Çatıda Güneş Paneli ile Güneş Enerjisinden Elektrik Üreterek Para Kazanmanın Tam Zamanı

Ev, konut ve Apartman Çatılarında Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi yolu açıldı. Artık solar paneller ile güneş enerjisi elektrik üretimi yapılabilir, evin elektrik ihtiyacı solar enerji sistemleri ile sağlanabilir. Kısa zamanda solar çatıları görmek artık çok doğal sayılacak.

Çatıda Güneş Paneli ile Güneş Enerjisinden Elektrik Üreterek Para Kazanmanın Tam Zamanı

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Eğer Çatınız müsaitse ve girişimci bir ruha sahipseniz Çatıda Güneş Paneli ile Güneş Enerjisinden Elektrik Üreterek (Solar Çatı) Para Kazanmanın Tam Zamanı Çünkü artık Güneş Paneli ile Çatı üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri kurabilirsiniz. Üstelik ürettiğiniz enerji devletin alım garantisi altında. Ayrıca evler için  Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretiminde 10 kw kadar izin veriliyor. detaylar yazımızda.

Eğer Çatınız müsaitse Güneş Enerjisinden bir Gelir Kapısı elde etmeniz mümkün. Yeni Torba Yasa ile evinizin çatısında Güneş enerjisinden elektrik üretip evinizin ihtiyacı için kullanabileceğiniz gibi ihtiyaç fazlası elektriğinizi elektrik dağıtım kurumuna satabilmeniz mümkün.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri ni incelemek için tıklayın.

Çatıda Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

 Solar Mağazamız da Güneş Paneli, Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi, Solar Paket (Akülü Sistemler), Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemleri, Rüzgar Türbini, Jeneratör, İnverter, Solar Pompa Sürücüsü, Jel Akü, Dalgıç Pompa gibi ürünlerin güncel fiyatlarını bulabilirsiniz.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Çatıda Güneş Enerjisinden Elektrik Üreterek Para Kazanmanın Tam Zamanı

İçindekiler

Eğer evinizin çatısında en az 24 m² boş alan varsa ortalama 9 bin dolara çatıya güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretimi sistemi kurarak yılda yaklaşık 11 bin TL kazanabilme şansı doğuyor.

TBMM Genel Kurulunda, kamuoyunda “torba tasarı” olarak geçen, Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı kabul edilerek yasalaştı. Özellikle Enerji alanında düzenlemelerin yer aldığı torba yasa ile yenilenebilir enerji kaynakları da teşvik ediliyor.

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi sisteminde Güneş Panellerinin ekonomik ömrü 25 Yıldır.  Evler için kurulacak sistemde amortisman süresi 7.5 yıldır. Kısaca yapılan yatırımın ekonomik ömrü 25 yıl sistem tüm maliyetini çıkarması 7.5 yıldır.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Apartmanlarda yaşayanlar dahil olmak üzere, konutların, evlerin çatı veya cephelerinin yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı güneş enerjisi elektrik enerjisi üretimi amaçlı kullanılması torba yasa ile teşvik ediliyor. Bu kapsamda güneş paneli ile üretilen elektrik enerjisinin ihtiyaç fazlasını son kaynak tedarik şirketine satanlar vergiden muaf esnaf kapsamına alınacak. (Sadece gerçek kişiler 10 Kw kadar )

Söz konusu yasaya istinaden ev veya konut çatılarına kurulacak güneş enerjisi elektrik üretim tesisinin kurulum gücü 10 kilovatı geçmeyecek, üretim ve tüketim tesisi aynı noktada bulunması gerekiyor.

10 Kw Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulumu yazımızı okuyabilirsiniz.

Kat Mülkiyeti Kanunu dahilinde ana gayrimenkulün ortak elektrik ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çatı veya cephelerde kurulacak elektrik enerjisi üretim tesisinden kat maliklerince elde edilecek gelirler de muafiyet kapsamında olacak.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Ayrıca güneş enerjisi elektrik üretimi ve üretilen enerjiyi satanların belge düzenleme, defter tutma, beyanname verme yükümlülüğü olmayacak.

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Elektrik Satış Fiyatı Nedir? Her Bir Kilovatı 13,3$/Cent

Gerçek kişilerin Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi kendi ürettikleri ihtiyaç fazlası elektriğin bedelini her bir kW’ı 13,3$/cent üzerinden değerlendirilecek fiyatlama mekanizması ile dağıtım firmalarına gider pusulası kesmek suretiyle ödeme elde edecek.

 Ürettiği fazladan enerjiyi dağıtım şirketine satan kişi gelir elde edecek ancak, Bakanlığın teşvik politikası uyarınca, gelir vergisi ödemek külfeti kalkacak. Bu satış meydana gelmesi ile dağıtım şirketi gerçek kişiye gider pusulası kesmek sureti ile ödeme yapacak. 

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Faturalandırma veya defter tutma yükümlülüğü gerektiren başka bir muhasebeleştirme işlemine gerek olmayacak.”

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Başvuru Detayları Nelerdir? Nasıl Başvurulur ?

10 kW altı bir  kurmak isteyen kişiler illerindeki elektrik dağıtım firmasına başvurarak öncelikle bir bağlantı görüşü talep edecektir. Başvururken söz konusu kişi kimlik belgesi, başvuru formu, abonelik evrakı, eğer apartmanda yaşıyorsa apartman yönetiminin çatıya kullanmasına yönelik ortak kararın noter onaylı suretini, bir elektrik mühendisinden alınmış tek hat şemasını ve bir harita mühendisli onaylı aplikasyon krokisini alarak başvurusunu gerçekleştirecek.

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Nasıl Başvurulur?

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi için başvuru aşamasında aşağıdaki belgelere ihtiyaç vardır.

BağEvi Güneş Enerjisi

Başvururken söz konusu kişi kimlik belgesi,

Başvuru formu, abonelik evrakı,

Eğer apartmanda yaşıyorsa apartman yönetiminin çatıya kullanmasına yönelik ortak kararın noter onaylı suretini

Elektrik mühendisinden alınmış tek hat şemasını

Harita mühendisli onaylı aplikasyon krokisini

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi İçin Nereye Başvurulur?

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi için çalışmak istediğiniz Solar Enerji firması ile bir sözleşme imzalarsınız. Bununla beraber yukarıda sayılan belgelerle birlikte ilinizdeki elektrik dağıtım firmasına başvurursunuz.

Çatıda Güneş Paneli ile Güneş Enerjisinden Elektrik Üreterek Para Kazanmanın Tam Zamanı

Çatıda Güneş Enerjisinden Elektrik Üreterek Para Kazanmanın Tam Zamanı

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretiminde dikkat edilmesi gereken hususlar şöyledir.

  • Çatı Yönü: Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretiminde en uygun çatı yönü güney cephesidir.
  • Önce ilinizdeki elektrik dağıtım firması ile çatınızda Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi sistemi kurmak istediğinizi görüşmelisiniz.
  • Uzun vadeli bir yatırım yapacağınızdan dolayı sistemde kullanılacak cihazların (güneş panelleri, eviriciler, inverter, vs. )kaliteli cihazlar olduğuna emin olun.
  • Alanında uzman bir firma ile çalışın
  • Çalışmak istediğiniz Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi firması ile bir sözleşme yapın.

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemi Yatırım Maliyetini 6.5 Yılda Amorti Ediyor

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Maliyetin güneş panelinin türü, modeli, çatının (cephenin) yapısı, kablo metrajları, invertör türü, pano ayrıntıları, mesafe gibi bir çok unsura bağlı olduğu için standart bir fiyat söylemenin pek doğru olmayacaktır.

Fiyatların ve üretim verimliliğinin bölgeye göre değişiklik gösterebilmesi ile birlikte 10 kWp gücünde bir çatı projesinin ortalama 12 bin dolar ile 15 bin dolar arasında bir maliyeti oluyor. Sistemin yılık 9 bin 700 TL civarında getirisi ve bu getiri ile birlikte sistem 5 ile 7 yıl arasında amorti edebiliyor

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

0532 745 27 63

  1. Ekin dedi ki:

    Bahçeşehirdeki Evimiz çatısına Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik üretimi Kurmak istiyoruz? Elektrik faturamız 500-550 tl civarında gelmektedir. Nasıl bir sisteme ihtiyacımız olur? Maliyeti Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir