En Verimli Güneş Paneli Monokristal mi Polikristal mi Solar Panel Farkları

Bu videomuzda Monokristal Güneş Paneli ile Polikristal Güneş Paneli arasındaki farklar, özellikleri Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi için monokristal solar panel mi yoksa polikristal mi en iyi güneş paneli Mono mu poli mi? Hangi enerji panel daha en verimli

En Verimli Güneş Paneli Monokristal mi Polikristal mi Solar Panel Farkları

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

En Verimli Güneş Paneli Monokristal mi Polikristal mi Solar Panel Farkları nelerdir? Kullanıcılar tarafından sıklıkla karşılaştığımız bu sorulara karşı hazırladığımız videomuzu izlemenizi öneriyoruz.

Bu videomuzda Monokristal Güneş Paneli ile Polikristal Güneş Paneli arasındaki farklar, özellikleri Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi için monokristal solar panel mi yoksa polikristal mi en iyi güneş paneli Mono mu poli mi? Hangi enerji panel daha en verimli?

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları

En Verimli Güneş Paneli Monokristal mi Polikristal mi Solar Panel Farkları

Güneş ışığı, foton adı verilen küçük enerji paketlerinden oluşur. Her dakika güneşten gelen fotonlar, dünyanın bir yıllık enerji tüketimine yetecek kadar enerjiyi, dünyamıza ulaştırır

Güneşten gelen bu enerjiyi kullanarak, elektrik üretme amaci ile güneş panelleri, kullanılır.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Güneş panelleri, birçok solar hücreden oluşur. Bu hücreler silikon adı verilen ve dünyamızda çokça bulunan elementlerden yapılır. Her bir hücre, aynen pillerde de olduğu gibi, elektrik akimi yaratmak için bir pozitif ve bir negatif katmandan oluşur.

Güneşten gelen fotonlar, güneş panelinin üzerinde bulunan bahsettiğimiz bu hücreler tarafından emildiklerinde, açığa çıkan enerji, elektronların özgürce hareket etmelerine yol açar.

En Verimli Güneş Paneli Monokristal mi Polikristal mi Solar Panel Farkları

En Verimli Güneş Paneli Monokristal mi Polikristal mi Solar Panel Farkları
#güneşpaneli #güneşenerjisi #solarenerji #ges #güneşenerjisisistemleri #güneşpanelleri #gunesenerjisi #yenilenebilirenerji #solarenergy #solarpower #renewableenergy #solarpanels #solarpanel #photovoltaic

Elektronlar, panelin alt kısıma doğru yol alır ve Elektronların bu akımıyla elektrik üretilir.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Güneş panellerinde kullanılan silikonun,  birçok formları benzerdir; ana fark, silikonun saflığıdır.

Güneş panelleri verimliliği; saflık ile doğru orantılıdır, silikon saflığını arttırmak için yapılan işlemler hem çoktur, hem de maliyetlidir.. Polikristal güneş panelleri ile monokristal güneş panelleri arasındaki temel fark burada ortaya çıkar.

Güneş panellerinde verimlilik, güneş paneli yüzey alanına düşen ışınımın % yüzde olarak ne kadarının elektrik enerjisine dönüştürüleceği ile alakalıdır. Örneğin Bu oran Polikristal güneş panelleri için % 18, monokristal güneş panelleri için %24 seviyelerindedir.

Monokristal Güneş Panelleri

Yukarıda anlattığımız üzere  monokristal silikondan yapılan güneş hücreleri, aynı zamanda tek-kristal silisyum olarak adlandırılan, kolayca tanınabilir bir dış bir görünüme sahiptir. Monokristal güneş panelleri siyaha yakın koyu renktir.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Monokristal güneş panelleri’nde Yüksek verime ulaşabilen mono kristal hücreleri, yuvarlak kenarlıdır ve düzgün moleküler dizilimli külçelerden,  yapılmaktadır.

Monokristal güneş Panelleri Avantajları

Monokristal güneş Panelleri yüksek dereceli silikondan yapılmıştır bu sebeple monokristal güneş panelleri yüksek verimliliğe sahiptir. Bu panellerin verimlilik oranları % 24ler civarındadır.

Düşük ışık koşullarında, benzer puantlı polikristal güneş panellerine göre, daha iyi performans gösterirler. bu nedenle Monokristal güneş panelleri daha az güneş ışığında polikristal panellere göre daha çok üretim sağlar.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

 

Monokristal güneş Panelleri Dez Avantajları

Monokristal güneş panelleri, polikristal güneş panellerine kıyasla daha pahalıdır.

Ayrıca monokristal güneş Panelleri kısmen gölge veya kar ile kapalı ise, bu olumsuz durum tüm paneli etkileyecektir.

BağEvi Güneş Enerjisi

Polikristal Güneş Panelleri

Polikristal silikondan yapılan güneş paneli hücreleri, aynı zamanda çoklu-kristal silisyum olarak adlandırılan, oldukça kolayca tanınabilir bir dış bir görünüme sahiptir, dikdörtgen hücrelerden oluşur. Polikristal güneş panellerinin renkleri mavidir.

polikristal güneş panelleri, Monokristal güneş panellerinin aksine, hücre üretimi için bazı pahalı işlemleri yapmayı gerektirmez. Bu nedenle monokristal panellere göre verimliliği daha düşüktür. polikristal güneş panelleri verimlilik oranları % 18 civarındadır

Polikristal Güneş PaneliAvantajları

Polikristal güneş panel hücresi yapmak için kullanılan yöntem daha basit ve daha az maliyetlidir.
Polikristal güneş panelleri; monokristal güneş panellerine göre daha düşük ısı toleransı gösterir.

Polikristal güneş panellerinin fiyatları monokristal güneş panellerine göre daha ucuzdur.

Polikristal Güneş Paneli Dezavantajları

Polikristal güneş panelleri, Düşük silikon saflığı nedeniyle, monokristal güneş panellerine kıyasla daha az verimlidirler.
POWER ENERJİ
Tel & Whatsapp:0532 745 27 63

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir