Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretimi 5 kw rüzgar türbini fiyatları

Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretimi 5 kw rüzgar türbini fiyatları, 5 kw rüzgar türbini yapımı, ev tipi rüzgar türbini 5000 watt, 5 kw rüzgar türbini fiyat listesi, 5 kw rüzgar türbini maliyeti, satılık 5 kw rüzgar türbini, 5 kw rüzgar türbini üreticileri, rüzgar türbini fiyatları 100 kw, 5 kw rüzgar türbini fiyatları kaç tl,

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Rüzgâr enerjisi, rüzgârı oluşturan hava akımının sahip olduğu hareket (kinetik) enerjisidir. Bu enerjinin bir bölümü yararlı olan mekanik veya elektrik enerjisine dönüştürülebilir.

Rüzgârın gücünden yararlanılmaya başlanması çok eski dönemlere dayanır. Rüzgâr gücünden ilk yararlanma şekli olarak yelkenli gemiler ve yel değirmenleri gösterilebilir. Daha sonra tahıl öğütme, su pompalama, ağaç kesme işleri için de rüzgâr gücünden yararlanılmıştır. Günümüzde daha çok elektrik üretmek amacıyla kullanılmaktadır.

Fosil, nükleer ve diğer yöntemlerde atmosfere zararlı gazlar salınmakta, bu gazlar havayı ve suyu kirletmektedir. Rüzgârdan enerji elde edilmesi sırasında ise bu zararlı gazların hiçbiri atmosfere salınmaz, dolayısıyla rüzgâr enerjisi temiz bir enerjidir, yarattığı tek kirlilik gürültüdür. Pervanelerin dönerken çıkardığı sesler günümüzde büyük ölçüde azaltılmıştır.

Rüzgar Enerjisi

Anma Gücü 4000w
Maksimum Çıkış Gücü 5000w
Çıkış Voltajı 48/120 V
Kanat Miktarı 3 Adet Cam Elyaf+Polyester Kanat
Rotor Çapı 4 m (13.12 ft)
Başlangıç ??Rüzgar Hızı 3 m/s (6.7 mph)
Anma Rüzgar Hızı 12 m/s (26.8 mph)
Survival Wind Speed 60 m/s (100.7 mph)
Generator Üç Fazlı Daimi Manyetik Jeneratör
Jeneratör Verimliliği >0.96
Türbin Ağırlığı 110 kg (242.50 lbs)
Gürültü 45 db(A) @ 5m/s
Sıcaklık Aralığı -20°C ile +50°C
Tasarım Ömrü 20 Yıl
Garanti Standart 2 Yıl
 1. Cenk Necmi dedi ki:

  3000 watt ŞOFBEN AYDA KAC TL YAKAR?

 2. Ayhan Yüksel dedi ki:

  5 kw’lik bir rüzgazr tribünü maaliyeti ne kadardır ve bu güçteki bir elektrik her cihazdan birer tane olan müstakil bir ev için yeterli midir ve % 50 devlet desteğinin kriterleri nedir.
  şimdiden ilginize teşekkür ederiz.

  Selamlar,
  Ayhan Yüksel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir