10 kw On Grid Solar Sistem Kurulumu

On Grid Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi yani Elektrik Şebekesi ile uyumlu solar enerji sistemleridir. Bu sistemlerde Akü bulunmaz. Bu nedenle üretilen enerji ev, işletme, fabrika gibi üretim tesisinde kullanılır, üretim fazlası enerji elektrik dağıtım kurumuna satılır.

10 kw On Grid Solar Sistem Kurulumu, fiyatı, maliyeti, montajı,on grid sistem fiyatları,10 kw ges fiyatları

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

10 kw On Grid Solar / şebeke uyumlu Solar Sistem Kurulumu yani ev için veya iş yeri çatı üstü güneş enerjisi mikro santrali kurulumu ile ilgili bilgiler paylaşacağız. 110 kw on grid güneş paneli maliyeti nedir?, Çatıda güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretimi nasıl yapılır?

On Grid Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Nedir? Elektrik Şebekesi ile uyumlu çalışan solar enerji sistemleridir. Bu sistemlerde Akü grubu bulunmaz. Bu nedenle güneş panelleri ile üretilen enerji ev, işletme, fabrika gibi üretim tesisinde anlık kullanılır, üretim fazlası enerji elektrik dağıtım kurumu ile anlaşma yapılması durumunda satılır.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları

Bu yazımızda yüksek gelen elektrik faturalarına karşı Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi sistemlerimizi tanıtacağız. Çatı üstü güneş enerji sistemleri ile güneş paneli (solar panel) elektrik üretip, fazla üretimi elektrik dağıtım kurumuna satabilirsiniz. Üstelik satış işlemi KDV ve Gelir vergisinden istisna edilmiştir.

10 kw On Grid (Şebeke Uyumlu) Solar Sistem Kurulumu

İçindekiler

2018 yılı itibari ile ev çatıları, iş yerleri çatıları ve fabrika çatılarına güneş paneli kurulumu yapılması ile güneş enerjisinden elektrik üretilmesinin yolu açılmıştır. Fazla üretilen enerji ilgili elektik dağıtım kurumuna satılabilmektedir.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri
Ev İçin Çatı Üstü Güneş Paneli İle Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi 1kw, 3kw, 5kw, 7.5kw, 10kw Fiyatı

Ev İçin Çatı Üstü Güneş Paneli İle Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi 1kw, 3kw, 5kw, 7.5kw, 10kw Fiyatı

Evler için Maxsimum 10 Kw güneş enerjisi sistemi kurulabilir. Bu nedenle elektrik tüketiminizi dikkate alarak 3 kw, 5 kw ,7.5kw ve 10 kw on grid güneş enerjisi elektrik üretim sistemi kurabilirsiniz.

Buraya kadar okuduysanız şimdi bir ara verin ve videomuzu izleyin. Kısaca sistemin nasıl çalıştığı hakkında fikir elde edeceksiniz.

Ev için Solar Çatı Uygulaması için Gerekenler Nelerdir?

Evinizin çatısında güneş panelleri ile kendi evinizin elektrik ihtiyacı için elektrik üretmek, elektrik faturasını ortadan kaldırmak veya enerji tasarruf yapmak için bazı bilmeniz gereken bilgiler bulunmaktadır.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları
  • Çatı alanınızda elektrik üretebilmeniz için maxsimum verim elde etmenin en büyük avantajı bina çatısının güney cepheli olmasıdır.
  • Solar Çatı uygulamalarında batarya bulunmaz, üretilen enerji elektrik dağıtım kurumlarına verilir. Bu nedenle ilinizdeki elektrik dağıtım kurumundan Çağrı Mektubu almanız gerekmektedir.
  • 25 Yıllık bir yatırım yaptığınızı unutmayın. Bu nedenle maliyeti düşürmek amacıyla kalitesiz ürünler ( güneş paneli, inverter vs) kullanmak size kar ettirmeyecektir.
  • Tasarruf amacıyla öz tüketim modeli enerji sistemi kurmanız mümkündür.

Ev Çatısında Güneş Paneli ile Elektrik Üretmek İsteyen Ne yapmalıdır?

Ev çatısında güneş paneli ile elektrik üretmek isteyenler, öncelikle bina çatılarının güneş panelleri için uygun olup olmadığını kontrol etmeleri gerekir. Sonra illerinde bulunan elektrik dağıtım kurumu ( Aydem, Gediz, Başkent, Boğaziçi vs) ile elektrik aboneliğinin bulunduğu mahalle, sokakta uygun trafo merkezinin olup olmadığını veya yeterli alt yapının olup olmadığını öğrenmeleri gerekmektedir.

Güneş Paneli Fiyatları

Güneş Paneli Fiyatları https://satis.powerenerji.com/Gunes-Paneli-Fiyati

İlgili elektrik dağıtım kurumunun olurunu alan ( Çağrı Mektubu) müteşebbisler, güneş enerjisi elektrik üretimi kurulum yapan firmalardan teklif alabilirler.

Evler için güneş enerjisi sayesinde elektrik üretmek isteyen müteşebbisleri nasıl maliyetler karşılamaktadır. Bir evin tüm enerji ihtiyacını güneş panelleri ile karşılamak mümkün müdür?

Herkesin evinde benzer elektrikli eşyalar olmasına rağmen bu ürünleri kullanma süreleri ve kullanma sıklığı farklı olduğu için farklı tutarlarda elektik faturaları ile karşılaşıyoruz.

Bu nedenle elektrik faturası üzerinde yer alan aylık enerji tüketim değeri (kw) ve bu tüketim karşılığında ödenen bedel (TL) kurmanız gereken enerji sisteminin büyüklüğü konusunda bizlere analiz yapma imkanı sağlayacaktır.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo
solar çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi

solar çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi

Bir Evin Tüm Elektrik İhtiyacı Solar Enerji Sistemi ile Sağlanabilir Mi?

Evet. Evinizde kullandığınız tüm elektrikli ürünler için gerekli olan elektriği Güneş Panelleri ile yani solar sistemler ile karşılayabilirsiniz. Ortalama bir evin elektrik ihtiyacı için maliyet vermek gerekirse, bir aylık elektrik tüketiminiz ve elektrik faturası için ödediğiniz rakamdan yola çıkarak size uygun sistemler arasında fiyat verilebilir.

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda her evin elektrik tüketimi ve bu tüketime karşılık ödediği elektrik fatura tutarı (TL) değiştiği için;

  • Aylık Ortalama Elektrik Tüketimi Kw
  • Elektrik Faturası Tutarı
  • Çatı Kullanılabilir Alanı ve Çatı Yönü

 Aylık Mahsuplaşma Nedir?

Aylık mahsuplaşma kısaca kendi elektriğini üretmek isteyenlerin bir ay boyunca çatıda solar enerji panelleri ile elektrik üretimi sonucunda alacaklı mı yoksa borçlu mu olduklarının tespitidir. Şöyle ki;

BağEvi Güneş Enerjisi

Bir ay boyunca panellerin üretimi ve elektrik tüketiminizdeki durum

Elektrik Tüketiminiz Fazla ise; Elektrik Tüketiminizden – Elektrik Üretiminiz çıkartılır, aradaki fark tutarını ödersiniz.

Elektrik Üretiminiz Fazla ise; Elektrik Üretiminizden – Elektrik Tüketiminiz çıkartılır, aradaki farkı elektrik dağıtım kurumu size öder. Ödeme işlemi nakden olduğu gibi sonraki aylarda gelebilecek elektrik faturasını ödemek için sistemde bırakabilirsiniz.

10 kw On Grid Solar Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Aşağıda farklı tutarlarda elen elektrik faturaları için hazır hesaplanmış enerji sistemleri hakkında bilgiler verilecektir.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Maliyetleri

Bu bölüme kadar On Grid yani Şebeke Uyumlu Güneş enerjisi elektrik üretimi nasıl yapıldığı, Güneş enerjisi elektrik üretimi için nereye ve nasıl başvurulması gerektiği, aylık mahsuplaşmanın ne olduğu, bir evin elektrik ihtiyacının solar enerji panelleri ile sağlanıp sağlanmadığı hakkında bilgiler edindik.

Bu bölümde ise güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinin maliyetleri hakkında bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Ev İçin Çatı Üstü Güneş Paneli İle Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi 1kw, 3kw, 5kw, 7.5kw, 10kw Fiyatı

Ev İçin Çatı Üstü Güneş Paneli İle Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi 1kw, 3kw, 5kw, 7.5kw, 10kw Fiyatı

3 Kw Solar Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 200 TL civarında Geliyorsa 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 4.300 Usd civarındadır.

3 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 28 m2 alan olması gerekmektedir.

3 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

5 Kw Solar Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 400 TL civarında Geliyorsa 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 6.420 Usd civarındadır.

5 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 44m2 alan olması gerekmektedir.

5 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

7,5 Kw Solar Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası 600 TL civarında Geliyorsa 7,5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 7.5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 680 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

7,5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 8.890 Usd civarındadır.

7,5 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 70m2 alan olması gerekmektedir.

7,5 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

10 Kw Solar Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 800 TL civarında Geliyorsa 10 kw on grid 10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 10 kw on grid Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 970 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 12.200 Usd civarındadır.

10 kw on grid enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 90m2 alan olması gerekmektedir.

10 kw on grid güneş enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

Aklınıza takılan soruları bize iletebilirsiniz.

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir