Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Öz Tüketim Modeli nedir?

Soru & CevapCategory: Güneş EnerjisiGüneş Enerjisi Elektrik Üretimi Öz Tüketim Modeli nedir?
POWER ENERJİ Staff asked 5 sene ago

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Öz Tüketim Modeli nedir? Öz tüketim ges, güneş paneli ile güneş enerjsi elektrik üretimi, mahsuplaşma nedir?

Öz Tüketim Hakkında 6446 sayılı kanunda belirtildiği gibi madde 14. d.bendi

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları

d) Ürettiği enerjinin tamamını iletim veya dağıtım sistemine vermeden kullanan, üretimi ve tüketimi aynı ölçüm noktasında olan, yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı üretim tesisi. Olarak tanımlanan tüketim şeklidir.

Özetle Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Öz Tüketim Modeli;

Enerji ihtiyacı için, yenilenebilir enerji kaynakları ile üretilen enerjinin kullanıldığı, ihtiyaç fazlası enerjinin elektrik dağıtım şirketlerine verilmediği enerji üretimidir.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri
oz tuketim ges nedir

oz tuketim ges

Öz Tüketim Modeli Artıları Nelerdir ? :

– İsterseniz günlük mahsuplaşma veya isterseniz şebekeye aktarım olmadan kullanım. Böylece bir çok evrak ve süreç ortadan kalkacaktır örnek: T.M. Trafo Merkezi Kapasitesi durumu, Enerji şebekeye basılmayacaksa: Çift yönlü sayaç kullanımı, Dağıtım şirketinden alınan belgeler, harita bürosundan alınan aplikasyon krokisi, kiracıysanız kontrat vb.

gunes enerjisi elektrik uretimi oz tuketim modeli

gunes enerjisi elektrik uretimi oz tuketim modeli

– Anlık öz tüketime göre ihtiyacın güneşten yetmemesi durumunda şebekeden enerji tamamlanır böylece kullanım konforunda kesinti olmaz.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

– Dilerseniz ileri ki zamanlarda back-up ünitesi kurabilir fazla üretilen enerjiyi gece tüketimi için kullanabilirsiniz. Bu da şebekeye ihtiyacınızı azaltacaktır. (hibrit kurulum)

– Gündüz sebekenin enerji vermemesi durumunda öz üretimle kendi ihtiyacınızı kendiniz karşılayabilirsiniz. (hibrit kurulum)

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları