3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Fiyatı

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter fiyatı, Özellikleri, kurulumu nasıl yapılır, arıza (Hata) kodları, markaları, invertör kullanım kitapçık, güneş paneli inverter bağlantı şeması, akü inverter bağlantı şeması ve aklınıza gelebilecek birçok konu hakkında tek sayfada derlediğimiz yazımızı okuyabilirsiniz.

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Fiyatı

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Bu yazımızda Güneş paneli invertörü olan Solar 3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter hakkında bilmeniz gereken bilgileri derledik. 3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Fiyatı, 3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter hata kodları, 3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnvertör kurulumu, özellikleri ve markaları hakkında olacaktır.

İnverter diğer bilinen adıyla İnvertör Nedir? İnverter, akülerdeki enerjiyi 220 volta yükselten cihazlardır. Daha çok  Güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinde kullanılır. Güneş paneli tarafından üretilen enerji, akülerde (batarya) depolanır. Depolanan enerjiyi 220 volt a yükseltmek için inverter kullanılır.

Güneş Paneli Fiyatları +Güneş Paneli Fiyatları

İnverter doğru akımı ( DC Volt ) alternatif akıma ( AC Volt ) dönüştüren cihazlardır. Güneş enerjisi elektrik üretimi sistemlerinde, güneş panelleri doğru akım (DC) ürettiği için bu enerji akülerde (batarya) depolanır. Akülerde depolanan 12 volt, 24 volt veya 48 volt doğru akım ( DC Volt ) inverter sayesinde 220 volt altarnatik akıma ( AC Volt ) çevrilir.

İnverter giriş voltajına göre 12 volt, 24 volt ve 48 volt olarak 3 gruba ayrılır. Ayrıca Tam sinus inverter ve modifiye sinis inverter olmak üzere 2 kısım dır.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter

3 Kva Tam Sinus Akıllı İnverter (İnvertör) Hakkındaki bu yazımızda bilmek isteyeceğiniz tüm bilgileri derledik. Bu sayede Tam sinus inverter modifiye sinus invertör farkından tutun da inverter kurulumundan, invertör arıza kodlarına kadar bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tam Sinus Akıllı İnverter Nedir?

Akıllı tam sinüs inverterler, tam sinüs özelliği sayesinde tüm enerji sistemlerinde kullanılır.  Akıllı inverterler kendi içerisinde şarj kontrol özelliği olması nedeniyle, ekstradan şarj kontrol cihazı almanıza gerek kalmaz. Üzerindeki LCD ekran sayesinde akülerinizin doluluk oranını takip edebilirsiniz. Ayrıca şebekeden ve jeneratörden akülerinizi şarj edebilme özelliğine de sahiptir.

Tam Sinus Akıllı İnverter Özellikleri

İnverter Fiyatları +İnverter Fiyatları
 • Dahili Şarj Kontrol Cihazı vardır. Ayrıca şarj kontrol cihazı ( Şarj Regulatörü) almanıza gerek yoktur.
 • Şebeke elektriği veya Jeneratör Bağlanabilir. Bu sayede aküleri / bataryaları şarj edebilirsiniz.
 • İnverter LCD Ekranı ile akülerin şarj durumunu, güneş panellerinden gelene enerji voltajını, şebekenin çektiği enerjiyi ( tüketilen enerjiyi ) görebilirsiniz.
 • %91- %94 verimlilikte çalışır

Tam Sinus İnverter ile Modifiye Sinus İnverter Farkları Nelerdir?

Tam Sinus İnverter ile Modifiye sinus inverter arasındaki farklar sürekli sorulmaktadır. Bu iki inverter arasındaki temel farklar şöyledir.

Tam Sinus İnverter Nedir?

Tam sinüs inverter akülerden gelen dc voltajı şebeke dalgasına (220 volt) ve frekansında çıkarır. Tam Sinüs inverterlerin verimleri  %91 – %94 arasında değişmektedir.

Tam Sinus İnvertör Çalışma frekansları da 50 / 60 Hz’dir. Şebeke elektriği ile aynı kalitede çıkış verip hiçbir elektrikli cihazın çalışmasında sorun yaratmamaktadır Tam sinüs inverterler, buzdolabı,  hidrafor, çamaşır makinası gibi motorlu yüklerde sorunsuz çalışma sağladıklarından dolayı, modifiye invertere göre daha yaygın kullanılırlar.

Aynı zamanda yüksek akım çeken cihazların çalışmasında, yüksek demeraj özelliğinden dolayı bu inverterin kullanımı tercih edilir. Tam sinus inverter fiyatları modifiye sinus inverterlere göre daha yüksektir.

Jel Akü Fiyatları +Jel Akü Fiyatları

Modifiye Sinus İnverter Nedir?

Modifiye inverter diğer bir ismi ile “kare dalga inverter”, tam sinüs inverterler gibi saf sinüs çıkış dalgası vermezler. Aydınlatma lambaları, telefon şarjı, bilgisayar şarjı gibi nispeten statik enerji tüketimleri için kullanılması önerilir.

Modifiye sinus inverter ile Buzdolabı, çamaşır makinası, pompa gibi daha hassas motorlu cihazlarda kullanılması tavsiye edilmez. Modifiye sinüs inverter böyle hassas cihazların zamanla bozulmalarına neden olabilirler. Modifiye sinus inverter Fiyatları tam sinüs inverter fiyatlarına göre daha uygundur.

Tam Sinus inverter Modifiye Sinus İnverter  Arasındaki Farklar Özetle;

Modifiye Sinus İnverter; Enerji tüketimi az, stabil enerji gerektiren cihazların çalıştırılması için kullanılması tavsiye edilir. Örnek; Lambalar, Telefon Şarjı, Bilgisayar şarjı gibi.

Şarj Kontrol Cihazı +Solar Kablo

Tam Sinus İnverter; Enerji tüketimi değişken olan cihazların çalıştırılması için kullanılması tavsiye edilir. Örnek: Buz dolabı, çamaşır makinesi, su pompası gibi.

Siz de kullanacağınız cihazlara göre yukarıdaki bilgiler doğrultusunda Tam sinus inverter mi yoksa modifiye sinus inverter mi almanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

İnverter Seçimi Nasıl Yapılır?

İnverter almaya karar verdiniz peki inverter seçimini nasıl yapacaksınız. Önce bir kağıda çalıştırmak istediğiniz cihazları yazınız. Örneğin, Aydınlatma, Televizyon, mini buz dolabı gibi

BağEvi Güneş Enerjisi

Güneş Paneli İnverter gücü sizin sisteminizde kullanacağınız güçlerin toplamından daha büyük olmalıdır. İnverter alırken en ideal seçimi yapmak istiyorsanız, sistemde kullanacağınız cihazların harcadıkları güçleri çok iyi biliyor olmanız gerekecektir.

Örnek Hesaplama

 • 4 Adet 10 Watt Lamba ( 4 x 10 = 40 Watt )
 • 1 Adet Mini Buz Dolabı ( 150 Watt )
 • 1 Adet Lcd Televizyon ( 200 Watt)

İnverter çalışma mantığı olacak, “aynı anda çalışan veya çalışacak” olan cihazların gücünün toplamından daha yüksek olmalıdır. Size bunu bir örnekle açıklamak isteriz.

Örneğin ; Bağ evinizde kullanmak için bir güneş enerjisi sistemi düşünüyorsunuz. Burada çalıştırmak istediğiniz cihazlar aşağıda ki gibi.

Aydınlatma Sistemi – 40 watt / saat

Televizyon ve Uydu Alıcı – 200 watt / saat

Buzdolabı – 3600 watt / gün ( saatte yaklaşık 150 watt diyelim )

Bu sistemde tüm cihazlar aynı anda çalışacağı düşünülürse en ideal inverter için hepsinin gücünün toplamından  daha yüksek inverter almamız gerekir. Bizim önerimiz tüketimin 2 katı olmalıdır. Bu tüketim için: 1000 watt ve üzeri inverter uygun olacaktır.

Çamaşır Makinesi veya bulaşık makinesi gibi yükleri çalıştırmayı planlıyorsanız 5 kva 5000watt Tam Sinus inverter kullanmanızı öneriyoruz

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Fiyatları

Tam sinus inverter fiyatları usd (dolar) ile ithal edildiği için güncel fiyatları dolar kuruna göre değişmektedir. Bu nedenle güncel inverter fiyatları için tıklayınız.

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Fiyatı

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Fiyatı

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Özellikleri

3 Kva Tam Sinus Akıllı İnverter Özellikleri

 • Dahili Şarj Kontrol Cihazı vardır. Ayrıca şarj kontrol cihazı ( Şarj Regulatörü) almanıza gerek yoktur.
 • Şebeke elektriği veya Jeneratör Bağlanabilir. Bu sayede aküleri / bataryaları şarj edebilirsiniz.
 • İnverter LCD Ekranı ile akülerin şarj durumunu, güneş panellerinden gelene enerji voltajını, şebekenin çektiği enerjiyi ( tüketilen enerjiyi ) görebilirsiniz.
 • %91- %94 verimlilikte çalışır

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Markaları

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter markaları farklılık göstermektedir. Temelde Türkiye piyasasında yer alan bu inverterlerin üreticileri aynı olmasına rağmen ithalat yapan firmanın markası ile bilinmektedir. Türkiye piyasasında yer alan Tam sinus akıllı inverterlerin % 94 üreticisi Solar Tronic firması dır.

Türkiye’de En Bilinen 3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Markaları

 • Acs İnvertör
 • Tommatec İnvertör
 • Linetech İnvertör
 • Mexxsun İnvertör
 • Savior İnvertör
 • Power İnvertör
 • Orbus İnvertör
 • Abbax İnvertör
 • Must İnvertör

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Neleri Çalıştırır?

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter ile enerji tüketimi 3000 watt kadar olan cihazları çalıştırabilirsiniz.

Örnek Vermek Gerekirse

 • Aydınlatma – Lambalar
 • Televizyon
 • Buz dolabı
 • Telefon Şarjı
 • Bilgisayar
 • Küçük ev aletleri
 • Matkap
 • Çamaşır Makinesi
inverter kurulum şeması

inverter kurulum şeması

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Kurulumu

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter kuruluma hazır olarak gelmektedir. İnverterin standart ayarları yapılmış halde gönderim yapılmaktadır.

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Kurulumu Panel ve Akü bağlantısı

 • İnverter Bağlantılarında önce akü grupları bağlanır.
 • İnverterin uyanması beklenir.
 • Güneş paneli bağlantıları yapılır.

İnvertere Akü, Güneş Paneli Bağlantı videomuzu izlemenizi öneririz.

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Kullanım Kılavuzu

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Kullanım Kılavuzunda yer alan bilgiler şöyledir.

inverter kurulum şemesı

inverter kurulum şemesı

inverter-kurulum-semasi-nasil-kurulur-3kva-1kva-5kva

3kva 4kva 5kva Tam Sinus Akıllı İnverter Kullanım Kılavuzu Hata Kodları (Kitapçık) için tıklayınız

3kva-4kva-5kva-Tam- Sinus-Akilli-inverter-Kullanim-Kilavuzu-Hata-Kodlari-POWER-enerji

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Bağlantı Şeması

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Bağlantı Şeması ile güneş panelleri inverter bağlantısı, akü inverter bağlantısı ve 220 volt şebeke bağlantı yerleri gösterilmiştir.

Tam sinus inverter bağlantı şeması kurulum diyagramı nasıl kurulur panel bağlantısı, akü bağlantısı

Tam sinus inverter bağlantı şeması kurulum diyagramı nasıl kurulur panel bağlantısı, akü bağlantısı

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Arıza Kodları – Hata Kodları

3 Kva 24v Tam Sinus Akıllı İnverter Arıza Kodları – Hata Kodları aşağıda yer almaktadır. İnverter üzerinde yazan hata kodu ile hatanın ne olduğunu aşağıdaki listeden öğrenebilir ve hatanın giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Tam sinus inverter hata kodları arıza sembolleri

Tam sinus inverter hata kodları arıza sembolleri

Tam Sinus İnverter 01 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 02 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 03 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 04 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 05 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 06 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 07 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 08 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 09 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 11 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 51 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 52 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 53 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 54 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 55 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 56 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 57 Hata Arıza Kodu

Tam Sinus İnverter 58 Hata Arıza Kodu

 

POWER ENERJİ

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

info@powerenerji.com

 1. Birol YILMAZ dedi ki:

  Bağ evi ısıtma için güneş + rüzgar enerji sistemi için bilgi isterim. Elk.Y.Müh. Birol YILMAZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir