275 Watt Güneş Paneli Fiyatı

275 Watt Güneş Paneli Fiyatı ve 275w solar panel teknik özellikleri hakkında bilgi sunduğumuz yazımızı okumanızı öneriyoruz.

275 Watt Güneş Paneli Fiyatı

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

275 Watt Güneş Paneli Fiyatı hakkında sıklıkla telefonlar almaktayız. Solar enerji mağazamızda polikristal ve monokristal güneş panelleri fiyatları ve özellikleri olmasına rağmen müşterilerimiz bizden detaylı bilgi talep etmektedir. Bu yazımız bu amaçla hazırlanmıştır.

Güneş Paneli, tercih edilirken projenize uygun panel olup olmadığı, solar panelin teknik verileri çok önemlidir. Çünkü her solar panel her projede kullanılmaz. Bu nedenle kullanmak istediğiniz panelin teknik verilerini iyi okumanızı öneririz.

Güneş Paneli Fiyatları + Güneş Paneli Fiyatları

güneş paneli çeşitleri hakkında

Projeniz Akülü güneş enerji elektrik üretim sisteminde mi kullanılacak?, yoksa on grid dediğimiz yani şebeke ile uyumlu güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinde mi kullanılacak? yoksa güneş enerjili sulama sistemleri projesinde mi kullanılacak? Bu nedenle projenize uygun güneş enerjisi paneli tercih etmelisiniz.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

275 Watt Güneş Paneli Fiyatı

İçindekiler

Güneş ışığı, foton adı verilen küçük enerji paketlerinden oluşur. Güneşten her dakika dünyamıza gelen fotonlar ile elektrik üretimi için güneş paneli yani solar enerji panelleri kullanılır. Yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş enerjisi ile temiz, sınırsız ve doğa dostu enerji üretilir.

275 Watt Güneş Paneli Fiyatı

 

275 Watt Polikristal Güneş Paneli Fiyatları

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

A Kalite 275 Watt Güneş Paneli Fiyatı : 2.785 TL

 

275 Watt Güneş Paneli Teknik Özellikleri

 • 25 Yıl performans garantisi. İlk 10 yıl için %90 performans garantisi, 25 yıl boyunca %80 güç verimi garantisi
 • Tüm paneller 2400 paskal rüzgar ve 5400 paskal kar basıncına dayanıklıdır.
 • Adonize alüminyum alaşımlı çerçeve
 • Temperli 3,2 mm, 90 N/mm2 dayanımlı, yansıtmaz, %92 geçirgenlikte kaliteli ön cam muhafazası.
 •  Çalışma Ortam Şartları ; 1500 metre yükseklikte %0 ile %85 bağlı nem oranı.

 Üstün Solar Panel Performansı

 • Yüksek verimliliğe sahip, monokristal solar hücre
 • Birim alan başına sisteminizin verimini en üst düzeye çıkartma
 • Uygun sıcaklık katsayısı ile minimum güç kaybı
 • Zayıf ışık koşullarında mükemmel performans
 • 35mm’e kadar 97 km hızla düşen dolu yağışına karşı üstün performans

Kalite ve Güvenilirlilik

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

ISO 9001:2008 , ISO 14001:2004 ve ISO 17025:2005

Sert Ortam İçin Test ( IEC 61701 , DIN 50916:1958 T2 )

GARANTİ

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo
 • 10 Yıl ürün garantisi
 • 25 yıl performans garantisi

Elektriksel Özellikleri

 

275 watt güneş paneli elektrik verileri

275 watt güneş paneli elektrik verileri

275 Watt Güneş Paneli Ölçüleri

275 Watt Güneş Paneli ölçüleri yani solar panel ebatları şöyledir.

BağEvi Güneş Enerjisi

165 cm x 100 cm x 4 cm

Uzun Kenar 165 Cm

Kısa Kenar 100 Cm

Kalınlık 4 Cm

en ucuz güneş paneli fiyatı

en ucuz güneş paneli fiyatı nedir, maliyeti, 275watt, 280 watt, 300 watt, 320 watt

275 watt Güneş Paneli Neleri Çalıştırır?

275 Watt güneş paneli ürettiği enerji tek başına her hangi bir ürünü çalıştırmak için yeterli değildir. Çünkü 275 watt güneş paneli yukarıdaki teknik bilgilere tekrar bakıldığında 38.4 volt enerji üretmektedir. Bu enerji doğrudan kullanılamaz.

Akülü güneş enerjisi sistemlerinde İnverter, şarj kontrol ünitesi ve jel aküler ile birlikte kullanılması durumunda üretilen elektrik 220 volta çevrilerek elektrikli ürünlerin çalışması sağlanabilir.

Not: Bazı 24 volt dc pompaların çalışmasında tek başına 275 watt güneş paneli kullanılabilir.

275 watt Güneş Paneli Kaç Amper

275 watt  güneş paneli 8,79 amper çıkış verir.

275 watt Polikristal Güneş Paneli

E mağazamız satis.powerenerji.com da 275 watt polikristal güneş paneli fiyatları ve teknik özelliklerini bulabilirsiniz.

275 watt Monokristal Güneş Paneli

E mağazamız satis.powerenerji.com da 275 watt monoristal güneş paneli fiyatları ve teknik özelliklerini bulabilirsiniz.

Güneş Paneli Nedir? Ne İşe Yarar?

Güneş Paneli, güneş enerjisi ile elektrik üretimine yarar. Güneş, Dünyamızı aydınlatmak ve ısıtmakla kalmayıp aynı zamanda en büyük enerji kaynağıdır. Güneşin yaydığı bu enerjiyi elektrik enerjisine güneş panelleri ile çevirebiliyoruz. Kısacası yüksek verimli bir enerji panelleri ile elektrik üretimi için tercih ediliyor. Bir güneş paneli 25 yıl kadar enerji üretebilir.

Türkiye, güneş enerjisi elektrik üretimi için uygun, güneşlenme potansiyeli yüksek bir ülkedir. Ges yani güneş enerjisi sistemleri yatırımları önce çok kabul görmemesine rağmen günümüzde yüzlerce adet ges yatırımı bulunmaktadır.

Güneş Paneli Nedir Nasıl Çalışır? Nasıl Elektrik Üretir?

Güneş en büyük sınırsız enerji kaynağıdır. Panel yüzey alanına düşen güneş ışınımı panel bileşenlerinden olan silikonlar sayesinde elektrik enerjisine dönüştürülür. Her bir hücre aynı pillerde olduğu gibi bir negatif bir de pozitif katmandan oluşur.

Her bir hücrenin ürettiği enerji, kendinden önce gelen hücreye aktarılarak eksi ve artı çıkışları için akım meydana getirir. Bu sayede panellerde yer alan hücre sayısına göre enerji elde edilmiş olur. Kaliteleri ürün ile düşük ışınım da bile elektrik enerjisi üretebilir.

Güneş Paneli Watt Ne demek? Güneş Enerjisi Panelleri Kaç Watt?

Güneş Panellerinde yazan Watt, bir solar panelleri bir (1) saatte ürettiği enerjiyi ifade eder. Solar Sistem paneli watt gücü enerji üretim birimidir. Bir güneş enerji paneli ürün üstünde yazan watt değeri kadar enerjiyi üretebilir.

gunes enerjisi paneli 1

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Örneğin bir güneş enerjisi paneli üzerinde 180 watt peak yazıyor ise o paneli en verimli zaman diliminde saatte 180 watt enerjiyi üretebileceğini gösterir.

Yüksek verimli bir güneş enerjisi paneli 10 watt ile 385 watt arası enerji veren ürün gamından oluşabilir. Önce küçük paneller dediğimiz 10 watt ile 180 watt arası solar panelleri sonra ise büyük panelleri dediğimiz 200 watt ile 385 watt arası solar panelleri görmekteyiz.

İhtiyacınıza uygun güneş panelleri almak istediğinizde önce güneş panelleri verimliliklerine bakmalısınız. Çünkü doğru panel seçildiğinde maksimum verim elde edilir.

Güneş Paneli Fiyatı Ne Kadar? Kaç TL?

Bir güneş paneli fiyatı, panel üzerinde yazan watt gücüne bağlı olduğu gibi aynı zamanda paneli üreten etken maddelerin kullanım miktarına göre daha fazla değişmektedir. Polikristal panel veya monokristal panel gibi farklı ihtiyaç için üretilen düşük maliyetli yüksek verimli paneli hangi bileşenlerden oluşuyor ise farklı fiyatlara satışa sunulmuş olarak görebilirsiniz.

Güneş Panel Fiyatı

Güneş Paneli Markası, Üretim Yılı, Solar Panel Teknik Özellikleri, Verimliliği, sunulan garanti süresi, verilen ekonomik ömür garantisi bu değerler hep maliyeti etkilemektedir. Satışa sunulan solar sistem paneli fiyat listesi aşağıdadır. Doğru paneli almak istediğinizde en uygun fiyat için listemizle kıyaslama yapabilirsiniz.

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Unutmayın düşük kaliteli hücreli paneller ucuza satılıyorken, yüksek kaliteli hücrelerden oluşan solar paneller ise daha maliyetlidir.

Güneş Paneli Çeşitleri Nelerdir?

Solar güneş Enerji Panel Fiyatı

Solar Enerji Panel Fiyatı

Monokristal Panel :

Monokristal saf silikondan üretilen güneş hücreleri, aynı zamanda tek-kristal silisyum olarak adlandırılan, kolayca tanınabilir bir dış bir görünüme sahiptir. Monokristal hücreler siyaha yakın koyu renklidir. En verimli panel türüdür.

Polikristal Panel:

Polikristal silikondan üretilen hücreler, aynı zamanda çoklu-kristal silisyum olarak adlandırılır. Dikdörtgen hücrelerden oluşur, Polikristal hücre renkleri mavidir. Verimli panellerdir. Türkiye Ges sahalarında polikistal ürünler tercih edilmektedir.

Esnek Panel:

İşlevi gereği esnek alanlarda elektrik üretimi için üretilen panellerdir. Daha çok karavan, tekne, yat, kotra gibi araçlarda kullanılır. Verimliliği nispeten düşük tür.

Yarı Esnek :

Tam esnekliğe sahip olmasa da belirli bir derece esnekliğe sahip olan panellere verilen addır. Düşük verimlidir.

İnce Film Güneş Paneli:

Hafif yapısı ve kolay montaj olabilmesi nedeniyle bu ürün tercih edilir. Çok verimli değildir. Bu paneller için daha fazla alana ihtiyaç vardır. Bu ürün verimlilik bakımından orta sekmente yer alır.

Saydam Güneş Paneli:

Şeffaf yani ışığı arka tarafa geçirmesi nedeniyle bina yüzeylerinde, ve bina camları için üretien paneller dir.

Güneş Paneli Kiremiti:

Bina çatılarında hem binayı dış etkenlerden korumak hem de kiremit üzerinde yer alan hücreler ile elektrik üretmek için kullanılan ürün dür. Arge aşamasında olan Güneş Paneli fiyatı oldukça yüksekti.

HalfCut (Half-Cut) Güneş Paneli:

Standart Solar Panel hücreyi ikiye kesilmesi ile elde edilen ve verimliliği amaçlayan panel çeşidi dir.

Perc Hücre Solar Panel:

Perch hücre güneş panellerinin amacı, güneş ışınımından maxsimum yararlanmak ve elektrik enerjisine dönüştürmek için geliştirilen hücre verimlilik arttırma teknolojisidir.

Güneş Panel Verimliliği Nedir?

Verimlilik, güneş panel yüzey alanına düşen ışınımın % yüzde olarak ne kadarının elektrik enerjisine dönüştürüleceği ile alakalıdır. Örneğin Bu oran Polikristal için % 18, monokristal için %24 seviyelerindedir.

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

 1. kenan özyılmaz dedi ki:

  güzel çalışmalar hazırlıyorsunuz. Tebrik ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir