Ev İçin Güneş Paneli Hesaplama

Ev İçin Güneş Paneli Hesaplama Bir ev için kaç kW güneş paneli gerekli? Bir eve yetecek güneş paneli kaç para? Müstakil br eve kaç adet solar enerji paneli kurmak gerek?

Ev için güneş paneli hesaplama kaç adet güneş enerjisi solar panel gerekir maliyeti nedir

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Ev İçin Güneş Paneli Hesaplama Bu bir gerçek: Güneş enerjisi, elektrik üretiminin geleceğidir ve hiç bu kadar erişilebilir olmamıştı.

Ortalama bir müstakil ev günde yaklaşık 35 kilowatt kullanır. Doğru kurulumla, evinizin ihtiyaçlarını karşılayacak kadar güneş enerjisi üretebilir ve hatta fazlasını elektrik şirketinize geri satabilirsiniz.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları
Ev için güneş paneli hesaplama kaç adet güneş enerjisi solar panel gerekir maliyeti nedir

Ev için güneş paneli hesaplama kaç adet güneş enerjisi solar panel gerekir maliyeti nedir

Ev İçin Güneş Paneli Hesaplama

İçindekiler

Ev içi Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Nasıl Çalışır: Öncelikle çatınıza veya bahçenize güneş panelleri kurmanız gerekir. Enerji sistemi büyüklüğü, evinizin büyüklüğüne ve ne tür bir sistem kurmak istediğinize bağlıdır. Daha sonra, DC’yi (doğru akım) AC’ye (alternatif akım) dönüştürmek için bir invertöre ihtiyacınız olacaktır. Son olarak, her şeyi sizin için bağlayabilecek ve düzgün çalıştığından emin olabilecek bir uzman güneş enerjisi firmasına ihtiyacınız olacak.

Elektrik faturanız %80’ye varan oranda düşecektir! Ve güneş her zaman güneş panellerinizin tüm bu elektriği üretmesi için yeterince parlak olmadığından, fazlalık elektrik şirketinize karla geri satılabilir – bu da SİZİN için daha da büyük tasarruf anlamına gelir!

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Kendi elektriğinizi kendiniz üretmeyi düşünüyorsanız, tekrar düşünmenin zamanı geldi.

Ev İçin Güneş Paneli Hesaplama Nasıl Yapılır?

Güneş enerjisi evde elektrik üretmenin kolay ve ekonomik bir yoludur. Çatınıza veya arka bahçenize güneş panelleri kurarak ışıklarınızı, cihazlarınızı ve daha fazlasını ücretsiz olarak çalıştırabilirsiniz!

Çevre dostu olmasının yanı sıra, güneş enerjisi zaman içinde para tasarrufu sağlar. Hatta elektrik faturanızda %50’ye varan tasarruf sağlayabilir! Maliyetleri azaltmanın ve çevreye yardımcı olmanın yanı sıra, güneş panellerinin kurulumu ve bakımı kolaydır.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Güneş enerjisi, karbon ayak izinizi azaltmanın, kendi elektriğinizi üretmenin ve enerji faturalarınızdan tasarruf etmenin harika bir yoludur.

Ancak, Ev İçin Güneş Paneli Hesaplama eviniz için ne kadar güneş paneline ihtiyacınız olduğunu bilmek zor olabilir.

İşte eviniz için güneş panellerinin boyutunu hesaplamaya yönelik adım adım bir kılavuz:

Elektrik faturası üzerinde yazan aylık elektrik tüketim bilgilerinizi not alın.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

1. Panelleri kurmak istediğiniz çatının alanını ölçün. Her bir panel ile ne kadar güç üreteceğinizi belirlemek için bu sayıyı 0,65 (%65) ile çarpın.

2. Toplamda kaç kW’a ihtiyacınız olduğunu bulmak için bu sayıyı kilowatt (kW) başına 1.000 watt ile çarpın.

3. Her bir panelin en az 3 kW güç üretmek için günde kaç saate ihtiyacı olduğunu bulmak için bu sayıyı bulunduğunuz yerdeki günlük 7 saatlik güneş ışığına bölün.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Muhtemelen evinize güneş paneli kurmanın ne kadara mal olduğunu merak ediyorsunuzdur.

Güneş paneli kurulumu için ne kadar ödeyeceğinizi hesaplayan pek çok faktör vardır, ancak maliyetin uzun vadede buna değeceğini bilmek önemlidir.

Ev İçin Güneş Paneli Hesaplama Genel olarak, güneş panellerine yatırım yapan çoğu kişi, elektrik faturalarında her yıl yüzlerce dolar tasarruf edebildiklerini görmektedir. Tasarruf edeceğiniz para miktarı, ne kadar elektrik kullandığınıza ve evinize kaç panel kurulduğuna bağlıdır, ancak çoğu ev sahibi yılda 500-700 $ arasında değişen bir yıllık tasarruf görmektedir.

BağEvi Güneş Enerjisi
5 KW ÇATI ÜZERİ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ

5 KW ÇATI ÜZERİ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ

5 KW ÇATI ÜZERİ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ ( Aylık Elektrik Tüketimi 700Kwh olan Yerler için Uygundur 

5 kW Solar Çatı Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi için Kullanılması Gereken Ürünler Nelerdir?

5 kw güneş enerjisi elektrik üretim sistemleri için Güneş Paneli, Şebeke uyumlu On grid inverterenerji üretimi takip sistemi ve gereken diğer ürünler aşağıda listelenmiştir. öRNEK Ev İçin Güneş Paneli Hesaplama

455 Watt Half Cut Lexron Monokristal Güneş Paneli12  Adet
DEYE 5 KW On Grid İnverter – Monofaze1  Adet
Kontrol ve İzleme Sistemi ( Scada )1  Adet
Sabit Montaj Yapısı  Set
DC Kablolama30Metre
Toplama Panosu 1  Set
İşçilik  Set
AC Kablolama20Metre

Dc Üretim 5.4 kw

Not: Montaj ve Nakliye dahil değildir.

Not: Öz tüketim yöntemine uygundur. Elektrik satışı yapılmak isteniyorsa gerekli başvurular ve yasal izinler için ayrıca danışmanlık ücreti talep edilir. Yasal Başvuru ücreti, harçlar, vergiler ve tek hat şeması gibi maliyetler Alıcıya aittir.

Not: Bu sistemlerde Akü  bulunmaz.

5 kW Solar Çatı Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi için Çatıda Kaç Metrekare Alan Gerekir?

5 kw güneş enerjisi elektrik üretim sistemi güneş panelleri için bina çatısında güney cepheli 30m2  alana ihtiyaç vardır. Çatı da solar güneş panelleri kaplayacağı alan 30m2 dir.

5 kW Güneş Enerjisi Solar Çatı Elektrik Üretim Sistemi Neleri çalıştırabilir?

Ev İçin Güneş Paneli Hesaplama 5 kw güneş enerjisi elektrik üretim sistemi ile bir evin elektrik ihtiyacı için evde çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, aydınlatma lambaları, televizyon, buzdolabı, bilgisayar gibi elektrikli aletler çalıştırabilirsiniz. Aylık elektrik Faturası tüketimi ortalama 700 Kwh kadar olan yerler için uygundur.

On-Grid ( Şebeke Bağlantılı Sistemler )  Çatıda Güneş Enerjisinden elektrik üretebilirsiniz. İhtiyacınızı kullanabilir, ihtiyaç fazlasını devlete satabilirsiniz.

5 kW Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi Saatte Ayda ve Yılda ne kadar elektrik üretir?

5 kw güneş enerjisi elektrik üretim sistemleri saatte 5000 watt elektrik üretir. 5 kw güneş enerjisi elektrik üretim sistemleri günde ortalama 6,5 saat, ayda ise o ilin güneşlenme değerleri, güneşlenme sürelerine göre 30 gün elektrik üretebilir. Bir evin elektrik ihtiyacı için  5 kw solar enerji güneş paneli sisteminin aylar bazında elektrik üretim değerlerini aşağıda tabloda görebilirsiniz. Not: İzmir iline göre hesaplama yapılmıştır.

5kw gunes enerjisi elektrik uretimi maliyeti kurulumu aylik nekadar elektrik uretir kac tl

Ev İçin Güneş Paneli Hesaplama 5 kw Güneş Enerjisi Elektrik Üretim sistemleri Elektrik Tüketimi 700 kWh olan yerler için uygundur demiştik. Tabloyu incelediğinizde bazı aylarda 700kwh den az elektrik üretebildiğini (Kış aylarına bakınız) görüyorsunuz. Bu aylarda elektrik dağıtım kurumuna aradaki fark için ödeme yaparsınız.

Bazı aylarda ise 700 kwh den fazla elektrik üretebildiğini (bahar, yaz ve sonbahar aylarına bakınız) görüyorsunuz. Bu aylarda elektrik dağıtım kurumu fazla ürettiğiniz elektrik için size ödeme yapar.

Dikkat: Şebekeye elektrik satışı yapılması durumunda geçerlidir.

Elektrik faturasını inceleyerek Aylık elektrik tüketimleri bu değerler içerisinde ise güneş enerjisi elektrik üretim sistemi kurabilirsiniz.

POWER ENERJİ

  1. selcuk sevgi dedi ki:

    merhabalar, ben bu isi isvicrede yapmak istiyorum. bilgi almak ve sorumlu sahisla görüsmek isterim.slm selcuk sevgi

  2. NAFİ HARUPÇU dedi ki:

    5 KW’LIK ÖRNEK VERMİŞSİNİZ…TABLODA OCAK AYI İÇİN GÜNEŞLENME SÜRESİ 4.86 SAAT YAZIYOR 4.86X5=24.3 kWh ÜRETİM OLMASI GEREK..OYSA SİZİN TABLODA 17,01 YAZIYOR..BU DÜŞÜŞ SAAT BAŞI DEĞİŞİMDEN Mİ KAYNAKLANIYOR VEYA PANEL VERİMİ İLE İLGİLİ Mİ?

  3. Alper dedi ki:

    Evimde ısı Pompası ve Tesla aracımı şarj etmek için çatı Ges kurulumu istiyorum maliyetimiz nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir