Air Fryer Nedir Ne kadar Elektrik Tüketir Kaç Watt

Air Fryer nedir en çok satan Markaları nelerdir? Air Fryer nasıl çalışır? Air Fryer elektrik tüketim bilgileri nelerdir? Air Fryer çok elektrik harcar mı?

air fryer nedir ne işe yarar elektrik tüketim bilgileri nedir çok elektrik harcar mı yemek tarifleri

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Air Fryer Nedir Ne kadar Elektrik Tüketir Kaç Watt elektrik harcar gibi pek çok sorular alıyoruz. Nedir bu airfryer nasıl çalışır ve saatte ne kadar elektrik tüketir? Air fryer çok elektrik harcar mı?

Son zamanların en popüler cihazı olan air fryer nedir nasıl çalışır elektrik tüketim bilgileri nedir? Bizi ilgilendiren bölümü elektrik tüketimi olduğu için bu sorulara cevap arayacağız.

Güneş Paneli Fiyatları + Güneş Paneli Fiyatları
air fryer nedir ne işe yarar elektrik tüketim bilgileri nedir çok elektrik harcar mı yemek tarifleri

air fryer nedir ne işe yarar elektrik tüketim bilgileri nedir çok elektrik harcar mı yemek tarifleri

Air Fryer Nedir?

İçindekiler

Airfryer Nedir Ne işe yarar, bir pişirme aletidir Yağsız kızartma ve hava fritözü isimleriyle de bilinen airfryer, normal kızartmalara göre çok az miktarda yağ kullanılır. Ön bölümde bulunan ayarlama düğmelerinden, fırın gibi derece ayarlaması ve dakika ayarı yapılabilir. Hazırlanan yemekler, airfryer’ın ön kısmında bulunan bölmeye yerleştirilir ve kapatılır. Ardından derece ve dakika ayarlaması yapılarak pişirme işlemi başlatılır.

Air Fryr ile Hangi Yemekler Pişirilir Air Fryer Yemek Tarifleri

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri
 1. Et yemekleri, tavuk, balık, ızgara gibi yemekler pişirilebilir.
 2. Patates, sebze kızartması gibi atıştırmalıklar pişirilir.
 3. Izgara yapılabilen tüm sebzeler (mısır, kabak, patlıcan gibi) airfryerda kızartılabilir.
 4. Dondurulmuş gıdalar, çözdürülmeye gerek kalmadan airfryerda pişirilir. Bunun için sıcaklık kontrolü yapmanız yeterlidir.
 5. Ekmek, tart, muffin, pankek gibi hamur işleri de airfryda pişirmeye uygundur.
air fryer

air fryer

En çok tercih edilen ve kullanıcılarından en yüksek puanı alan, en kaliteli fritöz modeli olarak Philips Premium Airfryer ın öne çıktığı görülüyor.

En çok satan Yağsız Fritöz hangileri?
 • Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5 lt Yağsız Fritöz.
 • Philips Airfryer XXL HD9650/90 Avance Collection Fritöz.
 • Philips Airfryer HD9252/90 Essential Fritöz.
 • Philips Airfryer XXL HD9867/90 2225W Yağsız Fritöz.
 • Kumtel Fastfryer 5.5 lt Yağsız Fritöz.

Air Fryer Nedir? Ne kadar Elektrik Harcar?

Airfryer cihazın harcadığı elektrik tüketimi, cihazın türüne ve watt gücüne göre değişiklik göstermektedir. Air fryerın elektrik tüketimini etkileyen en önemli faktör Watt (W) gücü olarak bilinmektedir. Cihazların üzerinde, altında veya kullanım klavuzlarında W gücünün kaç olduğu bilgisi yer almaktadır. Burdan kendi cihazınızı kontrol edebilirsiniz.

Airfryerler genelde ise 1500 W ya da 2500 W gücüne sahip olmaktadır. Ancak cihazın elektrik tüketimi, pişirme süresi ve temizlik olarak fırından üstün olduğu ifade edilmektedir. Kıyaslamak gerekirse 2500watt gücündeki bir air fryer bir bulaşık makinesi kadar elektrik harcar.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Air fryer ürünleri 2500 W gücündeki bir Airf ryer, saatte 2,5 kW elektrik tüketimi gerçekleştirir. Buna göre günde 1 saatlik kullanım sonucunda bir aylık Airfryer elektrik tüketimi 75 kWh olur. 1500 W gücüne sahip Air fryerlarda ise elektrik tüketimi daha düşüktür.

Sonuç olarak Air Fryer ürünleri incelediğimizde elektrik tüketim değerleri 1400watt ile 2800 watt arası olduğunu görmekteyiz.

POWER ENERJİ

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir