Elektrikli Araçlar

Elektrikli Araçlar Elektrikli araba fiyatı markaları ve Modelleri, Elektrikli otomobil hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

elektrikli araçlar

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Elektrikli Araçlar, Elektrikli araba markaları ve Modelleri, Elektrikli otomobiller hakkında bilgiler, elektrikli hibrit araç Fiyatları, elektrik şarj bilgileri gibi konular hakkında olacaktır.

Elektrikli otomobiller, elektrikli araçlar elektrik enerjisi ile çalışan otomobillere verilen isimdir. Elektrikli otomobillerin , otomotiv endüstrisinde ileride önemli bir etkisinin olacağı düşünülmektedir.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları

Elektrikli otomobil bir veya daha fazla elektrik motoru kullanarak, bataryalardan ve diğer enerji depolama cihazlarında depoladığı elektriği kullanarak sürülen otomobildir. Elektrik motorları ani tork verir, güçlü ve dengeli hızlanma sağlar.

Elektrikli Araçlar

İçindekiler

Elektrikli Araçlar  Markaları ve modelleri aşağıdadır.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

1- Jaguar i-Pace

jaguar i paceJaguar’ın tamamen elektrikle çalışan ilk modeli artık satışta. elektrikli araçlar Otomobil bu yıl düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. Otomobil ile ilgili ilk izlenim, markanın E-Pace ve F-Pace modellerindeki tarzı taşıdığı yönünde.

Buna ek olarak, yakıt masrafını da neredeyse tamamen ortadan kaldırmak gibi etkileyici bir özelliğe sahip olan i-Pace, bir Jaguar’dan beklenecek şekilde performans sergiliyor. Üstelik içten yanmalı motordan elde edilen fazladan alan da cabası.

2- Nissan Leaf

Dünyanın ilk seri üretimi yapılan elektrikli otomobili, ikinci versiyonu ile tam bir aile arabası olarak geri döndü. Selefinin mekanik özelliklerini bünyesinde barındıran Nissan Leaf Elektrikli Araçlar , daha gelişmiş batarya teknolojisi ve markanın ortak hatlarına sahip yeni bir görüntüye sahip.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

320 kilometre menzile sahip olduğu belirtilen Leaf, günlük kullanım için yeterli olduğunu gösteriyor. Aracın iç dizaynı beklentileri karşılamıyor olsa da, bir aile otomobili için kafi olarak değerlendirilebilir.

3- Hyundai Kona Electric

Çok yönlü olması ile dikkat çeken yeni elektrikli aile otomobili Kona satışa sunuldu. elektrikli araçlar Aracın 470 kilometrelik menzile ulaşmasını sağlayan 64 kW/s kapasiteye sahip bataryaları, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

0’dan saatte 100 kilometre hıza 7,6 saniyede çıkabilen Hyundai Kona, gerçek sürüş şartlarında sahip olduğu menzille de göz dolduruyor. Sürüş keyfi yönü zayıf olarak değerlendirilebilecek bu araç, gündelik ihtiyaçlarınız için fazlasıyla yeterli becerilere sahip.

4- Hyundai Ioniq Electric

Hyundai’nin sunduğu bir diğer yeni nesil otomobil olan Ioniq, sadece elektrikli motora sahip versiyonu da bulunan farklı motor seçeneklerine sahip.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Eğer sadece elektrik ile çalışan otomobiller konusunda halen endişeleriniz varsa, Ioniq’in hibrit ya da plug-in hibrit modelleri de bulunuyor. Tüm Ioniq modellerinin iç hacmi, 4-5 kişilik aileler için yeterli olacak şekilde tasarlandı.

5- Tesla Model X

Elektrikli Araçlar içinde en fazla talep gören araç. Markanın üne kavuşmasını sağlayan tüm akıllıca özelliklere ve modern dokunuşlara sahip otomobili Model X, crossover ve MPV (Çok amaçlı araç) özelliklerini barındıran, tam bir Tesla elektrikli otomobili.

Dar park yerlerinde bile rahatça açılabilen yukarı yönlü arka kapıları ile tanınan Model X Elektrikli Araçlar, 5 kişinin rahatça oturabileceği, kısa yolculuklarda ise, üçüncü sırada çocukların rahat edebileceği bir otomobil.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

6- Tesla Model S

Model X’in kardeşi diyebileceğimiz 4 kapılı Tesla Model S, elektrikli otomobil dünyasının lideri olarak tanımlanabilir. Yıllar öncesinden piyasaya getirdiği tarz ve kaliteye, Avrupalı rakipleri daha yeni yetişebildi.

480 kilometre menzile kadar çıkabilen Model S, şaşkınlık verecek kadar yüksek bir performansa da sahip. Otomobil 0’dan saatte 100 kilometreye yaklaşık 3 saniyede çıkabiliyor.

Geniş iç hacme sahip otomobil, rahatlıkla 5 kişiyi taşıyabilirken, arka koltukta özellikle yolcuların rahat edebileceği bir tasarıma sahip. Tüm Tesla modelleri gibi Model S de, markanın hızla yayılan şarj istasyonları sayesinde hızlı şarj edilebiliyor.

BağEvi Güneş Enerjisi

7- VW e-Golf

VW Golf elektrikli araçlar ile alakalı sevdiğiniz ne varsa, bu daha temiz ve sessiz elektrikli otomobilde bulunuyor. Volkswagen’in sahip olduğu, birinci sınıf malzeme, akıllı tasarım ve bağlantılar gibi tüm özellikleri beraberinde getiren bu araç, sessiz sürüşün yanı sıra yakıt masrafını da ortadan kaldırıyor.

Birçok insan için alıştıkları bu görüntü ile yeni teknolojinin bir araya gelmesi, elektrikli otomobillere geçişi kolaylaştırabilecek bir adım olabilir.

En İyi Elektrikli Şehir Otomobilleri:

1- BMW i3

Bu yılın sonbaharına kadar BMW i3 elektrikli araçlar tamamen elektrikle ya da takılabilir batarya ile çalışan modelleri bulunuyordu. Fakat bu durum 2019 yılında değişecek. i3 elektrikli otomobil basit tasarımı ve fütürist tarza sahip, Formula 1 seviyesi özellikler ile karbon fiber iskeleti olan mükemmel bir şehir arabası.

Şehirde rahat rahat hareket etmenize izin veren bu küçük BMW, hem ön hem de arka koltuklarda da yeterince oturma alanı sunuyor. Her parçası ile size BMW kullandığınızı hissettiren bu araç, eşsiz Alman mühendisliği sayesinde de lüks sınıf otomobilleri aratmıyor.

Tüm bu özelliklere de nispeten uygun bir fiyata sahip olabilirsiniz.

2- Kia Soul EV

kia soul evKlasik bir görünüme sahip, tamamen elektrikle çalışan bu otomobil, küçük bir araç için pahalı sayılabilir fakat kullanılan bataryaların fiyatı düşünüldüğünde, bu anlaşılabilir bir durum oluyor.

200 kilometrenin üzerinde menzile sahip Soul, rakiplerinin biraz gerisinde kalsa da, sürüş keyfi olarak kendini göstermeyi başarıyor.

3- Renault Zoe

Renault ZoeRenault Zoe elektrikli araçlar piyasadaki en ucuz elektrikli otomobil olarak dikkat çekiyor. Özel olarak üretilen bu otomobilin herhangi bir dizel yada benzinli versiyonu bulunmuyor. 2017 yılında eklenen yeni batarya sayesinde, teoride 400 kilometre menzile sahip olan Zoe, gerçek hayatta tek şarj ile; sıcak havalarda 300 kilometre, soğuk havalarda ise 200 kilometre yol gidebiliyor.

4- Smart Fortwo Electric Drive

smart evHalihazırda içten yanmalı motora sahip olup elektrikli versiyonu için hazır olan bir otomobil varsa, o da Smart Fortwo’dur. Yaklaşık 20 yıldır sokaklarda gezen bu iki kişilik otomobili, elektrikli motor ile yenilemek ve hem sessiz hem de çevreci hale getirmek oldukça mantıklı bir tercih.

Uzun süredir elektrikli modeli için çalışmalar yapan Smart, bu çabaların neticesinde fiyatını da makul bir seviyeye çekti. Sürüş deneyimi standart bir Fortwo ile oldukça benzer ve şehir içerisindeki performansı fazlasıyla yeterli.

Öte yandan hız yapmanız gereken yollarda, otomobil size gereken performansı sunamıyor.

5- VW e-Up

vw e upVW e-Up elektrikli araçlar, Alman mühendisliğinin ve ayrıntılara verilen önemin dikkat çektiği, kaliteli bir otomobil. Öte yandan nispeten yüksek fiyatına rağmen, sadece 160 kilometrelik menzile sahip olan bu elektrikli otomobil, pratik olma şansını yitiriyor.

Eğer sadece şehirde bu yeni teknoloji ile sessiz ve ucuza gezmek istiyorsanız işiniz görülecektir. Fakat daha fazla menzile ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, başka seçeneklere bakmak isteyebilirsiniz.

Meraklıları İçin En İyi Elektrikli Otomobiller:

Morgan EV3 Electric

morgan evElektrikli otomobiller bundan daha heyecan verici olamaz. Klasik Morgan Üç Tekerli modeli artık elektrik motoru ile çalışıyor. El ile özel olarak, talebe göre üretilen bu üç tekerli otomobili, artık elektrikli motorla deneyimleyebilir, geçmiş ile geleceğin bir araya geldiği bu modelin keyfini çıkarabilirsiniz.

Firma, aracın 500 kilogramın altında olduğunu ve 240 kilometre menzile sahip olduğunu belirtiyor. Frazer-Nash Enerji Sistemleri ortaklığı ile üretilen Morgan EV3, bu yıl piyasaya çıktı.

Nio EP9

nio ep9Eğer sizin için paranın önemi yoksa, Nio EP9 sahip olabileceğiniz en olağanüstü elektrikli otomobillerden birisi. Nurburgring laboratuvarındaki rekoru yerle bir eden EP9, 1360 bhp’ye sahip.

Bu gücün neticesi ise; 0’dan saatte 100 kilometre hıza sadece 2,9 saniyede ulaşabiliyor. Otomobilin son hızı ise 315 km/s. Deneysel olarak üretilen bu öncü teknolojiye sahip olmak isterseniz, bu size birkaç milyona patlayacaktır.

Elektrikli Araç Fiyatları

Elektrikli otomobillerin satın alma fiyatları sıradan içten yanmalı motorlu otomobillerin fiyatlarından oldukça pahalıdır, hatta çeşitli ülkelerdeki elektrikli otomobil için devlet teşviklerine rağmen durum değişmemektedir. Yüksek fiyatın temel sebebi bataryalar dır.

Yüksek satın alma fiyatı petrollü otomobillerden elektrikli otomobillere geçişi engellemektedir.

Peki Türkiye’de satılan elektrikli otomobil güncel fiyatları nedir? İşte Türkiye’de satılan tüm elektrikli araçlar ve liste fiyatları…

Mercedes-Benz EQE 300 AMG – 2.721.500 TL

Mercedes-Benz EQE 350+ AMG – 2.831.500 TL

Yeni Mercedes-AMG EQE 53 4MATIC+Performance – 4.286.500 TL

Mercedes-Benz EQA 350 4MATIC – 1.841.500 TL

Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC – 2.504.500 TL

Mercedes-Benz EQB 350 4MATIC – 1.875.000 TL

MINI Cooper SE Otomatik – 184 BG – Inspired – 915.836 TL

Reneult Zoe Zen 80 kW Z.E. 50 – 760.900 TL

Volvo XC40 Recharge, P6 Single motor, Ultimate –  1.636.639 TL

Subaru Solterra e-Xtreme – 1.652.583 TL

Audi e-tron Advanced 55 quattro – 2.802.249 TL

Audi e-tron S line 55 quattro – 2.847.750 TL

Audi e-tron Sportback Advanced 55 quattro – 2.875.126 TL

Audi e-tron Sportback S line 55 quattro – 2.920.627 TL

Audi e-Tron GT quattro – 3.862.361 TL

Audi RS e-Tron GT quattro – 5.486.985 TL

Porsche Taycan – 3.649.319 TL

Porsche Taycan 4S – 4.442.010 TL

Taycan GTS – 5.420.998 TL

Taycan Turbo – 6.317.506 TL

Taycan Turbo S – 7.681.419 TL

Taycan 4 Cross Turismo – 3.912.240 TL

Taycan 4S Cross Turismo – 4.676.717 TL

Taycan Turbo Cross Turismo – 6.359.370 TL

Taycan Turbo S Cross Turismo – 7.714.400 TL

Taycan 4S Sport Turismo – 4.590.914 TL

Taycan GTS Sport Turismo – 5.453.302 TL

BMW i4 eDrive40 M Sport Otomatik – 340 bg – 2.355.000 TL

BMW i4 M50 Otomatik 544 bg – 3.113.600 TL

BMW iX xDrive40 First Edition Essence Otomatik 326 bg – 3.234.200 TL

BMW iX First Edition Sport – Elektrik – 326 bg – 3.256.800 TL

BMW iX3 Impressive – Otomatik – 286 bg-2.678.500 TL

6 kw Elektrik Motor – 224.000 TL

Citroen ë-C4 100 kW, 136 HP Shine Bold 798.000 TL

Elektrikli Araç Bakım Onarım Masrafları 

Elektrikli bir otomobilin çalışma masraflarının çoğu batarya bakımı ve olası yerleşimiyle ilgilidir çünkü elektrikli bir aracın motorunda sadece beş hareketli parça varken, benzinli bir aracın içten yanmalı motorunda yüzlerce parça bulunur.

Elektrikli otomobiller değiştirilmesi gereken pahalı bataryalara sahiptirler fakat bunun dışında özellikle yaygın lityum tabanlı tasarımlarda çok düşük bakım masrafları bulunmaktadır.

Elektrikli Araba Güneş Paneli ile Şarj Edilebilir mi?

Yerli elektrikli araçların en büyük özelliği elektrikli olması. Bu nedenle gelecek yıllarda Petrol istasyonları gibi elektrikli araçlar için şarj istasyonları da görebileceğiz. Elektrikli araç şarj istasyonu kurulumu hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz.

 

elektrikli araçlar togg yerli elektrikli otomobil, araba, araç fiyatı

togg yerli elektrikli otomobil, araba, araç fiyatı, özellikleri

elektikli araba sarj istasyonu guneş enerjisi solar

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir