Güneş Enerjisi, güneş paneli fiyatları ,solar

Ev İçin Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi 500 watt 1 kw 2 kw 2.5 kw 4 kw 5 kw

Bu sayfamızda ev için güneş enerjisi elektrik üretimi, solar panel fiyatları, ev tipi güneş enerjisi fiyatları, 500 watt ev için güneş paneli, 1 kw ev için güneş enerjisi, 2 kw ev için güneş enerjisi, 2.5 kw ev için güneş enerjisi, 3 kw ev için güneş enerjisi, 4 kw ev için güneş enerjisi, 5 kw ev için güneş enerjisi, güneş paneli fiyatları, solar panel fiyatları, güneş enerjisi maliyeti hakkında olacaktır.

2018 Yılı itibariyle Ev çatılarında, apartman çatılarında güneş paneli ile ev için güneş enerjisi elektrik üretimine onay verilmiştir. 12 Mayıs 2019 tarihinde ise Aylık Mahsuplaşma uygulaması getirilerek üretim fazlası elektriğin anlaşma yapılması durumunda elektrik satışının önü açılmıştır.

Bu yazımızda Ev için güneş enerjisi elektrik üretimi, Enerji Sistemleri Karlı Mı?,Güneş Enerji Maliyeti ve Getirisi (Kazanç nedir?), Nasıl Başvurulur?, Güneş Paneli Fiyatları gibi konular hakkında bilgiler bulunmaktadır.

güneş enerjisi elektrik üretimi

güneş enerjisi elektrik üretimi maliyeti kurulumu fiyatı

Ev İçin Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

İçindekiler

Ev için güneş enerjisi Çatı Üstü güneş enerji sistemi amacı evlerin kendi elektrik ihtiyacı için olan elektrik enerjilerini üretmeyi sağlamak fazla üretimde, enerjideki dışa bağımlılığı azaltmak amacıyla elektrik dağıtım kurumlarına elektriği satmaktır.

Artıktık evinizin elektrik ihtiyacı için çatıda güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretim sistemi kurabilirsiniz. Üstelik elektrik dağıtım kurumları ile yapılacak anlaşma sonrasında üretim fazlası elektriği şebekeye satabilirsiniz.

rüzgar enerjisi elektrik üretimi

rüzgar enerjisi elektrik üretimi fiyatı

Ev için Güneş Enerji Sistemleri

Bir evin tüm enerji ihtiyacı Solar Enerji Panelleri ile sağlanabilir mi? Evet, evinizde kullandığınız tüm elektronik cihazları güneş enerji panellerinin ürettiği enerji ile çalıştırmanız mümkündür.

İhtiyacınız olan güneş enerjisi sistemleri için elektrik faturasını detaylı olarak incelemelisiniz.

Elektrik Faturasında yer alan detaylı bilgi;

 • Günlük ortalama enerji tüketimi
 • Aylık ortalama enerji tüketimi
 • Kullanım saatleriniz ( Gündüz kullanım, gece kullanımı gibi)
 • Elektrik tüketimi için bir kw başına ödediğiniz fiyat

Yukarıdaki detaylı çalışma sonrasında ev için güneş enerjisi ait enerji ihtiyacınızı, bir gün içinde elektrik kullanımının gece saatlerinde mi yoksa gündüz saatlerinde mi yoğunluğunu çıkartabilir bu sayede toplam enerji ihtiyacınızı elde edebilirsiniz.

Ev için Güneş Enerji Sistemleri Karlı Mı?

Ev için Solar Sistemlere yapılan yatırım kendi maliyetini karşılaması yani yatırım amortisman süresi 7.5 yıl civarı olmaktadır. Güneş paneli yatırımlarında ekonomik ömür ise 25 yıldır. Özetle 25 yıllık bir yatırım kendi maliyetini 7.5 yılda çıkarmaktadır.

Solar Enerji amortisman süresini etkileyen unsurlar;

 • Enerji maliyetleri
 • Türkiye coğrafi konumu ( Güneşlenme Süresi)
 • Döviz piyasasında meydana gelen hareketlenmeler ( solar paneller, inverterler usd kuruna göre satılır)
 • Elektrik Satışı

Şebeke uyumlu güneş enerjisi elektrik üretimlerinde elektrik faturalarına zam yapılması durumunda bile sizi etkilemiyor. Çünkü mahsuplaşma amacıyla yapılan elektrik satışı da elektrik kw tutarı ile aynı olmak zorunda.

Kısaca 1 kW elektriği 1,35 TL alıyorsanız mahsuplaşma amacıyla sizin satışınız da 1,35 tl yapılıyor.

Özet: Uzun vadeli bir yatırım olarak güneş enerjisi sistemleri ile bir evin tüm elektrik ihtiyacı sağlanabilir, üretim fazlası elektrik elektrik kurumlarına satılabilir.

İstanbul’da gayrimenkul yatırımı yaptığınızı ev aldığınızı düşünün, evinizi kiraya verdiniz ve kira geliri elde ediyorsunuz. Yaklaşık 16 yıl evinizden elde edeceğiniz kira geliri evinizin maliyetini çıkarmaktadır.

Halbuki güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinde 25 yıllık bir yatırım karşılığında 7.5 yılda tüm maliyetini karşılamaktadır.

Ev için Güneş Enerji Maliyeti ve Getirisi (Kazanç)

Her evin elektrik tüketimi farklı olduğu için aylık elektrik faturaları da farklı tutarlarda gelmektedir. Bu nedenle yukarıda bahsettiğimiz üzere fatura üzerinde yer alan bilgiler ile enerji analizini kendiniz yapabilirsiniz veya alanında uzman bir firma ile istediğiniz çalışmayı yaptırabilirsiniz.

Elektrik tüketimi için daha detaylı bilgi hakkında şunları söyleyebiliriz.

solar çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi

solar çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi

Solar Çatı Sistemleri Fiyatları: https://satis.powerenerji.com/cati-uzeri-gunes-enerji-santrali-elektrik-uretimi

Güneş Enerjisi Elektik Üretimi sistemi için başlangıç noktanız elektrik faturanızda yer alan aylık elektrik tüketiminiz ( kw ) ve bu tüketim için ödediğiniz bedel ( TL ) ile başlanmalıdır.

Bu sayede bu tüketim değerleriniz için kaç kw güneş enerjisi elektrik üretim sistemi kurmanıza karar verebileceksiniz.

Güneş Enerji Maliyeti ve Aylık Getirisi

Kuracağınız Güneş Enerjisi Elektrik Üretim sistemi, evinizdeki elektrik tüketiminize uygun olmalıdır. Bu sayede üretim fazlası elektrik üretiminiz size gelir olabilir.

çatı üstü güneş enerji sistemleri 3kw 5 kw 10 kw

çatı üstü güneş enerji sistemleri 3kw 5 kw 10 kw

Örneğin: Faturanıza uygun Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi Maliyetleri (Linklere Tıklayarak Detayları görebilirsiniz.)

Elektrik Faturası 200 TL civarında Geliyorsa 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

3 KW Sistem Maliyeti 4.300 USD civarıdır.

Elektrik Faturası 400 TL civarında Geliyorsa 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

5 KW Sistem Maliyeti 7.600 USD civarıdır.

Elektrik Faturası 800 TL civarında Geliyorsa 10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 10 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 970 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

10 KW Sistem Maliyeti 11.400 USD civarıdır.

Buraya kadar yazımızı okuduysanız biraz mola verin ve videomuzu izleyin, Şuana kadar öğrendiklerinizi pekiştireceksiniz.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi İle ilgili Videomuzu İzleyiniz. 

Ev Elektrik Üretimi için Nereye Nasıl Başvurulur?

Evinizin elektrik ihtiyacı için Solar Enerji Sistemleri kurmaya karar verdiniz. Peki nereden başlayacaksınız? Nereye Başvuracaksınız? Başvuru için Gereken belgeler nelerdir?

İlinizdeki Bağlı olduğunuz elektrik dağıtım kurumuna ( Aydem, Uedaş, Boğaziçi, Gediz, Limak vs) Evinizin elektrik ihtiyacı için Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemi kurmak ve ürettiğiniz enerjiyi elektrik dağıtım kurumuna verebilmeniz için elektrik dağıtım kurumunun bölgenizde (Mahalle, sokak vs) yeterli alt yapısının uygun olması gerekmektedir.

Elektrik dağıtım kurumu ile anlaşma yapabilmeniz için;

Elektrik Abone Numaranız

Evinize ait Tapu veya Kira Kotratı

Güneş Enerjisi Devlet Desteği – Hibe Var mı?

Güneş Enerjisi sistemlerinde devlet desteği veya devlet hibesi aşağıda sayılan alanlarda vardır.

 • Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemleri; Tarla sulama amacıyla güneş enerjisi yatırımları yapmak isteyenler için Tarım Bakanlığı aracılığı ile her yıl Şubat ayında ilan edilir. Güneş enerjili sulama sistemleri için tüm sistem maliyetini KDV hariç kısmı için % 50 oranında devlet desteği verilmektedir.
 • Güneş enerjsi Elektrik Üretimi: İşletmesi için güneş paneline dayalı enerji sistemleri kurmak isteyen şahıslar veya firmalar yapacakları yatırımları KOSGEB gibi kurumlar aracılığı ile yapmaları durumunda devlet detseği alabilmektedirler.
 • Evler için solar enerji sistemlerine dayalı elektrik üretiminde devlet desteği veya devlet hibesi bulunmamaktadır.

Detaylı bilgi için:

Güneş Enerji Sistemleri Kredi Veren Bankalar

Güneş enerjisi sistemleri için kredi veren bankalar bulunmaktadır. Yapacağınız yatırımın finans imkanını bankalar aracılığı ile karşılayabilir, uzun vadeli ödeme planı ile sistemi kurabilirsiniz.

Güneş enerjisi elektrik üretimi veya güneş enerjili sulama sistemleri kredi veren bankalar aşağıda sayılmıştır.

 • Ziraat Bankası
 • Halk Bankası
 • Garanti Bankası
 • İş Bankası

Güneş Paneli Fiyatları

Bir Güneş Paneli Fiyatı belirleyen unsurlar; panel Markası, Üretim Yılı, Solar Panel Teknik Özellikleri, Verimliliği, sunulan garanti süresi, verilen ekonomik ömür garantisi bu değerler hep maliyeti etkilemektedir.

Satışa sunulan solar sistem paneli fiyat listesi aşağıdadır. Doğru paneli almak istediğinizde en uygun fiyat için listemizle kıyaslama yapabilirsiniz.

Unutmayın düşük kaliteli hücreli paneller ucuza satılıyorken, yüksek kaliteli hücrelerden oluşan solar paneller ise daha maliyetlidir.

E mağazamızdan güncel fiyat listesini görebilirsiniz. https://satis.powerenerji.com/Gunes-Paneli-Fiyati

 

165 watt, 250 watt, 265 watt, 270 watt,275 watt,280watt,300 watt,310 watt,güneş paneli fiyatları

165 watt, 250 watt, 265 watt, 270 watt,275 watt,280watt,300 watt,310 watt,güneş paneli fiyatları

Evler için Güneş Enerjisi Kurulumu Örneği

Kurulumunu yaptığımız güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretimi sistemine ait kurulum aşamalarına ait fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

kndi elektriğini üreten ev

Rüzgar enerjisi ve güneş enerjisi elektrik üretimi

rüzgar enerjisi

rüzgar enerjisi elektrik üretimi

Güneş Enerjisi ve Rüzgar Enerjisi ile Kendi Elektriğini Üreten Akıllı Ev

Güneş Enerjisi ve Rüzgar Enerjisi ile Kendi Elektriğini Üreten Akıllı Ev

 

çatı üzeri 10 kw güneş paneli fiyatı

çatı üzeri 10 kw güneş paneli fiyatı

Villa Çatısı; Güneş Panelleri için Panel Sehpası Yapılacak zemin

çatı üstü10 kw güneş paneli fiyatı

çatı üstü10 kw güneş paneli fiyatı

Panel Sehpası Yapılacak zemin sağlam olmak zorunda. Avşa adasında Rüzgar Eksik olmuyor. Güneş Panelleri sehpasını binaya montajı başladı.

çatı üstü10 kw güneş paneli kurulum maliyeti

çatı üstü10 kw güneş paneli kurulum maliyeti

çatı üstüne10 kw güneş paneli kurulum maliyeti

çatı üstüne10 kw güneş paneli kurulum maliyeti

Güneş Panel Sehpası kurulumu tamamlandı. Antipas ve epoksi boya uygulaması yapılıyor.

Güneş Panel Sehpası boyama işlemi tamamlandı.

Güneş Panelleri, Güneş panel sehpasına montajı başlandı.39 Adet 260 Watt Poly Kristal Güneş Paneli kuruluma hazır

güneş enerjisi elektrik üretimi maliyeti

güneş enerjisi elektrik üretimi maliyeti

Güneş panel montajı tüm hızı ile devam ediyor.

güneş enerjisinden elektrik üretimi devlet teşviki

güneş enerjisinden elektrik üretimi devlet teşviki

Güneş Panellerinden maksimum verim alabilmek amacıyla Güneş panelleri belirli bir derecede Güney yönlü olarak montajı yapılır.

güneş enerjisi teşvik 2018

güneş enerjisi teşvik 2018

Güneş panelleri doğru montaj uygulaması ile uzun yıllar (25 yıl) enerji üretebilir.

güneş enerjisi devlet alım fiyatları

güneş enerjisi devlet alım fiyatları

Güneş Panelleri ve montajı nizami olmak zorundadır. Güneş panel sehpasına dört bir yanından montaj işlemi tamamlandı.

yenilenebilir enerji devlet alım fiyatı 2018

yenilenebilir enerji devlet alım fiyatı 2018

Resimden de görüleceği üzere sağlamlık ön planda olmalı. Aksi halde rüzgara karşı mukavemet gösteremeyen güneş panel sehpası ve paneller yerlerinden çıkabilir, kırılabilir.

lisanssız elektrik üretimi satış fiyatı

lisanssız elektrik üretimi satış fiyatı

Güneş Paneli sehpası kuruldu, panel montajları tamamlandı.

devlete elektrik satmak fiyat

devlete elektrik satmak fiyat

Villa tesisatına giden kablolar.

devlete elektrik satış fiyatı 2018

devlete elektrik satış fiyatı 2018

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63