücrelerinin temelidir.

  • Monokristal Silikon Güneş Pilleri

Yukarıda paylaştığımız üzere  monocrystalline silikondan (mono-Si) yapılan güneş hücreleri, aynı zamanda tek-kristal silisyum (tek-kristal-Si) olarak adlandırılan, oldukça kolayca tanınabilir bir dış garip boyama ve düzgün bir görünüme sahiptir.

Monokristal güneş panelleri’nde
Yüksek verime ulaşabilen mono fotovoltaik hücreleri, düzgün moleküler dizilimli külçelerden kesilmektedir.

Mono ve polikristal güneş panelleri ayırmak için iyi bir yol polikristal solar hücreler yuvarlak kenarlı mı dikdörtgen kenarlı mı bakmaktır. Poly hücreler diktörgen kenarlıdır.

Avantajları
Onlar yüksek dereceli silikondan yapılmıştır ve  bu sebeple monokristal en yüksek verimlilik oranlarına ulaşabilir. Monokristal güneş panelleri verimlilik oranları genellikle% 15-20 oranınıdadır.
Solar Dükkan, paneller son kullanıcıya ulaşmadan önce gerekli verim testlerini uygulamaktadır. Düşük verimli güneş panellerini Solar Dükkan’da bulamazsınız.

Monokristal silikon güneş panellerine uzay verimli olarak adlandırılmaktadır. Monokristal güneş panelleri daha az güneşte daha çok üretim sağlayabilir. Akım, volt değerleri orantılaması farklıdır.

Monokristal ve polykristal güneş panelleri uzun ömürlüdür. Almanya’da şuan çalışan 50 senelik paneller mevcuttur (referans senesi= 2014). Çoğu güneş paneli üreticileri monocrystalline güneş panelleri üzerinde 25 yıl garanti sunmaktadır.

Düşük ışık koşullarında benzer puantlı polikristal güneş panellerine göre daha iyi performans eğilimindedir.

Dezavantajları
Monocrystalline güneş panelleri pahalıdır.
Panel kısmen gölge veya kar ile kapalı ise, bu olumsuz durum tüm paneli üst düzeyde etkiler. Tüm paneli yıkamak gerekebilir.

Monocrystalline güneş panelleri, sıcak havalarda daha verimli olma eğilimindedir.

Örneğin bir konutun elektrik gereksinimi kısmi olarak karşılanıcaksa; üretilen enerji elektrik şebekesine verilir, yeterli enerjinin üretilmediği durumlarda ise şebekeden enerji alınır. Böyle bir sistemde enerji depolaması yapmaya gerek yoktur, yalnızca üretilenDC elektriğin, AC elektriğe çevrilmesi ve şebekeye uyumlu olması yeterlidir. Bir binanın tüm elektrik ihtiyacını karşılamak içinse, gündüz üretilen elektrik hem tüketilir hem de fazla elektrik akülerde depolanır. Geceleri akülerden ihtiyaç olunan elektrik sağlanır. Tamamen elektrik ihtiyacını karşılamaya yönelik sistemler,ek sarf materyalleri ve daha güçlü sistemler gerektirdiğinden kısmi sisteme göre kurulum maliyeti daha pahalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir