Yağmurlama Sulama Hibe Desteği 2017

Bu yazımızda Yağmurlama Sulama Hibe Desteği 2017, Yağmurlama Sulama Hibe nasıl başvurulur, Yağmurlama Sulama Hibe kimler başvurabilir, Yağmurlama Sulama sistemleri, Yağmurlama Sulama sistemleri fiyatları, Yağmurlama Sulama sistemleri maliyetleri, Yağmurlama Sulama sistemleri kurulumu, Yağmurlama sulama sistemi kurulumu,pratik Yağmurlama sulama, yağmurlama sulama tabancaları, yağmurlama sulama boruları fiyatları, yağmurlama fıskıye fiyatları hakkında olacaktır.

https://youtube.com/watch?v=GFWlcBCe_ts%22+frameborder%3D%220%22+allowfullscreen%3E%3C

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Bu yazımızda Yağmurlama Sulama Hibe Desteği 2017, Yağmurlama Sulama Hibe nasıl başvurulur, Yağmurlama Sulama Hibe kimler başvurabilir, Yağmurlama Sulama sistemleri, Yağmurlama Sulama sistemleri fiyatları, Yağmurlama Sulama sistemleri maliyetleri, Yağmurlama Sulama sistemleri kurulumu, Yağmurlama sulama sistemi kurulumu,pratik Yağmurlama sulama, yağmurlama sulama tabancaları, yağmurlama sulama boruları fiyatları, yağmurlama fiskiye fiyatları hakkında olacaktır.

Sulama sistemleri hibe başvuruları başladı. Resmi Gazete ‘de yayımlanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Bireysel Sulama Sistemleri hibe başvuruları dün itibarıyla başladı. Başvurular 14 şubatta sona erecek.

Konu ile ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Bireysel Sulama Sistemleri hibe başvuruları 1 Ocak 2017 tarihinden başlayarak 45 (kırk beş) gün içerisinde (14.02.2017) son başvuru tarihi mesai bitimine kadar, başvuru sahipleri tarafından il müdürlüğüne başvuru dosyaları teslim edilerek yapılacaktır.

Sulama Sistemi Neleri Kapsıyor ?

Bu kapsamda;

a) Tarla içi damla sulama sistemi kurulması,

b) Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması,

c) Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması,

ç) Lineer sistem, Center Pivot sistem veya Tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alınması,

d) Güneş enerjili sulama sistemi kurulmasına

tarla sulama ile ilgili görsel sonucu

Dilerseniz Güneş enerjisi ile çalışan dalgıç pompa kullanarak bu hibeden yararlanabilirsiniz.

Tebliğ kapsamında kabul edilen başvurularda, hibe sözleşmesinde belirlenen hibeye esas mal alım tutarının KDV hariç %50′sine hibe yoluyla destek verilir. Hibe başvuru formunda belirtilen hibeye esas mal alım tutarının, başvuru değerlendirme aşamasında tespit edilen referans fiyatlar içinde kalan kısmı, hibe sözleşmesinde hibeye esas mal alım tutarı olarak belirlenir. Referans fiyatları aşan kısmı ise referans fiyat farkı olarak belirlenir ve tamamı yatırımcı tarafından karşılanır.

mısır tarla ile ilgili görsel sonucu

Sulama Sistemi Başvuracak kişilere Hibe Miktarları Ne kadar Olacak?

Hibeye esas mal alım tutarı gerçek kişiler için 100.000.-TL, tüzel kişiler için 200.000.-TL‘yi geçemez. Mal alım bedellerinin, bu miktarları aşması durumunda aşan kısım yatırımcı tarafından ayni katkı olarak karşılanır.

Sulama Sistemi Başvuracak kişi ve kuruluşlar ve Aranacak Özellikler

Bakanlık tarafından oluşturulan güncel çiftçi kayıt sistemine (ÇKS) kayıtlı olmak şartıyla gerçek ve tüzel kişiler yukarıda belirtilen yatırım konularından sadece bir tanesi için tek bir parsele başvuru yapabilir.
Gerçek kişiler ile Türk Ticaret Kanununda tanımlanan kollektif şirket, limited şirket ve anonim şirket şeklinde kurulmuş olan şirketler kendilerine ait arazilerde veya en az 3 yıl ve üzeri süreyle kiralama yaparak başvuru yapabilirler. Sulama kooperatifleri ve tarımsal kalkınma kooperatifleri de ana sözleşmelerinde tarımsal üretim yapabileceklerinin yer alması şartıyla, kendilerine ait arazilerde veya kamu arazilerinden on yıl ve üzeri kiralama yaparak tüzel kişilik olarak başvuru yapabilirler.
2016 yılı dahil olmak üzere son beş yıllık dönemde yürürlüğe giren T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Uygulama Esasları Tebliğleri kapsamında modern basınçlı sulama kredilendirme konularından yararlananlar kredilendirmeye konu olan aynı parsel için hibe başvurusu yapamazlar.
Program kapsamında daha önce hibe desteğinden yararlananlar, bu Tebliğ kapsamında aynı yatırım konusunda başvuru yapamazlar. Ancak, farklı parsel için farklı yatırım konusunda başvuru yapabilirler.”

güneş enerjili sulama sistemi

güneş enerjili sulama sistemi

Sulama Sistemi Hibeleri için Nasıl Başvurulur ?

1 Ocak 2017 tarihinden başlayarak kırk beş (45) gün içerisinde, 14 Şubat 2017 son başvuru tarihi mesai bitimine kadar yapılabilecektir. Bu kapsamda kendileri veya Danışmanlarca hazırlanacak Sulama projelerini 14 Şubat 2017 tarihine kadar Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne sunmaları gerekmektedir.

Müşterilerimiz için Uzman Kadromuz ile Sulama Sistemleri Projeleri hazırlıyoruz. Bizimle İrtibata Geçebilirsiniz.

info@powerenerji.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir