Adım Adım Güneş Paneli Sistemi Kurulumu

Bu yazımızda Adım Adım Güneş paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi hakkında bilgilendirme yapacağız. Bu sayede solar enerji sistemleri hakkında tüm bilgilere sahip olacaksınız. Çayınızı, kahvenizi hazırladıysanız yazımı okumaya başlayabilirsiniz.

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Adım Adım Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi Kurulumu nedir? Kimler başvurabilir, Solar Enerji için Kaç adet Güneş Paneli kurmamız gerekir?, Güneş Paneli seçimi nasıl yapılmalıdır?, Solar enerji sistemleri ile üretilen enerjiyi devlete satabilir miyiz?, Elektrik dağıtım kurumu ürettiğimiz enerjiyi almak zorunda mı? Güneş paneli ile üretilen elektriği kaç tl den satabiliriz? gibi sorulara yanıt vereceğiz.

2018 Yılında Yenilenebilir Enerji Kanunda yapılan bir düzenleme ile artık ev çatılarında, apartman çatılarında, iş yeri çatılarında Solar Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi yolu açılmıştır.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları

Önce Videomuzu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

12.05.2019 Tarihinde çıkan yönetmelik kapsamında Evler için kurulacak sistemde üretim fazlası elektriğin satışında Aylık Mahsuplaşma uygulaması getirilmiştir. Bu tabirler size yabancı olabilir. Yazımız sonunda güneş enerjisi elektrik üretimi için ihtiyacınız olan bilgileri öğrenmiş olacaksınız.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Solar Mağazamız da Güneş Paneli, Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi, Solar Paket (Akülü Sistemler), Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemleri, Rüzgar Türbini, Jeneratör, İnverter, Solar Pompa Sürücüsü, Jel Akü, Dalgıç Pompa gibi ürünlerin güncel fiyatlarını bulabilirsiniz.

Solar güneş Enerji Panel Fiyatı

Solar Enerji Panel Fiyatı

Adım Adım Güneş Paneli Sistemi Kurulumu

Artan elektrik maliyetleri nedeniyle evlerin elektrik ihtiyacı için artık ev çatılarında Güneş Paneli ile elektrik üretimi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bunun için öncelikle ilinizdeki elektrik dağıtım kurumu ( Aydem, limak, Gediz, Boğaziçi vs ) ile görüşme yapmanız ve Yasal İzin ( Çağrı Mektubu) almanız gerekmektedir.

Ayrıca elektrik dağıtım kurumunun bölgenizde (Mahalle, sokak vs) üreteceğiniz enerjinin alımına uygun alt yapısının olması gerekiyor.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

solar çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Artık evler, kendi elektrik tüketimi için çatı alanlarında güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretimi yapabilmektedir. Bu sistemin Çalışma mantığı şöyledir;

Çatı üstüne kurulan güneş panelleri güne içerisinde elektrik üretir, Bu sistemlerde batarya (Akü) kullanılmaz. Üretilen elektrik Çift yönlü elektrik sayacı ile elektrik dağıtım kurumuna verilir. Aynı zamanda şebekeden elektrik kullanmaya devam edersiniz.

Ay sonunda elektrik sayacınız okunmaya gelinir. Bu durumda elektrik üretiminiz ve elektrik tüketiminiz tespit edilir.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Elektrik Tüketiminiz Fazla ise; Elektrik TüketiminizdenElektrik Üretiminiz çıkartılır, aradaki fark tutarını ödersiniz.

Elektrik Üretiminiz Fazla ise; Elektrik ÜretiminizdenElektrik Tüketiminiz çıkartılır, aradaki farkı elektrik dağıtım kurumu size öder. Ödeme işlemi nakden olduğu gibi sonraki aylarda gelebilecek elektrik faturasını ödemek için sistemde bırakabilirsiniz.

Aşağıdaki Videomuzu izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede buraya kadar öğrendiğiniz bilgiler pekişecektir.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri Maliyetleri

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi maliyetleri her ev için farklılık gösterebilir. Çünkü her evin elektrik tüketim değerleri farklıdır. Kendi elektrik faturanız ile karşı komşunuzun elektrik faturasını aklına getirebilirsiniz.

Evlerde benzer elektrikli ürünler kullanılmasına rağmen elektrik faturaları farklı gelir. Bunun sebebi evlerde kullanılan elektrikli aletlerin kullanma sıklığı ve süresiyle ilgilidir.

Güneş Enerjisi Elektik Üretimi sistemi için başlangıç noktanız elektrik faturanızda yer alan aylık elektrik tüketiminiz ( kw ) ve bu tüketim için ödediğiniz bedel ( TL ) ile başlanmalıdır. Bu sayede bu tüketim değerleriniz için kaç kw güneş enerjisi elektrik üretim sistemi kurmanıza karar verebileceksiniz.

BağEvi Güneş Enerjisi

Kuracağınız Güneş Enerjisi Elektrik Üretim sistemi, evinizdeki elektrik tüketiminize uygun olmalıdır. Bu sayede üretim fazlası elektrik üretiminiz size gelir olabilir.

Örneğin: Faturanıza uygun Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi Maliyetleri (Linklere Tıklayarak Detayları görebilirsiniz.)

> Elektrik Faturası 200 TL civarında Geliyorsa 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

> Elektrik Faturası 400 TL civarında Geliyorsa 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

> Elektrik Faturası 800 TL civarında Geliyorsa 10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 10 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 970 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

Solar Enerji Sistemleri İçin Nereye Nasıl Başvurulur

Evinizin elektrik ihtiyacı için Solar Enerji Sistemleri kurmaya karar verdiniz. Peki nereden başlayacaksınız? Nereye Başvuracaksınız? Başvuru için Gereken belgeler nelerdir?

İlinizdeki Bağlı olduğunuz elektrik dağıtım kurumuna ( Aydem, Uedaş, Boğaziçi elektrik, Gediz Elektrik, Limak vs) Evinizin elektrik ihtiyacı için Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemi kurmak ve ürettiğiniz enerjiyi elektrik dağıtım kurumuna verebilmeniz için elektrik dağıtım kurumunun bölgenizde (Mahalle, sokak vs) yeterli alt yapısının uygun olması gerekmektedir.

Elektrik dağıtım kurumu ile anlaşma yapabilmeniz için;

Elektrik Abone Numaranız

Evinize ait Tapu veya Kira Kotratı

 

Örnek: 10 Kw Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Projesi

Balıkesir Avşa Adasında Müşterimiz için kurulumunu gerçekleştirdiğimiz sistemimiz.


Villa Çatısı; Güneş Panelleri için Panel Sehpası Yapılacak zemin

 

Panel Sehpası Yapılacak zemin sağlam olmak zorunda. Avşa adasında Rüzgar Eksik olmuyor. Güneş Panelleri sehpasını binaya montajı başladı.

Güneş Panel Sehpası kurulumu tamamlandı. Antipas ve epoksi boya uygulaması yapılıyor.

 

Güneş Panel Sehpası boyama işlemi tamamlandı.

Güneş Panelleri, Güneş panel sehpasına montajı başlandı.39 Adet 260 Watt Poly Kristal Güneş Paneli kuruluma hazır

Güneş panel montajı tüm hızı ile devam ediyor.

Güneş Panellerinden maksimum verim alabilmek amacıyla Güneş panelleri belirli bir derecede Güney yönlü olarak montajı yapılır.

Güneş panelleri doğru montaj uygulaması ile uzun yıllar (25 yıl) enerji üretebilir.

 

Güneş Panelleri ve montajı nizami olmak zorundadır. Güneş panel sehpasına dört bir yanından montaj işlemi tamamlandı.

 

Resimden de görüleceği üzere sağlamlık ön planda olmalı. Aksi halde rüzgara karşı mukavemet gösteremeyen güneş panel sehpası ve paneller yerlerinden çıkabilir, kırılabilir.

Güneş Paneli sehpası kuruldu, panel montajları tamamlandı.

 

Villa tesisatına giden kablolar.

Aklınıza takılan soruları yorum bölümünden veya info@powerenerji.com mail adresi aracılığı ile bize sorabilirsiniz.

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

0532 745 27 63

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir