Solar Power

Solar Power, power solar, solar enerji, solar panel fiyatları, 250 watt solar panel, 250 watt solar panel fiyatları, 260 watt solar panel, 260 watt solar panel fiyatları, güneş paneli, güneş enerjisi, solar enerji fiyatları

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Solar Power, solar enerji, solar panel fiyatları, 250 watt solar panel, 250 watt solar panel fiyatları, 260 watt solar panel, 260 watt solar panel fiyatları, güneş paneli, güneş enerjisi, solar enerji fiyatları

Gerekli öz kaynağa sahip ve ihtiyaç duyacağı ek kaynağı temin edebilecek yatırımcılar, kaynaklarını kuşkusuz riski düşük ve getirisi büyük yatırım alanlarında değerlendirmek isterler. Bu itibarla öngörülen sermaye yatırımı için karar verilmeden önce “ön fizibilite” çalışması yapılması mutlak zorunluluk arz etmektedir.

Ön fizibilite, bir yatırım fikrinin yatırımcının yatırım yapma kararının kesinleştirilmesinden önce proje ile ilgili olarak yapacağı her türlü ekonomik ve teknik çalışmaları kapsar. Ön fizibilite çalışmalarının yatırımcı tarafından olumlu bulunması neticesinde yatırımcı ayrıntılı bir çalışma olan fizibilite çalışmasına geçiş yapar.

Bu itibarla Yatırımcının Güneş Enerjisi Sistemlerine yatırım kararında yol göstermesi için  “Ön Fizibilite Raporu” hazırlanmaktadır.

Bu raporlarda

  • Giriş

  • Türkiye’nin Coğrafi Konum ve GES Uygulanabilirlik Açıdan Değerlendirilmesi

  • Güneş Enerji Santrali Kurulacak ilin Coğrafi Konum ve GES Uygulanabilirlik Açıdan Değerlendirilmesi

  • Güneş Enerji Sistemi için Yaklaşık Maliyetin Hesaplanması

  • Güneş Enerji Sistemi Projesi

  • Güneş Enerji Sistemi Aylık – Yıllık Getiri Hesaplama

  • Yatırımın Geri Dönüşüm Oranı – Sistemin Kendini Amorti Süresi

  • Güneş Enerji Sistemleri Yatırımlarının Vergisel Boyutu

  • Örnek Ges Projeleri ( Güneş Çatıları, Güneş Tarlaları )

  • Sonuç

yer alır.

TÜRKİYE’NİN COĞRAFİ KONUM VE GES UYGULANABİLİRLİK AÇIDAN DEĞERLENDİRİLMESİ

Ülkemiz, coğrafi konumu nedeniyle sahip olduğu güneş enerjisi potansiyeli açısından birçok ülkeye göre şanslı durumdadır. Türkiye’nin Güneş Enerjisi Potansiyeli Atlasına (GEPA) göre, yıllık toplam güneşlenme süresi 2.737 saat (günlük toplam 7,5 saat), yıllık toplam gelen güneş enerjisi 1.527 kWh/m².yıl (günlük toplam 4,2 kWh/m²) olduğu tespit edilmiştir.

Güneş enerjisinden elektrik üretilmesi, gelişmiş ülkelerde oldukça yaygın bir uygulamadır. Birçok ülkede büyük “Güneş Enerji Santrali (GES)” bulunduğu gibi, bireysel ev uygulamaları da sıklıkla görülmektedir.

Bu duruma uygun, 100 MW kapasitenin üzerinde dünyada 35 işletme bulunmakta olup bu GES yatırımlarının çoğunluğu Almanya, A.B.D ve Çin’de konumlandırılmıştır. Almanya bu konuda Dünya’nın en önde gelen ülkelerinden biridir, 2016 yılı itibariyle büyük-küçük 2,3 milyon GES toplamda 60 TWh’lik elektrik enerjisi üretmiştir.

european solar map ile ilgili görsel sonucu

Türkiye güneş enerjisi potansiyeli açısından verimli bir ülke olup en verimli bölgeler güneye en yakın bölgelerdir. Güneş enerjisi yatırımına uygunluk açısından alanın yeryüzündeki konumu ve iklim özelikleri dikkate alınması gereken kriterlerdir. Türkiye’nin güneşlenme potansiyelini gösteren Türkiye güneş haritası aşağıdaki gibidir; illere göre güneş ışınım değerleri , illere göre güneşlenme süreleri

Türkiye Güneş Haritası

NEDEN GÜNEŞ ENERJİSİ, illere göre güneşlenme süreleri,türkiye güneşlenme süresi haritası,güneşlenme süresi en fazla olan il,yıllık güneşlenme süresi en fazla olan bölge ,güneşlenme süresi coğrafya,güneşlenme süresi nedir,güneşlenme süresi nasıl hesaplanır,güneşlenme saatleri,güneşlenme süresi neye bağlıdır,türkiye güneş enerjisi potansiyeli atlası,güneşlenme süresi en fazla olan il,güneşlenme süresi coğrafya,yıllık güneşlenme süresi en fazla olan bölge,türkiye güneş enerjisi yatırım haritası,rüzgar enerjisi haritası,türkiye’nin güneş haritası

250 Watt Güneş Paneli Fiyatları

250 Watt Güneş Paneli 800,00 TL

ALMAN MALI 250W POLİKRİSTAL GÜNEŞ ENERJİ PANELİ

• Telefunken Güvencesiyle Üretilmiş Alman Dizayn Güneş Panelidir.

• Monokristal ve çoklu kristal teknolojisi kullanılarak solar panel , wafer ve ingot üretimine en iyi entegre olmuş üreticiden.

• Satış sonrası servis güvencesi

• Uluslarası kalite testlerine (IEC61215, IEC 61730,CE, ROHS) uygun üretim.

• Uluslararası kalite standartları ve çevre yönetim sistemleri ile üretim teknolojisi

• Yeni nesil drenaj delikli dizaynıyla farklı hava koşullarına dayanıklı yapı

ÜRÜN ADI ALMAN MALI 250W POLİKRİSTAL GÜNEŞ ENERJİ PANELİ
ÖLÇÜLER 1640 x 990 x 40

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir