Fabrika Çatısına Solar Panel Güneş Enerjisi Kurdu Her Ay 100 Bin Lira Kazanıyor

Çanakkale de iş adamı fabrika çatısına solar güneş paneli kurdu ve çatısında güneş enerjisinden elektrik üretip devlete satıyor.

Fabrika Çatısına Solar Panel Güneş Enerjisi Kurdu Her Ay 100 Bin Lira Kazanıyor

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Çanakkale de iş adamı Ali Polat Fabrika Çatısına Solar Panel Güneş Enerjisi Kurdu Her Ay 100 Bin Lira Kazanıyor. Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan unlu mamuller fabrikasının çatısına güneş enerjisi santrali (GES) kuran iş adamı Ali Polat, her ay fabrikasının 15 bin liralık elektrik ihtiyacını karşılayıp, fazlasını devlete kilovatı 13 centten satarak ayda 100 bin lira kazanıyor.

Fabrika Çatısına Solar Panel Kurdu

İçindekiler

Avrupa Birliği ve devlet tarafından desteklenen yenilenebilir enerji yatırımları kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan (TKDK) yüzde 65 hibe desteği aldı ve 2017 yılında çatıya 400 kilovatlık daha enerji üreten panel kurdurdu.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları
fabrika çatısına solar panel Enerji Üretimi

Fabrika Solar Panel Enerji Üretimi nasıl yapılır, Maliyeti Nedir?

Aynı yıl içinde 2 bin metrekarelik sundurma alanlarını da değerlendiren Polat, kendi imkanlarıyla 400 kilovatlık daha panel yaptırdı. Bu yatırımlarla 3 bin panel ve 35 invertörden oluşan güneş enerji santralinin gücü 1 megavata kadar yükseldi.

Fabrika Çatısına Solar Panel

Fabrika Çatısına Solar Panel Güneş Enerjisi kurulan santralden yıllık ortalama 1,5 milyon kilovat elektrik üreten Gaziantepli iş adamı Ali Polat, kendi fabrikasının tüm elektrik ihtiyacını karşılarken, üretilen fazla elektriği kilovatı 13 centten devlete satıyor.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Başarılı iş adamı, yaptığı bu yatırımla ayda yaklaşık 100 bin lira kazanıyor.

Güneş enerji santrali yatırımına yıllar önce okuduğu bir köşe yazısından etkilenerek karar verdiğini dile getiren Polat, “Ben 2005-2006 yıllarında bir gazetede köşe yazısı okuyarak bu işlere girdim.

O yazıdan etkilenmiştim. Yazıda rüzgar enerjisinden bahsediyordu. Daha sonra araştırdım. Rüzgar enerjisinin boyumuzu aştığını gördüm. Daha sonra güneş enerjisine yöneldim. Güneş enerjisine de devletimiz teşvik ediyordu ve destek veriyordu.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Devletten destek alarak organize sanayi bölgelerinde çatıda ilk projeyi ben gerçekleştirdim. 2017 yılında bir proje daha gerçekleştirdik. 3. santrali de kendi imkanlarımla yaptım. Ben önce bu işin önünü açan herkese teşekkür etmek istiyorum.

POWER ENERJİ

0532 745 27 63

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir