Elektrikli Aletler Ne Kadar Elektrik Harcar

elektrikli aletler ne kadar elektrik harcar, televizyon kaç watt harcar, led tv elektrik tüketimi, klima elektrik tüketimi,buzdolabı kaç watt, buzdolabı kaç watt elektrik tüketir, elektrik tüketim tablosu,elektrikli aletler kaç watt, elektrikli battaniye kaç watt,kaç watt,klima kaç watt,süt sağma makinesi kaç watt,yayık makinesi kaç watt,televizyon kaç watt harcar

Ev Aletleri Ne Kadar Enerji Harcar ?

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Bu yazımızda elektrikli aletlerin ne kadar elektrik harcadığını açıklayacağız. İnternette en çok aranan elektrikli aletlerin elektrikli aletler ne kadar elektrik harcar, televizyon kaç watt harcar, led tv elektrik tüketimi, klima elektrik tüketimi,buzdolabı kaç watt, buzdolabı kaç watt elektrik tüketir, elektrik tüketim tablosu, elektrikli aletler kaç watt, elektrikli battaniye kaç watt,kaç watt,klima kaç watt,süt sağma makinesi kaç watt,yayık makinesi kaç watt,televizyon kaç watt harcar

Ev Aletleri Ne Kadar Enerji Harcar ?

Yenilenebilir enerji sistemi kullanıyorsanız çalıştırdığınız cihazın ne kadar güç tükettiğini bilmek çok önemlidir. Güneş enerjisi ve rüzgar türbini sistemleri şebeke elektriği gibi sınırsız bir kaynak olmadığından dolayı, günlük enerji hesabı yapabilmeniz için size aşağıdaki tabloyu hazırladık. Aşağıda ki tabloyu inceleyerek sizde evinizde günlük kaç kw enerjiye ihtiyacınız olduğunu hesaplayabilirsiniz.

Televizyon ne kadar enerji harcar ?

Televizyonun enerji sarfiyatı özelliklerine ve büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Aşağıda ki örneklerde ortalama televizyon enerji tüketimleri verilmiştir.

 • 52 inç LCD Ekran – 240 Watt
 • 47 inç LCD Ekran – 190 Watt
 • 32 inç LCD Ekran – 90 Watt
 • 55 inç LED Ekran – 190 Watt
 • 47 inç LED Ekran – 90 Watt

Buzdolabı ne kadar enerji harcar ?

Evimizde kullandığımız buzdolapları mini boy, orta boy ve büyük boy olarak üçe ayrılırlar. Beyaz eşya üreticileri son yıllarda tasarruflu enerji tüketimine ağırlık vermişlerdir. Biz yaygın olarak kullanılan A+ buzdolabı için değerleri vereceğiz.

 • Orta Boy buzdolabı 24 saatte 650 watt elektrik harcar (A+ sınıfı)
 • Büyük Boy buzdolabı 24 saatte 1050 watt elektrik harcar (A+ sınıfı)
 • Mini buzdolabı 24 saatte 500 watt elektrik harcar (A+ sınıfı)

Çamaşır makinesi ne kadar enerji harcar ?

Çamaşır makinelerinin güç tüketimleri özelliklerine göre değişiklik gösterirler. A+ çamaşır makinesi için ortalama güç tüketimi saatte 800 watt’tır.

Elektrik süpürgesi ne kadar enerji harcar ?

Elektrik süpürgeleri farklı güçlerde üretilmektedir. Elektrikli süpürgelerin alırken mutlaka etiket değerleri kontrol edilmelidir. Ortalama güçte elektrik süpürgesinin harcadığı elektrik saatte 1.500 watt’tır.

Bulaşık makinesi ne kadar enerji harcar ?

Bulaşık makinelerinin güç tüketimi enerji sınıfına göre değişiklik göstermektedir. A+ bulaşık makineleri saatte ortalama 1.800 watt elektrik tüketirler.

Elektrikli ütü ne kadar enerji harcar ?

Evde kullanılan ütüler içerisinde ısıtıcı içerdiği için çok yüksek enerji harcarlar. Buharlı ütülerde, ütünün kalitesi arttıkça harcadığı enerji düşmektedir. Ortalama kalitede ütü saatte 2.500 watt enerji harcamaktadır. Güneş enerjisi veya rüzgar türbini sistemlerinde ütü kullanılırken sürekli prize takıp çıkartmak sağlıklı değildir. Ütünün tabanının soğuması ve yeniden ısınması güç sarfiyatını arttıracaktır.

Saç kurutma makinesi ne kadar enerji harcar ?

Saç kurutma makinesinin tükettiği güç modeline göre değişiklik gösterecektir. Ortalama bir saç kurutma makinesi 2.200 watt elektrik harcar. Güneş enerjisi sistemlerinde saç kurutma makinesi kullanılması için inverter seçimi önemlidir. Saç kurutma makinesi uzun süre çalışmadığından akülerden çok fazla elektrik harcamaz fakat inverter saç kurutma makinesinin kullandığı anlık gücü kaldıracak güçte olmalıdır.

Derin dondurucu ne kadar enerji harcar ?

Derin dondurucular harcadıkları enerji iç hacimlerine göre değişiklik göstermektedir. A+ derin dondurucuların ortalama tükettikleri güç miktarları aşağıdaki gibidir.

 • 102 litre derin dondurucu 24 saatte 1.200 watt elektrik tüketir (A+ sınıfı)
 • 240 litre derin dondurucu 24 saatte 700 watt elektrik harcar (A+ sınıfı)
 • 312 litre derin dondurucu 24 saatte 900 watt elektrik tüketir (A+ sınıfı)

Klima ne kadar enerji tüketir ?

Klimaların tükettiği enerji miktarı Btu’larına göre değişiklik gösterir. Yeni nesil klimalar güç tüketimleri bakımından oldukça avantajlıdır. Güneş enerjisi ve rüzgar türbini sistemlerinde klima kullanmayı düşünüyorsanız her modelin ve markanın tüketimini incelemenizi tavsiye ederiz.

 • 9.000 Btu Klima soğutma özelliğinde saat 900 watt ile 3.700 watt elektrik harcar
 • 22.000 Btu Klima soğutma özelliğinde saatte 900 watt ile 6.800 watt elektrik harcar
 • 44.000 Btu Klima soğutma özelliğinde saatte 13.000 watt elektrik tüketir harcar

Elektrikli ısıtıcı kaç watt elektrik harcar ?

Elektikli ısıtıcıların harcadığı elektrik saatte 1.300 watt ile 2.600 watt arasında değişmektedir.  Ancak güneş enerjisi sisteminde elektrikli ısıtıcı kullanılacaksa aküler uzun süre dayanamazlar. Güneşin en az olduğu kış aylarında, elektrikli ısıtıcılar sistemde çok yüksek güç sarfiyatında bulunurlar. Bu yüzden güneş enerjisi sistemlerinde elektrikli ısıtıcı pek tavsiye edilmez.

Fırın ne kadar enerji harcar ?

Fırınların harcadığı elektrik miktarı modellerine göre değişiklik gösterir. Fırınlar yaklaşık saatte 2.000 watt elektrik tüketir. Bazen fırınların çalışma sıcaklığına göre güç tüketimi saatte 3.000 watt’a kadar çıkabilmektedir.

Termosifon ne kadar enerji harcar ?

Termosifonların enerji tüketimi depolama kapasitesine göre değişiklik göstermektedir. 50 litrelik bir termosifon saatte ortalama 1.800 watt elektrik harcar.

Mikrodalga ne kadar enerji harcar ?

Mikrodalga fırınların güç tüketimi modellerine göre değişiklik göstermektedir. Mikrodalga fırınlar ortalama 600 watt ile 1.000 arasında güç tüketir.

Dizüstü (laptop) bilgisayar kaç watt harcar ?

Dizüstü bilgisayarlar saatte yaklaşık 90 watt elektrik harcar. Laptop’ta gücü adaptör çektiği için en iyi bilgiyi adaptörün üzerinde yazan watt değerine bakarak anlayabilirsiniz.

Kombi ne kadar enerji harcar ?

Kombi ağırlıklı olarak kış aylarında kullanılmaktadır. Yaz aylarında kombi sadece sıcak su elde etmek için kullanılır. Kombinin markasına, modeline göre güç tüketimi farklılık gösterir. Ortalama bir kombi saatte 150 watt güç tüketmektedir.

 Bahçedeki Elektrikli Aletler Kaç Watt Tüketir? 

Bahçe işleri için genelde kullanılan elektrikli tüketim cihazları bellidir. Bunlar su pompaları, elektrikli çim biçme makineleri,v.b… Bu cihazlar için yaklaşık elektrik tüketim bilgileri şunlardır.

Su pompası (su motoru) kaç watt harcar?

Su pompaları kuyunun derinliğine, kuyu ile depo arasındaki yatay ve dikey mesafeye , kuyudan saatlik ve günlük çekilecek su miktarına göre çeşitlenmektedir. Bu özelliklere göre, piyasada ki su pompalarının güçleri saatte 200 watt ile 20-30 bin watt’a kadar değişebilmektedir. Su pompasının teknik kataloğunda bu güç tüketimleri yazmaktadır.

Elektrikli çim biçme makinesi ne kadar elektrik tüketir?

Elektrikli çim biçme makineleri 1.000 watt/saat elektrik harcar.

Yalnız elektrikli çim biçme makinelerinin güçleri 2.000 watt’a kadar çıkabilmektedir.

 Hayvancılık için Elektrikli Aletlerin Tüketim Bilgileri Nelerdir? 

Hayvancılık ile uğraşanlar bazı elektrikli cihazlar kullanmaktadır. Bunlar genellikle süt sağma makinesi, yayık makinesi,v.b.. Bu cihazların güç tüketimleri şunlardır.

Süt sağma makinesi kaç watt harcar?

Süt sağma makineleri sağım adedine göre güçleri değişmektedir. Genelde 2,4 ve 8 sağımlı süt sağma makineleri vardır.

Süt sağım makineleri 600 watt/saat elektrik harcar.

Yayık makinesi kaç watt tüketir?

Yayık makinesi 200 watt/saat elektrik tüketir. Yayık makinesinin özelliklerine ve kapasitesine göre bu miktar artar.

Kuluçka makinesi kaç watt elektrik harcar?

Kuluçka makineleri yaklaşık 100 watt/saat elektrik tüketir.

Genelde en çok tercih edilen elektrikli aletler ve güç tüketimleri bu şekildedir. Aşağıdaki bağlantıdan daha detaylı olarak kaç watt güç tükettiklerini ve elektrik faturasına karşılık gelen bedelleri görebilirsiniz.

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

 1. Ogus Ozgur dedi ki:

  Bir evin ihtiyacı olan sistemin maliyeti nedir?

 2. Narin Arikan dedi ki:

  Rüzgar enerjisi sistemleri maliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

 3. Gun Pasa dedi ki:

  Rüzgar Enerji Santrali Kurmak İstiyorum

 4. Ayhan Akpinar dedi ki:

  500 kW Güneş Enerji Santrali Kurulumu ve Maliyeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir