Ev için Güneş Paneli Fiyatları

Bu yazımızda Ev için Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi elektrik üretiminin yolu açılmıştır. Artık ev çatılarında Solar Panel ile evin elektrik ihtiyacı karşılanabilir. Üretilen enerji fazlası elektrik dağıtım kurumlarına satılabilir. Üstelik Gelir vergisi ve KDV muafiyeti bulunmaktadır.

Ev için Güneş Paneli Fiyatları

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Bu yazımızda Ev için Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi için Güneş Paneli Fiyatları, güneş paneli özellikleri, solar enerji panel kurulumu, çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi sistemi maliyeti, ev için güneş paneli hesaplama, kısaca güneş paneli fiyatı hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Son yapılan elektrik zamlarından sonra yüksek gelen elektrik faturaları nedeniyle tüketiciler evlerde güneş paneli ile elektrik üretimine yöneldi. Bu nedenle bir evin elektrik ihtiyacı ev için güneş paneli hesaplama ile ilgili sıkça sorular alıyoruz.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları

Elektrik faturalarına çözüm olması için Ev için güneş paneli fiyatları ve evler için güneş enerjisi kurulum maliyetini sayfamızda açıklıyoruz.

Ev için Güneş Paneli

İçindekiler

2018 yılı itibari ile ev çatıları, iş yerleri çatıları ve fabrika çatılarına güneş paneli kurulumu yapılması ile güneş enerjisi elektrik üretilmesinin yolu açılmıştır. Fazla üretilen enerji ilgili elektik dağıtım kurumuna satılabilmektedir.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Şebeke uyumlu ev çatılarında güneş enerjisi elektrik üretimi prosedürü bulunmaktadır. Bu yazımızda Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi için tüm bilmeniz gerekenlere değineceğiz.

Bir evin elektrik ihtiyacını karşılayacak güneş paneli hesaplanırken eve ait enerji analizine ihtiyaç olur. Enerji analizi ise elektrik faturası üzerinde yer alan bir (1) aylık elektrik tüketimi (Kw) elektrik faturası için ödenen bedel (TL) dikkate alınarak hesaplanmakta dır.

Siz de eviniz için gelen elektrik faturasında yer alan bu bilgiler dahilinde kendi eviniz için güneş enerji sistemleri analizini bize sunabilirsiniz. Bunun sonucunda güneş enerjili ev sistemleri maliyetini size bildirebiliriz.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Önce Videomuzu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Artık evler, kendi elektrik tüketimi için çatı alanlarında güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretimi yapabilmektedir. Bu sistemin Çalışma mantığı şöyledir;

Çatı üstüne kurulan güneş panelleri güne içerisinde elektrik üretir, Bu sistemlerde batarya (Akü) kullanılmaz. Üretilen elektrik Çift yönlü elektrik sayacı ile elektrik dağıtım kurumuna verilir. Aynı zamanda şebekeden elektrik kullanmaya devam edersiniz.

Ay sonunda elektrik sayacınız okunmaya gelinir. Bu durumda elektrik üretiminiz ve elektrik tüketiminiz tespit edilir.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Elektrik Tüketiminiz Fazla ise; Elektrik TüketiminizdenElektrik Üretiminiz çıkartılır, aradaki fark tutarını ödersiniz.

Elektrik Üretiminiz Fazla ise; Elektrik ÜretiminizdenElektrik Tüketiminiz çıkartılır, aradaki farkı elektrik dağıtım kurumu size öder. Ödeme işlemi nakden olduğu gibi sonraki aylarda gelebilecek elektrik faturasını ödemek için sistemde bırakabilirsiniz.

solar çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi

Ev için güneş paneli fiyatları

Ev için Güneş Paneli Hesaplama

Her evde benzer elektrikli ürünler kullanılmasına rağmen elektrik faturaları farklı tutarlarda gelmektedir. Bunun nedeni her evde kullanılan elektrikli aletlerin çalıştırılma sıklığının bir birinden farklı olmasıdır. Bu nedenle evinizin enerji tüketimine uygun bir sistem kurmak durumundasınız.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Peki nereden başlayacaksınız? Elektrik faturanızda aylık bazda elektrik tüketiminiz (kw) ve bu tüketim için ödemeniz gerek tutar yer almaktadır. Ocak ayından Aralık ayına kadar elektrik faturalarınızda yer alan kw tüketiminiz ve TL bazlı ödenecek rakamlarınızı dikkatlice inceleyiniz.

Kuracağınız Güneş Enerjisi Elektrik Üretim sistemi, evinizdeki elektrik tüketiminize uygun olmalıdır. Bu sayede üretim fazlası elektrik üretiminiz size gelir olabilir. Bir evin ihtiyacını karşılayacak güneş paneli hesaplaması yapılırken elektrik faturası üzerinde yer alan elektrik tüketimi (Kw) ve bu tüketim için ödenen bedel (TL) dikkate alınır demiştik.

Bir ev için kaç kw güneş paneli gerekli? Bu sorunun cevabı elektrik faturanız üzerinde yer alan değerlerdir. Bir evin aylık elektrik tüketimi kaç kw dır? Şimdi aşağıdaki evler için elektrik tüketim değerlerine göre hesaplanan değerleri inceleyebilirsiniz.

BağEvi Güneş Enerjisi

Örneğin: Ev için gelen aylık elektrik faturası tutarları;

Elektrik Faturası 200 TL civarında Geliyorsa 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

Elektrik Faturası 400 TL civarında Geliyorsa 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

Elektrik Faturası 800 TL civarında Geliyorsa 10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 10 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 970 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

Ev için Güneş Enerjisi Kurulum Maliyetleri

2020 yılı Bir evin tüm elektrik ihtiyacını karşılayacak Güneş Enerjisi Kurulum maliyetleri aşağıdadır. Ev için güneş enerjisi sistemi kurulması ve üretilen elektrik satışında ödenen rakamlar (TL) şöyledir.

Elektrik faturası hesaplanırken Elektrik kw fiyatı 0,71 krş civarındadır. Ev çatısında güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretimi Mashuplaşma sonrası üretim fazlası elektrik satışı kw fiyatı 0,39 krş tur. Aşağıda tabloda elektrik tüketimlerine göre bir evin elektrik ihtiyacını karşılayacak güneş paneli maliyeti yer almakta dır.

En çok karşılaştığımız sorular olan 1 daire için güneş paneli maliyeti nedir? veya Bir evin tüm elektrik ihtiyacını karşılayacak Güneş Enerjisi Kurulum maliyetleri nedir? bir eve kaç kw solar enerji sistemi yeter? solar çatı güneş paneli fiyatları gibi sorulara cevap olarak aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

1 Kw Ev Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)1.165Usd + Kdv
3 Kw Ev Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)3.495Usd + Kdv
5 Kw Ev Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)5.825Usd + Kdv
7.5 Kw Ev Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)8.737Usd + Kdv
10 Kw Ev Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)11.650Usd + Kdv

Yukarıdaki bilgiler ve elektrik faturası dikkate alınarak eve güneş paneli kurulumu yapabilirsiniz. Ev tipi güneş enerjisi fiyatları ile ilgili güncel fiyatları incelemek için https://satis.powerenerji.com/cati-uzeri-gunes-enerji-santrali-elektrik-uretimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çok sık sorulan Ev Güneş paneli m2 fiyatları nedir yanlış tabir olur. Çünkü ev solar enerji sistemleri m2 olarak değil evin elektrik tüketimine göre kurulumları yapılmaktadır. Ev çatısı güneş paneli kurulumunda yukarıda açıklaması yapılan “enerji analizi” mutlaka uygulanmalıdır.

Ev için Güneş Paneli Elektrik Üretimi Nedir?

Bir evin tüm elektrik ihtiyacını karşılayacak güneş enerjisi paneli kurulumu için yukarıda verdiğimiz Elektrik Faturası Elektrik tüketimi (kW) ve Fatura tutarı (TL) bilgileri sonrasında Tüketiminize uygun güneş enerjisi elektrik üretimi olması gerektiğine karar verdik. Peki şimdi ne yapacağız.

Ev için solar enerji sistemleri kurulumu için aşağıdaki sorulara yanıt verilmelidir.

Evin çatı alanı güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretimine uygun mu? Çatıda Kullanılabilir Kaç m2 alanımız mevcut?

Çatının cephe yönü nedir? Güney Cephe midir?

Evinizin, Trafo merkezine uzaklığı nedir? Elektrik Dağıtım kurumu ile ev tipi solar çatı elektrik üretimi konusunda görüşme yapıldı mı? Yasal izinler alındı mı?

İlinizdeki elektrik dağıtım kurumu ile evinizin elektrik üretimini çatınıza koymak istediğiniz panellerle sağlamak istediğinizi görüştünüz mü?

Kısacası elektrik dağıtım kurumunun evinizin bulunduğu bölgede (mahalle, sokak vs) alt yapısı elektrik üretip şebekeye verebilmenize uygun mu?

Elektrik dağıtım kurumu Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretiminize onay verdi mi? ( Çağrı Mektubu )

Yukarıda sorulan soruların cevabı olumlu ise Çatınızda güneş paneli ile evinizin elektrik ihtiyacı için elektrik üretebilirsiniz.

Ev için Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Nasıl Başvurulur?

Bir önceki bölümde yer alan sorulara cevabınız olumlu ise ilinizdeki Elektrik Dağıtım kurumu ile Evinizin Çatısında Güneş Paneli ile Elektrik Üretmek için Çağrı Mektubu almak için başvuru yapmanız gerekecektir.

Elektrik üretimi ile ilgili başvurular Şahsi olarak yapılmaktadır.

Elektrik Abone numaranız.

Evin mülkiyetini gösterir belge

Çağrı Mektubunuz onaylanması durumunda evinizin elektrik ihtiyacı için Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi kurmanızın yolu açılmıştır.

Ev için Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Maliyeti

Önceki bölümlerde anlattığımız üzere her evin elektrik tüketimi farklıdır. Bu nedenle her ev için kurulması gereken Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi de farklı olacaktır.

 

Maliyeti Belirleyen Etkenler;

  • Kurulacak Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemi Malzemeleri (Güneş Paneli, İnverter, Çift Yönlü Elektrik Sayacı, Konstrüksiyon Kurulumu )
  • Başvuru Harçları
  • Mühendislik Hizmetleri
  • Projelendirme
  • Kurulum ve İşçilik

Çatı Üstü Güneş Enerji Elektrik Üretim Maliyetileri için Tıklayın

3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Elektrik Üretimi

5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Elektrik Üretimi

10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Elektrik Üretimi

Ev için Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Video

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimini anlattığımız videomuzu izleyebilirsiniz.

Örnek 10 Kw Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Projesi

Balıkesir Avşa Adasında Müşterimiz için kurulumunu gerçekleştirdiğimiz sistemimiz.

10 kw %C3%A7at%C4%B1 %C3%BCzeri g%C3%BCne%C5%9F enerji santrali. 18

Villa Çatısı; Güneş Panelleri için Panel Sehpası Yapılacak zemin

10 kw %C3%A7at%C4%B1 %C3%BCzeri g%C3%BCne%C5%9F enerji santrali. 1

 

Panel Sehpası Yapılacak zemin sağlam olmak zorunda. Avşa adasında Rüzgar Eksik olmuyor. Güneş Panelleri sehpasını binaya montajı başladı.

10 kw %C3%A7at%C4%B1 %C3%BCzeri g%C3%BCne%C5%9F enerji santrali. 2

Güneş Panel Sehpası kurulumu tamamlandı. Antipas ve epoksi boya uygulaması yapılıyor.

10 kw %C3%A7at%C4%B1 %C3%BCzeri g%C3%BCne%C5%9F enerji santrali. 4

 

Güneş Panel Sehpası boyama işlemi tamamlandı.

10 kw %C3%A7at%C4%B1 %C3%BCzeri g%C3%BCne%C5%9F enerji santrali. 6

Güneş Panelleri, Güneş panel sehpasına montajı başlandı.39 Adet 260 Watt Poly Kristal Güneş Paneli kuruluma hazır

10 kw %C3%A7at%C4%B1 %C3%BCzeri g%C3%BCne%C5%9F enerji santrali. 8

Güneş panel montajı tüm hızı ile devam ediyor.

10 kw %C3%A7at%C4%B1 %C3%BCzeri g%C3%BCne%C5%9F enerji santrali. 9 Kopya

Güneş Panellerinden maksimum verim alabilmek amacıyla Güneş panelleri belirli bir derecede Güney yönlü olarak montajı yapılır.

10 kw %C3%A7at%C4%B1 %C3%BCzeri g%C3%BCne%C5%9F enerji santrali. 10

Güneş panelleri doğru montaj uygulaması ile uzun yıllar (25 yıl) enerji üretebilir.

10 kw %C3%A7at%C4%B1 %C3%BCzeri g%C3%BCne%C5%9F enerji santrali. 11

 

Güneş Panelleri ve montajı nizami olmak zorundadır. Güneş panel sehpasına dört bir yanından montaj işlemi tamamlandı.

10 kw %C3%A7at%C4%B1 %C3%BCzeri g%C3%BCne%C5%9F enerji santrali. 13

 

Resimden de görüleceği üzere sağlamlık ön planda olmalı. Aksi halde rüzgara karşı mukavemet gösteremeyen güneş panel sehpası ve paneller yerlerinden çıkabilir, kırılabilir.

10 kw %C3%A7at%C4%B1 %C3%BCzeri g%C3%BCne%C5%9F enerji santrali. 14

Güneş Paneli sehpası kuruldu, panel montajları tamamlandı.

10 kw %C3%A7at%C4%B1 %C3%BCzeri g%C3%BCne%C5%9F enerji santrali. 11

 

Villa tesisatına giden kablolar.

10 kw %C3%A7at%C4%B1 %C3%BCzeri g%C3%BCne%C5%9F enerji santrali. 15

10 kw %C3%A7at%C4%B1 %C3%BCzeri g%C3%BCne%C5%9F enerji santrali. 16

Ayrıntılı Bilgi İçin Bizi Arayınız

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

  1. Mikail dedi ki:

    Ev için Güneş Paneli – Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi yazınızı okudum. Yazınızı çok faydalı buldum. Ankara daki evimiz için düşünüyorum.Elektrik dağıtım kurumu ile görüşüp size bilgi vereceğim. Mikail

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir