2020 Güneş Paneli Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Bizi Neler Bekliyor?

2020 yılı güneş paneli fiyatı nedir? Güneş enerjisi elektrik üretimi maliyeti nedir? Bağ evleri için güneş paneli, evler için solar enerji sistemleri maliyeti ve 2020 yılında solar enerji sistemlerinde bizleri neler bekliyor?

2020 güneş paneli fiyatı, güneş enerjisi elektrik üretimi maliyeti

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

2020 Yılı Güneş Paneli Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Bizi Neler Bekliyor? Solar Enerji sistemlerinde yeni yıldan beklentilerimiz nelerdir? Yazımız, Güneş enerjisi sektörü 2020 yılında maliyetler, hibeler, devlet destekleri hakkında beklentilerimiz hakkında olacaktır.

Bir yılın daha sonuna geldik. 2019 yılı Güneş enerjisi elektrik üretim sektörü için yeniliklerin olduğu, elektriğe yapılan zamlardan sonra yüksek gelen elektrik faturaları için çözümler arayanlar için yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinin daha da bilinir olduğu bir yıl oldu.

Güneş Paneli Fiyatları + Güneş Paneli Fiyatları
2020 güneş paneli fiyatı, güneş enerjisi elektrik üretimi, güneş enerjili sulama sistemi

2020 güneş paneli fiyatı, güneş enerjisi elektrik üretimi, güneş enerjili sulama sistemi

2020 Güneş Paneli Enerjisi Elektrik Üretimi Bizi Neler Bekliyor?

İçindekiler

2019 yılı 12 Mayısta yayınlanan yönetmeliğe göre Aylık Mahsuplaşma sistemi getirildi. Yani artık evler ve iş yerleri için güneş enerjisi elektrik üretimi sistemlerinde üretim fazlası elektriğin satışında aylık mahsuplaşma uygulaması yürürlülüğe girmiş oldu.

Kısacası 1 ay boyunca üretilen enerji ile yine bir ay boyunca tüketilen enerjinin ay sonunda bir birine karşı durumu hesaplanırken saatlik mahsuplaşma yerine bir ay boyunca üretim ve tüketim değerilerinin bir birinden çıkartılması uygulaması yürürlülüğe girmiştir.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Güneş enerjili tarımsal sulama sistemlerinde, üretim fazlası elektriğin bölgedeki elektrik dağıtım kurumuna satışının yolu açılmıştır. Artık güneş enerjili sulama sistemlerinde sulama sonrası dönemlerde üretilen enerji gerekli izinlerin ve anlaşmaların yapılması durumunda elektrik dağıtım kurumuna satılabilecektir.

2020 Güneş Paneli enerjisi elektrik üretimi

2020 güneş enerjisi elektrik üretimi hakkında bizleri neler bekliyor?

Ev için (On Grid – Şebeke Uyumlu) Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

12 Mayısta yayınlanan yönetmelik sonrası Aylık Mahsuplaşma uygulamasına binaen kendi elektriğini üretmek ve evinde veya iş yerinde kullanmak isteyen müşterilerimiz için yasal başvurularını yaptık.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Elektrik dağıtım kurumları ile gerekli yazışmaları yapıldı ve izin süreçlerini aldığımız projelerimizin kurulumları sağlandı.

2020 yılında ise evler için on grid yani şebekeye bağlı sistemlerin daha da yaygınlaşmasını bekliyoruz. Çünkü; yüksek gelen elektrik faturaları ve yıldan yıla güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinin bilinirliği arttıkça bu sistemlere olan talebin artmasını bekliyoruz.

gunes enerjisi paneli 1

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

3 Kw Ev için Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 200 TL civarında Geliyorsa 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 4.300 Usd civarındadır.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

3 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 28 m2 alan olması gerekmektedir.

3 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

5 Kw Ev için Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 400 TL civarında Geliyorsa 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 6.420 Usd civarındadır.

5 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 44m2 alan olması gerekmektedir.

5 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

BağEvi Güneş Enerjisi

7,5 Kw Ev için Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası 600 TL civarında Geliyorsa 7,5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 7.5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 680 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

7,5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 8.890 Usd civarındadır.

7,5 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 70m2 alan olması gerekmektedir.

7,5 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

10 Kw Ev için Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 800 TL civarında Geliyorsa 10 kw on grid 10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 10 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 970 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 12.200 Usd civarındadır.

10 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 90m2 alan olması gerekmektedir.

10 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

Aklınıza takılan soruları bize iletebilirsiniz.

Bağ Evleri için (Off Grid -Akülü) Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Off Grid yani şebekeden bağımsız Akülü güneş enerjisi elektrik üretim sistemleri, elektrik şebekesinin hiç olmadığı yerlerde güneş paneli, akü (Batarya) grubu ve inverter ile elektrik üretilmesini ihade eder.

Off Grid Solar Sistem Kurulumu = Off grid güneş enerji sistemlerinde bu sistemler elektriğin hiç olmadığı yerlerde Güneş panelleri, şarj kontrol üniteleri, jel aküler (100 ah, 150 ah,200 ah jel akü) ve tam sinus akıllı inverter kullanılır.

Güneş panellerinin ürettiği elektrik tam sinus akıllı inverter aracılığı ile akü gruplarına depolanır ve  depolanmış elektrik 220 volta çevrilerek kullanılabilir. Akşama kadar üretilen elektrik Gece kullanımları akülere depolanmış elektrikten kullanılacaktır.

güneş paneli çeşitleri hakkında

güneş paneli çeşitleri nelerdir, monokristal,polikristal,ince film, esnek, saydam solar panel fiyatı

Bu kullanıma örnek Bağ evleri , karavanlar için güneş enerjisi, yazlık evler için kurulum yapılmaktadır.

Böylece, bağ evlerinde aydınlatma, televizyon ve buz dolabını, telefon şarjı gibi elektrik ihtiyaçlarınızı bu sistem ile karşılayabilirsiniz.

Akülü sistem fiyatları için Tıklayınız. https://satis.powerenerji.com/Solar-Paketler-ev-icin-karavan-yazlik-yayla-evleri

2019 Yılında çıkan İmar Affı nedeniyle bir çok müşterimiz bağ evinde elektrik ihtiyacı için güneş enerjisi sistemlerinden kendi elektrik ihtiyacı için solar enerji panelleri ile enerji sistemleri kurulumları talepleri olmuştur.

2020 yılında bu güneş enerjisi sistemlerinin dahada yaygınlaşmasını bekliyoruz. Çünkü, şehirlerin keşmekeşliklerinden kurtulmak ve kendini doğaya atmak isteyen müşterilerimiz için güneş enerji sistemleri ile elektriği onlara getiriyoruz.

Off Grid (Akülü) Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemi Nelerden Oluşur ?

 • Güneş Panelleri
 • Akü (Batarya) Grupları
 • Şarj Kontrol Ünitesi
 • İnverter

Off Grid sistemi Elektrik Şebekesinin Hiç olmadığı yerlerde kurmanızı tavsiye ederiz. Örneğin;

 • Bağ evleri
 • Yayla evleri
 • Bağ Evleri
 • Çoban konakları ( Aydınlatma, süt sağım makinası kullanımı vs)
 • Arıcılar ( Aydınlatma, bal süzme makinası kullanımı vs)
 • Gezginler ( Kampçılar, Kamp alanları vs)
 • Tarlada kalanlar ( Çardak, Baraka, Kulube vs)
 • Dağda Hayvancılıkla uğraşanlar
 • Karavanlar
 • Tekneler

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Artan Mazot Maliyetleri ve Yüksek gelen Elektrik Faturaları üreticileri Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemlerine yöneltti. Bu nedenle üreticiler, daha az maliyetli olduğu ve sadece kurulum maliyeti ile 25 Yıl Ekonomik Ömre sahip olduğu için Güneş Paneli ile çalışan  Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurmaya başladılar.

Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sisteminize Talibiz. 400 üzerinde Referansımız ve 11 yıllık tecrübemiz ile projelerinizi gerçekleştiriyoruz.

Ziraat Bankası ile yaptığımız anlaşmaya göre, Banka; Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemleri için Desteklemeli/Sübvansiyonlu düşük oranlı kredi imkanı sunmaktadır.

Güneş Enerjili Sulama Sisteminizi, Ziraat Bankası Sübvansiyonlu Kredisi ile Kuralım Maliyetin % 75 için düşük oranlı kredinizi 5 Yılda ödeyin.

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri hakkında bilgilendirme için videomuzu izleyebilirsiniz.  Sistem içeriğinin nelerden oluştuğunu sayfamızda bulabilirsiniz. Ayrıca daha önce kurulum yaptığımız sistemlerin görsellerini de sayfamızda incelemenizi tavsiye ederiz.

    Güneş Enerjili Sulama Sistemi Size Ne Sağlar?

– Sadece Kurulum Maliyeti vardır. Extra bir bakım maliyeti yoktur. Mazot maliyeti ve Elektrik faturası gibi sürekli sürekli maliyet çıkarmaz.

– Doğru ürünler ile iyi bir sistem kurmanız durumunda 25 Yıl Ekonomik Ömre Sahiptir.

– Türkiye iklimi ve enerji maliyetleri dikkate alındığında yatırım maliyetini 4,5 – 5 yılda çıkarmaktadır. Sistem maliyetini 5 yılda amorti eder.

– Sulama Dönemleri olan Nisan – Eylül Ayları arasında her gün kullanabilirsiniz. Sistemlerimiz, bulutlu havalarda dahi çalışmaktadır.

– Türkiye Coğrafi şartları düşünüldüğünde Günlük Kesintisiz olarak 9 saat kullanabilirsiniz.

– Mevcutta bir pompanız var ise başka bir işleme/maliyete gerek olmaksızın güneş enerjili sulama sistemine dönüştürülebilir.

– Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurulumunda kullanılan Güneş Panelleri için 10 Yıl Verimlilik Garantisi Veriyoruz. Ayrıca Kurulumunu yaptığımız sistemler için 2 YIL Servis Garantisi Sunuyoruz.

– Sürekli artan akaryakıt maliyetleri ve yüksek gelen elektrik faturaları göz önüne alındığında neden daha fazla para harcayasınız ki?

Güneş Paneli Fiyatları

Güneş Paneli Markası, Üretim Yılı, Solar Panel Teknik Özellikleri, Verimliliği, sunulan garanti süresi, verilen ekonomik ömür garantisi bu değerler hep maliyeti etkilemektedir. Satışa sunulan solar sistem güneş paneli fiyatı listesi aşağıdadır. Doğru paneli almak istediğinizde en uygun fiyat için listemizle kıyaslama yapabilirsiniz.

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Unutmayın düşük kaliteli hücreli paneller ucuza satılıyorken, yüksek kaliteli hücrelerden oluşan solar paneller ise daha maliyetlidir.

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

 1. Ozum Guven dedi ki:

  Solar enerji mi rüzgar enerjisi mi? Hangi enerji türü daha uygun?

 2. Narin Arikan dedi ki:

  Rüzgar Enerji Santrali Kurmak İstiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir