Çok Su Veren Pompalar

Çok su veren Tarımsal Sulama Pompası ile arazilerin sulanması daha az masraflı olur. Üstelik güneş enerjili sulama sistemine dönüştürülerek güneş panelleri ile de bu pompaları çalıştırabilirsiniz.

Çok Su Veren Pompalar fiyatları tarımsal sulama pompası

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Çok Su Veren Pompalar Çok fazla su sağlayan pompalar bahçenizi veya çimlerinizi sulamak için harika bir yoldur. Üç ana pompa türü vardır: dalgıç pompalar, santrifüj pompalar ve güneş enerjili sulama.

Santrifüj pompalar, nispeten ucuz ve kurulumu kolay oldukları için evlerde kullanılan en yaygın su pompası türüdür. Ayrıca evinizin içine veya dışına monte edilebildikleri için çok yönlüdürler. Dezavantajı ise diğer pompa türleri kadar uzun ömürlü olmamalarıdır, bu nedenle istediğinizden daha sık değiştirmeniz gerekebilir.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları

Çok Su Veren Pompalar

İçindekiler

Dalgıç pompalar tipik olarak bir yeraltı kuyusuna monte edilir ve suyu evinize giden borulardan göndermek üzere tasarlanmıştır. Bu tür pompalar, sığ kuyuları olan veya bahçelerinin her gün ne kadar su aldığını tam olarak bilmek isteyenler için önerilir.

Güneş enerjili sulama sistemleri, şebekeden gelen elektrik yerine güneş panelleri kullanarak çalışırlar – bu da onları bitkilerini sulamak için yeşil bir alternatif isteyen ancak bahçelerinde veya bahçelerinde elektrik tesisatı kurma zahmetine girmek istemeyen kişiler için ideal kılar!

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri
Çok Su Veren Pompalar fiyatları tarımsal sulama pompası

Çok Su Veren Pompalar fiyatları tarımsal sulama pompası

Çok Su Veren Pompalar Hangileri dir.

Çok Su Veren Pompalar bir pompa arıyorsanız, birkaç seçeneğiniz vardır.

Dalgıç pompa, tarımda kullanılan en yaygın pompa türüdür. Bu tip pompalar su kaynağına daldırılır ve suyu başka bir yere pompalar. Su plastik borular, metal borular ve hatta hortumlar aracılığıyla pompalanabilir.

Diğer bir seçenek de santrifüj pompadır. Bunlar genellikle çiftlikler gibi büyük ölçekli işletmelerde, geniş arazileri bir akiferden veya kuyudan gelen suyla sulamak için kullanılır.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Tarlalarınıza veya suyun pompalanması gereken diğer alanlara elektrik hattı çekmekten kaçınmak istiyorsanız güneş enerjili sulama sistemleri de bir seçenektir. Bu sistemler, suyu yeraltı kaynaklarından çeken ve mülkünüze dağıtan pompalara güç sağlamak için güneş panelleri kullanır.

GÜNEŞ ENERJİLİ SULAMA

GÜNEŞ ENERJİLİ SULAMA

Çok fazla su verebilecek bir pompa arıyorsanız, seçenekleriniz ya dalgıç pompa ya da santrifüj pompadır.

Santrifüj pompalar, çiftliklerin yakınında olduğu gibi suda yüksek düzeyde tortu bulunan alanlar için en iyisidir. Ayrıca uzun mesafelere yüksek hacimde su iletmek için de harikadırlar. Genellikle tarımsal ortamlarda kullanıldıklarından, tarlalara su serpmek veya mahsullere sulama sağlamak gibi çeşitli amaçlar için farklı nozullarla satın alınabilirler.

Dalgıç pompalar, bunları yer yüzeyinin altına yerleştirmenize ve büyük hacimli suyu bir yerden başka bir yere taşımak için kullanmanıza olanak tanır. Bir havuzunuz veya göletiniz varsa ve yeniden doldurulması gerektiğinde hortumu sürekli hareket ettirmek istemiyorsanız bu idealdir!

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Pompalar sulama sisteminizin beygirleri gibidir. Suyu kaynaktan ihtiyaç duyulan yere taşımaktan sorumludurlar ve bunu iki farklı pompa türünden birini kullanarak yaparlar: dalgıç ve santrifüj.

Dalgıç pompa zemin seviyesinin altına monte edilir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak dikey veya yatay olarak monte edilebilir. Su pompadan geçer, ardından bir tahliye borusu (veya bazen sadece bir delik) aracılığıyla toprağa geri döner.

Santrifüj pompa zemin seviyesinin üzerine monte edilir ve çalışma sırasında döküntüleri hareketli parçalarından uzak tutan bir tür muhafaza veya muhafaza gerektirir. Bu pompalar, gerektiğinde suyu tepeden yukarı veya tepeden aşağı taşımak için kullanılabilir, bu da onları yerçekiminin işi yapmak için tek başına yeterli olmadığı durumlar için ideal hale getirir.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir