Apartmanlar için Güneş Enerji Sistemleri

Soru & CevapCategory: Güneş EnerjisiApartmanlar için Güneş Enerji Sistemleri
POWER ENERJİ Staff asked 5 sene ago

Apartmanlar için Güneş Enerji Sistemleri

Apartmanlar için Güneş Enerji Sistemleri

Apartmanlar için Güneş Enerji Sistemleri nasıl kurulur

Apartman çatısına güneş paneli kurulumu yapılarak apartman elektrik ortak giderini solar enerji ile ile sağlayabilirsiniz. Peki apartmanda solar panel ile güneş enerjisi elektrik üretimi nasıl yapılır. Apartman çatısında güneş panel kurulumu için nasıl bir yol izlenir.

Solar Mağazamız da Güneş PaneliÇatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik ÜretimiSolar Paket (Akülü Sistemler)Güneş Enerjili Tarımsal Sulama SistemleriRüzgar TürbiniJeneratörİnverterSolar Pompa SürücüsüJel AküDalgıç Pompa gibi ürünlerin güncel fiyatlarını bulabilirsiniz.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Çatıda Güneş Enerjisinden Elektrik Üreterek Para Kazanmanın Tam Zamanı

Eğer evinizin çatısında en az 24 m² boş alan varsa ortalama 9 bin dolara çatıya güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretimi sistemi kurarak yılda yaklaşık 11 bin TL kazanabilme şansı doğuyor.

Loading video

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

 

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi sisteminde Güneş Panellerinin ekonomik ömrü 25 Yıldır.  Evler için kurulacak sistemde amortisman süresi 7.5 yıldır. Kısaca yapılan yatırımın ekonomik ömrü 25 yıl sistem tüm maliyetini çıkarması 7.5 yıldır.

Apartmanlarda yaşayanlar dahil olmak üzere, konutların, evlerin çatı veya cephelerinin yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı güneş enerjisi elektrik enerjisi üretimi amaçlı kullanılması torba yasa ile teşvik ediliyor. Bu kapsamda güneş paneli ile üretilen elektrik enerjisinin ihtiyaç fazlasını son kaynak tedarik şirketine satanlar vergiden muaf esnaf kapsamına alınacak. (Sadece gerçek kişiler 10 Kw kadar )

Söz konusu yasaya istinaden ev veya konut çatılarına kurulacak güneş enerjisi elektrik üretim tesisinin kurulum gücü 10 kilovatı geçmeyecek, üretim ve tüketim tesisi aynı noktada bulunması gerekiyor.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

10 Kw Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulumu yazımızı okuyabilirsiniz.

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Nasıl Başvurulur?

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi için başvuru aşamasında aşağıdaki belgelere ihtiyaç vardır.

Başvururken söz konusu kişi kimlik belgesi,

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Başvuru formu, abonelik evrakı,

Eğer apartmanda yaşıyorsa apartman yönetiminin çatıya kullanmasına yönelik ortak kararın noter onaylı suretini

Elektrik mühendisinden alınmış tek hat şemasını

BağEvi Güneş Enerjisi

Harita mühendisli onaylı aplikasyon krokisini

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi İçin Nereye Başvurulur?

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi için çalışmak istediğiniz Solar Enerji firması ile bir sözleşme imzalarsınız. Bununla beraber yukarıda sayılan belgelerle birlikte ilinizdeki elektrik dağıtım firmasına başvurursunuz.