Güneş Paneli Akü Şarj Regülatörü

Soru & CevapCategory: Güneş EnerjisiGüneş Paneli Akü Şarj Regülatörü
POWER ENERJİ Staff asked 5 sene ago

Güneş Paneli ile Akü Şarj Etme

Güneş Paneli ile Akü Şarj nasıl yapılır

Güneş Paneli Akü Şarj Regülatörü

Güneş Paneli Akü Şarj Regülatörü yani güneş enerjisi şarj kontrol cihazı, güneş panelinin ürettiği enerjiyi akülere depolamak amacıyla kullanılır. Şarj Kontrol cihazının iki görevi vardır.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları
  • Güneş Panelinin ürettiği enerjiyi aküye depolamak
  • Aküler dolduğunda güneş panelinden gelen enerjiyi kesmek. Bu sayede akülere verilebilecek zararın önüne geçmek istenir.

Güneş Paneli Akü Şarj Regülatörü yani güneş enerjisi şarj kontrol cihazı ile güneş paneli ve akü uyumlu olması gerekmektedir.

Güneş Paneli 12 volt ise Güneş Paneli Akü Şarj Regülatörü yani güneş enerjisi şarj kontrol cihazı da 12 volt olmalı, sistem de kullanılacak aküler de 12 volt olmalıdır.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Örneğin 12 volt 180 watt 1 adet güneş paneli için 10 ah şarj kontrol cihazı kullanılabilir.

2 adet 180 watt güneş paneli için 10 ah şarj kontrol cihazı yeterli olmayacaktır. Bu nedenle 20 ah şarj kontrol cihazı kullanmanız gerekmektedir.

Güneş Paneli Şarj Kontrol cihazlarını e mağazamızda inceleyelebilirsiniz. https://satis.powerenerji.com/Solar-Urunler/sarj-kontrol-cihazlari-fiyatlari

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Solar Mağazamız da Güneş PaneliÇatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik ÜretimiSolar Paket (Akülü Sistemler)Güneş Enerjili Tarımsal Sulama SistemleriRüzgar TürbiniJeneratörİnverter,Solar Pompa SürücüsüJel AküDalgıç Pompa gibi ürünlerin güncel fiyatlarını bulabilirsiniz.