10 kw On Grid Solar Sistem Kurulumu

On Grid Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi yani Elektrik Şebekesi ile uyumlu solar enerji sistemleridir. Bu sistemlerde Akü bulunmaz. Bu nedenle üretilen enerji ev, işletme, fabrika gibi üretim tesisinde kullanılır, üretim fazlası enerji elektrik dağıtım kurumuna satılır.

10 kw On Grid Solar Sistem Kurulumu, fiyatı, maliyeti, montajı,on grid sistem fiyatları,10 kw ges fiyatları

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

10 kw On Grid / şebeke uyumlu Solar Sistem Kurulumu yani ev için veya iş yeri çatı üstü güneş enerjisi mikro santrali kurulumu ile ilgili bilgiler paylaşacağız. 10 kw güneş paneli maliyeti nedir?, Çatıda güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretimi nasıl yapılır?

On Grid Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Nedir? Elektrik Şebekesi ile uyumlu çalışan solar enerji sistemleridir. Bu sistemlerde Akü grubu bulunmaz. Bu nedenle güneş panelleri ile üretilen enerji ev, işletme, fabrika gibi üretim tesisinde anlık kullanılır, üretim fazlası enerji elektrik dağıtım kurumu ile anlaşma yapılması durumunda satılır.

Güneş Paneli Fiyatları  +Güneş Paneli Fiyatları

Bu yazımızda yüksek gelen elektrik faturalarına karşı Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi sistemlerimizi tanıtacağız. Çatı üstü güneş enerji sistemleri ile güneş paneli (solar panel) elektrik üretip, fazla üretimi elektrik dağıtım kurumuna satabilirsiniz. Üstelik satış işlemi KDV ve Gelir vergisinden istisna edilmiştir.

10 kw On Grid (Şebeke Uyumlu) Solar Sistem Kurulumu

2018 yılı itibari ile ev çatıları, iş yerleri çatıları ve fabrika çatılarına güneş paneli kurulumu yapılması ile güneş enerjisinden elektrik üretilmesinin yolu açılmıştır. Fazla üretilen enerji ilgili elektik dağıtım kurumuna satılabilmektedir.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri
Ev İçin Çatı Üstü Güneş Paneli İle Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi 1kw, 3kw, 5kw, 7.5kw, 10kw Fiyatı

Ev İçin Çatı Üstü Güneş Paneli İle Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi 1kw, 3kw, 5kw, 7.5kw, 10kw Fiyatı

Evler için Maxsimum 10 Kw güneş enerjisi sistemi kurulabilir. Bu nedenle elektrik tüketiminizi dikkate alarak 3 kw, 5 kw ,7.5kw ve 10 kw güneş enerjisi elektrik üretim sistemi kurabilirsiniz.

Buraya kadar okuduysanız şimdi bir ara verin ve videomuzu izleyin. Kısaca sistemin nasıl çalıştığı hakkında fikir elde edeceksiniz.

Ev için Solar Çatı Uygulaması için Gerekenler Nelerdir?

Evinizin çatısında güneş panelleri ile kendi evinizin elektrik ihtiyacı için elektrik üretmek, elektrik faturasını ortadan kaldırmak veya enerji tasarruf yapmak için bazı bilmeniz gereken bilgiler bulunmaktadır.

İnverter Fiyatları +İnverter Fiyatları
solar çatı güneş paneli elektrik üretimi

solar çatı güneş paneli elektrik üretimi maliyeti

  • Çatı alanınızda elektrik üretebilmeniz için maxsimum verim elde etmenin en büyük avantajı bina çatısının güney cepheli olmasıdır.
  • Solar Çatı uygulamalarında batarya bulunmaz, üretilen enerji elektrik dağıtım kurumlarına verilir. Bu nedenle ilinizdeki elektrik dağıtım kurumundan Çağrı Mektubu almanız gerekmektedir.
  • 25 Yıllık bir yatırım yaptığınızı unutmayın. Bu nedenle maliyeti düşürmek amacıyla kalitesiz ürünler ( güneş paneli, inverter vs) kullanmak size kar ettirmeyecektir.
  • Tasarruf amacıyla öz tüketim modeli enerji sistemi kurmanız mümkündür.

Ev Çatısında Güneş Paneli ile Elektrik Üretmek İsteyen Ne yapmalıdır?

Ev çatısında güneş paneli ile elektrik üretmek isteyenler, öncelikle bina çatılarının güneş panelleri için uygun olup olmadığını kontrol etmeleri gerekir. Sonra illerinde bulunan elektrik dağıtım kurumu ( Aydem, Gediz, Başkent, Boğaziçi vs) ile elektrik aboneliğinin bulunduğu mahalle, sokakta uygun trafo merkezinin olup olmadığını veya yeterli alt yapının olup olmadığını öğrenmeleri gerekmektedir.

Güneş Paneli Fiyatları

Güneş Paneli Fiyatları https://satis.powerenerji.com/Gunes-Paneli-Fiyati

İlgili elektrik dağıtım kurumunun olurunu alan ( Çağrı Mektubu) müteşebbisler, güneş enerjisi elektrik üretimi kurulum yapan firmalardan teklif alabilirler.

Evler için güneş enerjisi sayesinde elektrik üretmek isteyen müteşebbisleri nasıl maliyetler karşılamaktadır. Bir evin tüm enerji ihtiyacını güneş panelleri ile karşılamak mümkün müdür?

Jel Akü Fiyatları +Jel Akü Fiyatları

Herkesin evinde benzer elektrikli eşyalar olmasına rağmen bu ürünleri kullanma süreleri ve kullanma sıklığı farklı olduğu için farklı tutarlarda elektik faturaları ile karşılaşıyoruz.

Bu nedenle elektrik faturası üzerinde yer alan aylık enerji tüketim değeri (kw) ve bu tüketim karşılığında ödenen bedel (TL) kurmanız gereken enerji sisteminin büyüklüğü konusunda bizlere analiz yapma imkanı sağlayacaktır.

solar çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi

solar çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi

Bir Evin Tüm Elektrik İhtiyacı Solar Enerji Sistemi ile Sağlanabilir Mi?

Evet. Evinizde kullandığınız tüm elektrikli ürünler için gerekli olan elektriği Güneş Panelleri ile yani solar sistemler ile karşılayabilirsiniz. Ortalama bir evin elektrik ihtiyacı için maliyet vermek gerekirse, bir aylık elektrik tüketiminiz ve elektrik faturası için ödediğiniz rakamdan yola çıkarak size uygun sistemler arasında fiyat verilebilir.

Şarj Kontrol Cihazı +Solar Kablo

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda her evin elektrik tüketimi ve bu tüketime karşılık ödediği elektrik fatura tutarı (TL) değiştiği için;

  • Aylık Ortalama Elektrik Tüketimi Kw
  • Elektrik Faturası Tutarı
  • Çatı Kullanılabilir Alanı ve Çatı Yönü

 Aylık Mahsuplaşma Nedir?

Aylık mahsuplaşma kısaca kendi elektriğini üretmek isteyenlerin bir ay boyunca çatıda solar enerji panelleri ile elektrik üretimi sonucunda alacaklı mı yoksa borçlu mu olduklarının tespitidir. Şöyle ki;

Bir ay boyunca panellerin üretimi ve elektrik tüketiminizdeki durum

BağEvi Güneş Enerjisi

Elektrik Tüketiminiz Fazla ise; Elektrik Tüketiminizden – Elektrik Üretiminiz çıkartılır, aradaki fark tutarını ödersiniz.

Elektrik Üretiminiz Fazla ise; Elektrik Üretiminizden – Elektrik Tüketiminiz çıkartılır, aradaki farkı elektrik dağıtım kurumu size öder. Ödeme işlemi nakden olduğu gibi sonraki aylarda gelebilecek elektrik faturasını ödemek için sistemde bırakabilirsiniz.

Aşağıda farklı tutarlarda elen elektrik faturaları için hazır hesaplanmış enerji sistemleri hakkında bilgiler verilecektir.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Maliyetleri

Bu bölüme kadar On Grid yani Şebeke Uyumlu Güneş enerjisi elektrik üretimi nasıl yapıldığı, Güneş enerjisi elektrik üretimi için nereye ve nasıl başvurulması gerektiği, aylık mahsuplaşmanın ne olduğu, bir evin elektrik ihtiyacının solar enerji panelleri ile sağlanıp sağlanmadığı hakkında bilgiler edindik.

Bu bölümde ise güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinin maliyetleri hakkında bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Ev İçin Çatı Üstü Güneş Paneli İle Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi 1kw, 3kw, 5kw, 7.5kw, 10kw Fiyatı

Ev İçin Çatı Üstü Güneş Paneli İle Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi 1kw, 3kw, 5kw, 7.5kw, 10kw Fiyatı

3 Kw Solar Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 200 TL civarında Geliyorsa 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 4.300 Usd civarındadır.

3 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 28 m2 alan olması gerekmektedir.

3 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

5 Kw Solar Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 400 TL civarında Geliyorsa 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 6.420 Usd civarındadır.

5 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 44m2 alan olması gerekmektedir.

5 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

7,5 Kw Solar Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası 600 TL civarında Geliyorsa 7,5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 7.5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 680 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

7,5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 8.890 Usd civarındadır.

7,5 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 70m2 alan olması gerekmektedir.

7,5 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

10 Kw Solar Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 800 TL civarında Geliyorsa 10 kw on grid 10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 10 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 970 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 12.200 Usd civarındadır.

10 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 90m2 alan olması gerekmektedir.

10 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

Aklınıza takılan soruları bize iletebilirsiniz.

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir