Çatı Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Ev için Çatı Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Maliyeti nedir? Çatı Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi için Dilekçe örneği başvuru aşamaları nasıl yapılır?

Çatı Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Artan enerji maliyetleri nedeniyle Çatı Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi kurulması durumunda bir evin elektrik ihtiyacı güneş panelleri ile sağlanabilir mi? Bir evin elektriğini solar enerji panelleri ile üretmek mümkün mü?

Evin çatısına güneş paneli kurmak isteyen kişilerin sayıları hızla artarken işletmeler ve belediyelerde güneş enerjisi santrali kurmaya devam ediyor. Bedava elektrik kullanmanın yanı sıra üretilen elektriği satarak para kazanma fırsatı da sunulan çatıya güneş enerjisi paneli apartman, site sakinleri, işletmeler, fabrikalar ve ev sahipleri için büyük fırsat sunuyor.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları
Çatı Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Çatı Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Çatı Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

İçindekiler

Çatıya güneş paneli nasıl kurulur, elektrik satış fiyatı kaç lira, güneş enerjisi santrali kurmak için gerekli şartlar ne kadar, güneş enerjisi ile elektrik üretip satmak mümkün mü, çatıda elektrik üretimi maliyeti ne kadar? bu soruların cevabını arayacağız.

Apartman veya Müstakil Ev Çatısına Güneş Paneli Enerji Sistemi Kurmak Serbest Mi?

Evet, yapılan kanun değişikliği ile ticari amaç taşımayan güneş enerji santrallerinin kurulumuna izin verilmişti.  yapılan yasal değişikliğin ardından meskenlerde 10 kilovata kadar kurulacak olan güneş enerjisi santralinin öz tüketim fazlasının satışına onay verildi.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Apartman sakinleri ortak karar alarak apartman çatısına güneş enerji paneli kurabilir ev sahipleri ise tek katlı evlerde ve özel mülklerde güneş enerjisi santrali kurabiliyor.  Lisansız elektrik üretimi olarak isimlendirilen bu proje için bazı izinlerin alınması gerekiyor.

Ev Çatısına Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemi Kurmak İsteyen Ne Yapması Gerekir?

Çatıya güneş paneli kurmak isteyen kişilerin ilk olarak panelin monte edileceği taşınmazın bağlı olduğu dağıtım şirketine başvuru yapmaları gerekiyor.

Çatı Güneş Enerjisi Paneli Elektrik Üretimi Başvuru Dilekçe Örneği

Çatı Güneş Enerjisi Paneli Elektrik Üretimi Başvuru Dilekçe Örneği

Çatı Güneş Enerjisi Paneli Elektrik Üretimi Başvuru Dilekçe Örneği

Burada başvuru formu doldurduktan sonra çatı statik belgesi almanız istenir. Belediyeden ise imar değişikliği belgesi alınması gerekmektedir.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Çatıda Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi Kurabilir Üretim Fazlası Elektriği Satabilirsiniz.

2018 yılında yapılan yasal düzenleme ile çatılarda güneş enerjisi kullanılarak bedava elektrik kullanılmasının önü açılmıştı.  Kurulan sistemde aylık olarak üretilen elektrik hesaplanmakta, üretilen elektrik binada o ay için yapılan aylık tüketim miktarından düşülerek kalan tutar için fazla olan para apartman sakinlerine elektrik dağıtım şirketi tarafından ödenmektedir.

Yani üretilen toplam elektrik miktarından o ay için kullanılan miktar düşülmekte, kalan miktar ise dağıtım şirketine satılmaktadır.

1kw,2kw,3kw,4kw,5kw,7.5kw,10kw%20G%C3%BCne%C5%9F%20Enerjisi%20Kurulum%20Maliyeti

Ev İçin Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Maliyeti Ne Kadar

Ev için Güneş paneli kurmanın maliyeti her evin elektrik tüketimi ile ilgilidir. Bu nedenle aylık elektrik faturası ne civarda geliyor ise başka deyişle elektrik tüketiminiz hangi seviyede ise bu tüketim dikkate alınarak çatı güneş enerjisi elektrik üretim sistemi kurmanız gerekiyor.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Güneş Enerjisi Elektrik üretimi sistemlerinde Güneş Paneli Ekonomik ömrü 25 yıl dır. Yapacağınız yatırımda (Aküsüz) güneş enerji sisteminden 25 yıl faydalanabilirsiniz.

3 Kw Ev Çatı Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Maliyeti

3 kw güneş enerjisi kurulum maliyeti bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 200 TL civarında Geliyorsa 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 4.300 Usd civarındadır.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

3 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 28 m2 alan olması gerekmektedir.

3 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

5 Kw Ev Çatı Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Maliyeti

5 kw güneş paneli fiyatları bir evin veya işletmenin aylık Elektrik Faturası aylık 400 TL civarında Geliyorsa 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

BağEvi Güneş Enerjisi

5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 6.420 Usd civarındadır.

5 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 44m2 alan olması gerekmektedir.

5 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

7,5 Kw Ev Çatı Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Maliyeti

7.5 kw güneş enerjisi kurulum maliyeti bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası 600 TL civarında Geliyorsa 7,5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 7.5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 680 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

7,5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 8.890 Usd civarındadır.

7,5 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 70m2 alan olması gerekmektedir.

7,5 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

10 Kw Ev Çatı Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Maliyeti

10 kw güneş enerjisi kurulum maliyeti bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 800 TL civarında Geliyorsa 10 kw on grid 10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 10 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 970 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 12.200 Usd civarındadır.

10 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 90m2 alan olması gerekmektedir.

10 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

Aklınıza takılan soruları bize iletebilirsiniz.

Evler için Güneş Enerjisi Kurulum Maliyetleri

2020 yılı Evler için Solar Çatı Güneş Enerjisi Kurulum maliyetleri aşağıda dır. Solar enerji maliyeti yukarıda açıklandığı gibi elektrik tüketimleri dikkate alındığı için her ev için farklı olacaktır.

Elektrik Satışı Fiyatı Nedir?

Evimizde kullandığımız Elektrik kw fiyatı 0,71 krş civarındadır.Yani elektrik faturası hesaplanırken 0,71 krş üzerinden hesaplanır. Ancak Mashuplaşma sonrası üretim fazlası elektrik satışı kw fiyatı 0,32 krş tur.

1 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)1.215Usd + Kdv
3 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)3.495Usd + Kdv
5 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)5.825Usd + Kdv
7.5 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)8.737Usd + Kdv
10 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)10.650Usd + Kdv

POWER ENERJİ

0532 745 27 63

info@powerenerji.com 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir