1 HP Dalgıç Pompa

dalgıç pompa,1 hp dalgıç pompa fiyatları, 1 hp dalgıç pompa özellikleri, alarko 1 hp dalgıç pompa, impo 1 hp dalgıç pompa, üstünel 1 hp dalgıç pompa, nortek 1 hp dalgıç pompa, coverco 1 hp dalgıç pompa, italyan 1 hp dalgıç pompa, alman 1 hp dalgıç pompa, 1 hp dalgıç pompa saatte kaç ton su çeker, 1 hp dalgıç pompa kaç metre derinlikten su çeker?

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Bu yazımız 1 hp dalgıç pompa hakkında olacaktır.dalgıç pompa,1 hp dalgıç pompa fiyatları, 1 hp dalgıç pompa özellikleri, alarko 1 hp dalgıç pompa, impo 1 hp dalgıç pompa, üstünel 1 hp dalgıç pompa, nortek 1 hp dalgıç pompa, coverco 1 hp dalgıç pompa, italyan 1 hp dalgıç pompa, alman 1 hp dalgıç pompa, 1 hp dalgıç pompa saatte kaç ton su çeker, 1 hp dalgıç pompa kaç metre derinlikten su çeker?

Dalgıç Pompa , hava ve su geçirmeyecek şekilde sımsıkı kaplanmış, pompa gövdesine bitişik monte motora sahip pompalara verilen genel isimdir. Herhangi bir dış hava basıncına dayanmadan kaldırması dalgıç pompaların avantajıdır.

güneş enerjili sulama, güneş enerjili sulama fiyatları, bahçe güneş enerjili sulama, arazi güneş enerjili sulama

güneş enerjili sulama, güneş enerjili sulama fiyatları, bahçe güneş enerjili sulama, arazi güneş enerjili sulama

1 Hp Dalgıç Pompaların ideal su basma aralığı 1-50 metre dir. 50 metre derinliğin altında kullanılması tavsiye edilmez. 1 Hp Dalgıç Pompanın bulunduğu derinliğe göre su pompalama kapasitesi değişmektedir.

1 Hp Dalgıç pompa saatte 0,75 kw / 750 watt enerji harcamaktadır. Dalgıç pompa çalıştığı ilk anda daha fazla enerji harcayacaktır.

1 Hp Dalgıç pompa Fiyatları ürünün markasına göre değişmektedir. 1 hp dalgıç pompa fiyatları 1.050 Tl den Başlayarak 2.025 TL ye kadar farklı marka pompaları elimizde mevcuttur.

Elektriğin olmadığı yerlerde 1 hp dalgıç pompanızı Güneş Enerjisi ile çalıştırabilirsiniz. Örnek Sistem;

güneş enerjili tarımsal sulama sistemleri 1 hp 5.5 hp 10 hp 20 hp 30 hp 50 hp 75 hp beygir kw pompa

Güneş Enerjili Sulama

1 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

2 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

3 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

4 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

5.5 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

7,5 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

10 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

15 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

20 Hp Güneş Enerjili Sulama

Havuz gibi yerlerde suyu boşaltmak için su pompası kullanılırken, su motoru daha profesyonel olup tarlalarda ve yer altı su kaynak sularını çekme işlemlerinde kullanılabilmektedir. Su pompası çeşitleri arasında benzinli su pombası ve elektrikli su pompası bulunmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere biri elektrikle çalışırken, biri de benzinle çalışmaktadır. 12V su pompası, en çok arananlar ve en çok kullanılanlar arasında yer almaktadır. Su pompası fiyatları, ürünlerin özelliklerine ve markalarına göre değişiklik göstermektdir.

Su pompası satın almak istiyorsanız hemen kategorimizi inceleyebilir ve ihtiyacınız olanı anında satın alabilirsiniz. Rain Pump, Einhell, Antbiokim, App Arwana, Karcher, Kama, Catpower, Attlas gibi çeşitli markalar tarafından su pompası çeşitleri üretilmektedir. İstediğiniz markanın ürününü kolayca satın alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dalgıç pompalar depo, tank vb. yerlerden akışkan çıkartmak için de kullanılabildiği gibi genel olarak derin kuyulardan su çıkartılmakta kullanılır. Dalgıç pompa isimlendirilmesindeki dalgıç (submersible – su altında kalabilen) nitelendirmesi pompadan ziyade elektrik motoru ile ilgili bir niteliktir. Aslında dalgıç pompanın yapı ve kullanılan elemanlar itibari ile dik milli tabir edilen ve yine içme ve sulama suyu temininde kullanılan pompalardan temelde farkı tahrik motorunun dışarıda yukarıda değil, pompanın altında ve suyun içerisinde olmasıdır.

Dik milli pompalarda milin yukarıdan aşağıya kuyuya kadar uzanan bir mili olduğundan ve bu mil belirli aralıklarla yataklandığından mekanik kayıplar ön planda iken, dalgıç pompalarda en altta bulunan motora kadar uzanan bir kablo olduğundan gerilim düşümü ve kabloda oluşan elektriksel kayıplar önemlidir. Dalgıç pompalar özellikle son zamanlarda çok fazla yaygınlaşmıştır. Ancak her şekilde elektrik enerjisine ihtiyaç duyması (dik milli pompalar benzin, dizel motorlarla veya traktörlerle tahrik edilebilirler) özellikle arazi uygulamalarında dezavantajları arasındadır. Bir de motor pompalanan akışkan içerisinde çalıştığından ve akışkan tarafından soğutulduğundan jeotermal uygulamalarda kullanımı kısıtlanabilmektedir.

 

Şu an piyasada dökme demir, paslanmaz çelik döküm, paslanmaz çelik sac ve noryl malzemeden olmak üzere 4 farklı malzeme grubunda dalgıç pompa bulmak mümkündür.

Dalgıç pompalar kademeli, enerji değişimine göre difüzörlü ve dikey milli, tek emiş kapalı çarklı pompalardır.

 

Dalgıç pompaların dik milli pompalara göre avantajları şu şekildedir:

 

 1. Dik milli pompalar eğri kuyularda kullanılamazken dalgıç pompalar bu konuda daha toleranslıdır.
 2. Dik milli pompaların kullanılabilecekleri derinlik sınırlı iken dalgıç pompalarda derinlik sınırı yoktur.
 3. Dik milli pompalar periyodik bakım gerektirirken dalgıç pompalarda bu ihtiyaç daha azdır.
 4. Dik milli pompaların montajı zorken, dalgıç pompaların montajı nispeten daha kolaydır.

Tipik bir dalgıç pompada şu elemanlar vardır (Şekil 1):

Şekil 1

 1. Basma Borusu veya Kolon Borusu: Suyun pompadan yeryüzüne kadar taşınması işlevini görür. Plastik ve çelik olan tipleri vardır. Yaygın olarak kullanılanları çelik tip kolon borularıdır. Kolon boruları suyu iletme görevlerinin yanı sıra pompa ve motoru, alttaki boruları ve bunların içerisindeki suyun tamamını taşıma işlevi görürler. Bu sebeple de diş mukavemetinin özellikle iyi olması beklenir. Diş mukavemetini artırmak amacı ile konik dişli veya ovalama dişli olarak üretilirler. Konik diş, borunun diş açılan bölgesinin konik olduğu anlamına gelir. Ovalama diş ise talaş kaldırma değil, ezme yoluyla açılan dişlerdir. İki boru birbirine manşonla birleştirilir. Üretilen suyun bir kısmının borulardan dışarı sızmaması için boru dişleri kendinden sızdırmazlık sağlayan tipte olmalıdır. Bunu test etmek amacı ile iki kolon borusu manşonla birleştirilir ve belirli bir basınç altında boruda su sızıntısı veya terleme olup olmadığına bakılır.

 

 1. Basma Çanağı: Pompanın kolon borusu ile bağlantısının yapıldığı yerdir. Manşon şeklindedir.

 

 1. Basma Yatağı: Milin yataklandığı kısımdır. Bu şekilde milin salgı yapması önlenir. Döküm demir pompalarda genellikle kayma özelliği yüksek bronz, paslanmaz çelik malzemeden pompalarda ise özel nitelikli kauçuk bazlı malzemedir.

 

 1. Ara Çanak: İçerisinde pompa çarkını ve difüzörü barındırır. Akışkan en verimli hidrolik verimi verecek şekilde boyutlandırılır. Döküm pompalarda ara çanaklar birbirine cıvata ile birleştirilir. Pompa istenen basma yüksekliğine göre değişik sayıda ara çanak barındırır. Dalgıç pompalar aslında seri bağlanmış kademeli pompalardır ve basma kabiliyetini artırmak için çanak sayısı artırılır. Her kademede bir ara çanak bulunur. Örneğin iki kademeye sahip bir pompanın EVN’da basma yüksekliği tek kademeli bir pompaya göre iki kat fazladır. Çanak malzemesi dökme demir veya paslanmaz çelik pompalarda paslanmaz çelik sac veya paslanmaz çelik dökümdür. Paslanmaz ve demir dökümler aynı işi yapan paslanmaz çelik sacdan imal bir pompaya göre daha ağır ve daha pahalıdır. Paslanmaz çelik döküm pompalar benzerlerine göre daha pahalı olup deniz suyu gibi özel ve yıpratıcı akışkanların transferi gibi uygulamalarda daha ön plana çıkarlar. Paslanmaz çelik sacdan imal dalgıç pompaların kuyu suyunda bulunan kum gibi malzemelere karşı hassasiyeti sebebiyle belli bir değerin üzerindeki (bazı kataloglarda 30-50 gr/m3, pompa üreticisine göre değişir) kuma sahip suların kuyulardan çıkartılmasında kullanılması sakıncalı olabilir. Bu durumlarda pompa çabuk arızalanabilir.

 

 1. Çark: Pompanın en önemli elemanıdır. Demir döküm pompalarda demir döküm, paslanmaz çelik pompalarda paslanamaz çelik döküm veya paslanmaz çelik sacdan imal edilmiş olabilirler. Her kademede bir çark bulunur. Basma yüksekliği büyük seçilmiş pompalarda pompanın katalog değerleri de göz önüne alınarak pompanın bir veya iki çarkı çıkartılarak pompanın basma yüksekliği düşürülebilir. Bu uygulama bütün kademeli pompalarda geçerlidir. Bazı pompalarda çark ve çanaklar (difüzörler) noryl denilen plastik bazlı bir malzeme olabilir.

 

 1. Üst Halka: Pompanın özellikle başlangıçta meydana gelen rotorun yükselmesi durumunda bu yükselişi sınırlayan elemanıdır.

 

 1. Ara Yatak: Genellikle her çanakta bulunan ve mili yataklayan yatak. Döküm pompalarda kayma özelliği iyi bronz malzemeden, paslanmaz çelik pompalarda ise kauçuk malzemeden yapılmıştır. Yatağın yağlanması pompalanan akışkan –genellikle su- ile sağlanır. Ara yataklar, çanaklar üzerinde bulunur.

 

 1. Çark Tespit Parçası: Çarkın mile tespit edilmesi için kullanılan parçadır. Konik geçme veya dişli olabilir.

 

 1. Mil: Motordan aldığı gücü çarklara aktaran eleman. Uzunluğu pompa kademe sayısına bağlıdır. Mil salgı yapmaması için genellikle her kademede yataklanır. Mil alt tarafından motor miline bağlanır ve güç aktarma elemanı genellikle freze ile açılmış bir dişlidir. Bu dişlinin aşınması halinde pompa akışkan pompalamaz ve motor çok düşük güç çeker. Bu durumda pompa sökülmelidir.

 

 1. Emme Haznesi: Akışkanın pompaya giriş yaptığı haznedir. Pompaya yabancı madde girmemesi için genellikle paslanmaz çelikten imal edilmiş bir süzgeç ile kaplanmıştır.

 

 1. Emme Adaptörü: Pompa ile elektrik motorunu birleştiren parça. Dökme demir veya paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiştir. Farklı marka pompaların farklı marka motorlara bağlanabilmesi amacıyla genellikle NEMA standardında üretilirler.

 

 1. Pompa-Motor Kaplini: Pompa milini motor miline bağlayan ekipman.

 

 1. Şekilde gösterilmemiş olmasına rağmen çoğu dalgıç pompada (2) numaralı parçanın içerisinde veya ayrı bir parça olarak bir çekvalf bulunur.

 

 1. Şekilde görünmemekle birlikte genelde çark-çanak arasında diğer pompalardaki gibi aşınma halkası bulunabilir.

 

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir