Dalgıç Pompa Fiyatları Özellikleri Hesabı Nasıl Çalışır

dalgıç pompa fiyatları,dalgıç pompa seçimi,dalgıç pompa çalışma prensibi,dalgıç pompa özellikleri,dalgıç pompa nasıl çalışır,dalgıç pompa hesabı,alarko dalgıç pompa,dalgıç pompa nedir,derin kuyu dalgıç pompa fiyatları,dalgıç pompa fiyatları koçtaş,sondaj dalgıç pompa fiyatları,alarko dalgıç pompa fiyatları,en ucuz dalgıç pompa fiyatları,dalgıç pompa seçimi,impo dalgıç pompa fiyatları

dalgıç pompa fiyatları

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Dalgıç Pompa , hava ve su geçirmeyecek şekilde sımsıkı kaplanmış, pompa gövdesine bitişik monte motora sahip pompalara verilen genel isimdir. Herhangi bir dış hava basıncına dayanmadan kaldırması dalgıç pompaların avantajıdır.

Mekanik salmastra sistemleriyle akışkanın açık noktadan pompalanması engellenir. Pompa direkt boru, flexible boru veya tesisata bağlı olabilir. Bir çok tipi bulunan dalgıç pompaların tek kademeli olanları; drenaj, kanalizasyon, genel endüstri ve çamur basmakta kullanılır. Ayrıca en küçük dalgıçlardan akvaryum pompaları populerdir. Derin sondajlarda ve kuyularda su çıkarmakta alışılmış olan tipler çok kademeli dalgıç pompalardır.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları

Pompa nedir?

Pompa  sıvıları taşımak için kullanılan mekanik bir aygıttır. Bir pompa, sıvıyı düşük basınçtan yüksek basınca hareket ettirir ve bundan dolayı basınç içinde bir fark oluşturur. İlk pompa M.Ö. 3. yüzyıldaArşimet tarafından tasarlanmıştır. Pompalar mekanik kuvvetlerin fiziksel kaldırma veya sıkıştırma kuvveti ile maddeyi itmesi prensibini kullanarak çalışır.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Pompaları genel olarak iki grupta toplamak mümkündür.

Pozitif yer değiştirmeli pompalar (Hacimsel): Bu pompalarda pompa içindeki akışkan hacmi değişmekte, çalışma sadece mekanik ve statik kurallara bağlı kalmakta ve pompa içindeki akışkan hacmi değişmektedir Hacimsel pompalar şu şekilde sınıflanır:

  – Pistonlu pompalar: a- Pistonlu pompalar b- Diyaframlı pompalar

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

   – Rotatif pompalar:

      – Tek rotorlu pompalar : Kayar paletli pompalar, esnek borulu pompalar, vidalı pompalar, peristaltik pompalar

      – Çok Rotorlu Pompalar : Dişli pompalar, loblu pompalar, vidalı pompalar, çevresel pistonlu pompalar

Rotodinamik pompalar : Bu pompalarda ise akışkanın içinde çalışan bir çark bulunur.Kapalı hacim söz konusu değildir.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Dünyada kullanılan ilk su pompası 1698 Thomas Savery’nin yaptığı ilk buhar makinesi, su altında kalan madenlerdeki suyu dışarı pompalamada kullanıldı.

Pompanın icadı
Yunanlı bir matematikçi ve mucit olan Archimedes suyun çıkartılması için spiral bir pompa icat etmiştir, Archiemedes vidası olarak adlandırılan bu pompa halen kullanılmaktadır. Kürenin hacmini bulmaya yarayan çeşitli hesaplamalar ve formüller bulmuştur. En çok sıvıların kaldırma gücü esaslan üzerinde yaptığı çalışmalar ile ünlüdür. Rivayete gore; küvetin içinde yıkanırken, suyun vücudunu kaldırdığını fark etmiş ve bu sayede suyun kaldırma kuvveti bulmuştur.

Pompa verimi LNP nedir ?

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Pompa verimi, sıvıya net olarak aktarılan hidrolik gücün mil gücüne oranıdır.

Pompa verimi; pompanın tipine,debisine ve özgül hızına bağlı olup %30 ile %85 arasında bir değerdir.

Sistem verimi; pompa ve motor veriminin toplam halidir. Metre olarak ifade edilen pompa mano metrik yüksekliği basılan sıvının türünden bağımsızdır. Sıvının kinematik viskozitesi 20 mm2/s ‘den küçük olması halinde bir pompa aynı hızda çalıştırıldığında basılan sıvının cinsi ne olursa olsun pompa manometerik yüksekliği değişmez.Pompa çıkış basıncı aşağıdaki gibi sıvı yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir

BağEvi Güneş Enerjisi

dalgic pompasi 2014 231

Dalgıç pompa nedir ?

Dalgıç Pompalarda,  motor pompa gövdesine bitişik olarak monte edilir. Bu bağlantı yerleri hava ve su geçirmeyecek şekilde sımsıkı kaplanmıtır. Herhangi bir dış hava basıncına dayanmadan çalışmaları dalgıç pompaların avantajıdır.

Mekanik salmastra sistemleriyle akışkanın açık noktadan pompalanması engellenir. Pompa direkt boru, flexible boru veya tesisata bağlı olabilir. Bir çok tipi bulunan dalgıç pompaların tek kademeli olanları; drenaj, kanalizasyon, genel endüstri ve çamur basmakta kullanılır. Ayrıca en küçük dalgıçlardan apompaları populerdir. Derin sondajlarda ve kuyularda su çıkarmakta alışılmış olan tipler çok kademeli dalgıç pompalardır

Derin Kuyu Pompası

Derin kuyulardan su basmak için kullanılır. Pompa kuyu içine su seviyesinin altına uygun bir derinliğe konur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.