Güneş Enerji Paneli Fiyatları 2019 ve 2020

Güneş Enerji Paneli Fiyatları, monokristal ve polikristal olmak üzere özelliklerine ve farklarına göre ve ayrıca watt değerlerine göre farklı fiyatlara sahiptir. Bu yazımızda 2020 yılı için güneş paneli (Solar Panel) fiyatlarını bulabilirsiniz.

güneş paneli fiyatları

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

2020 En ucuz Güneş Enerji Paneli Fiyatları ve güneş enerji paneli özellikleri hakkında olacaktır. Güneş Panelleri, monokristal ve polikristal olmak üzere ve watt gücüne göre küçük güneş paneli veya büyük güneş paneli farklı özelliklere ve fiyatlara sahiptir. Güneş enerjisi paneli (solar panel) ile güneş enerjisinden elektrik üretebilir ve kullanabilirsiniz.

Güneş Panelleri, şu isimlerle de bilinir. Örneğin; Solar panel, güneş pili, elektrik paneli, güneş aynası. Aslında hepsi farklı isimle de anılsa yaptığı iş aynıdır. Yani güneş enerjisinden elektrik üretmek.

Güneş Paneli Fiyatları + Güneş Paneli Fiyatları

2020 Yılı Güneş Enerjisi Elektrik üretimi yılı olarak görüyoruz. Çünkü, güneş enerjisi paneli bilinirliği arttıkça solar enerji sistemleri yönelimi de artıyor. Ayrıca son elektrik zamlarından sonra güneş enerji paneli ile elektrik üretimi alternatif sistemler olarak görülmektedir.

2020 yılı güneş enerjisi paneli fiyatları dolar kurunda ani yükselmeler yaşanmaması durumunda aynı seviyelerde kalacaktır. Hatta 2020 yılında yeni güneş paneli üreticisi fabrikaları / firmalarının faaliyete girmesi ile rekabet nedeniyle güneş paneli fiyatları düşeceğini bekliyoruz.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Elektrik paneli alırken nelere dikkat etmelisiniz, biliyor musunuz? Güneş enerjisi paneli fiyatına bakarak ürün almak sizi yanıltır. Çünkü solar enerji elektrik üretim projenize göre uygun özellikte güneş paneli almanız gerekir.

Her güneş enerjisi paneli her projede kullanılmaz. Bazı güneş enerjisi panelleri sadece on grid dediğimiz şebeke uyumlu güneş enerjisi elektrik üretimi sistemleri için, bazı güneş enerjisi panelleri ise güneş enerjili sulama sistemleri için özel üretilmiştir. Bu nedenle cep telefonu alırken nasıl araştırıyorsanız güneş paneli alırken de aynı şekilde araştırma yapmalısınız.

En uygun fiyata güneş paneli fiyatı ve solar enerji sistemleri ürünlerini e-mağazamız satis.powerenerji.com da bulabilirsiniz.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatları

İçindekiler

Güneş ışığı, foton adı verilen küçük enerji paketlerinden oluşur. Güneşten her dakika dünyamıza gelen fotonlar ile elektrik üretimi için güneş paneli yani solar enerji panelleri kullanılır. Yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş enerjisi ile temiz, sınırsız ve doğa dostu enerji üretilir.

Güneş enerjisi elektrik üretim maliyeti (Ges Maliyeti) içerisinde en önemli öğe güneş paneli maliyeti dir. Çünkü iyi bir güneş paneli 25 yıl elektrik enerjisi üretebilir. Bu nedenle benzer pauntlı güneş panelleri arasında bile fiyat farkı olduğunu görebilirsiniz.

Konumuzun devamında en ucuz güneş paneli fiyatları bulacaksınız. Burada fiyat mekanizmasının denen değiştiği anlatmak istedik.

güneş paneli çeşitleri hakkında

güneş paneli çeşitleri nelerdir, monokristal,polikristal,ince film, esnek, saydam solar panel fiyatı

Güneş Paneli Nedir? Ne İşe Yarar?

Güneş Paneli, güneş enerjisi ile elektrik üretimine yarar. Güneş, Dünyamızı aydınlatmak ve ısıtmakla kalmayıp aynı zamanda en büyük enerji kaynağıdır. Güneşin yaydığı bu enerjiyi elektrik enerjisine güneş panelleri ile çevirebiliyoruz. Kısacası yüksek verimli bir enerji panelleri ile elektrik üretimi için tercih ediliyor. Bir güneş paneli 25 yıl kadar enerji üretebilir.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Türkiye, güneş enerjisi elektrik üretimi için uygun, güneşlenme potansiyeli yüksek bir ülkedir. Ges yani güneş enerjisi sistemleri yatırımları önce çok kabul görmemesine rağmen günümüzde yüzlerce adet ges yatırımı bulunmaktadır.

Güneş Enerji Santrali

Güneş Enerji Santrali diğer adıyla güneş paneli tarlası

Güneş Paneli Nedir Nasıl Çalışır? Nasıl Elektrik Üretir?

Güneş en büyük sınırsız enerji kaynağıdır. Panel yüzey alanına düşen güneş ışınımı panel bileşenlerinden olan silikonlar sayesinde elektrik enerjisine dönüştürülür. Her bir hücre aynı pillerde olduğu gibi bir negatif bir de pozitif katmandan oluşur.

Her bir hücrenin ürettiği enerji, kendinden önce gelen hücreye aktarılarak eksi ve artı çıkışları için akım meydana getirir. Bu sayede panellerde yer alan hücre sayısına göre enerji elde edilmiş olur. Kaliteleri ürün ile düşük ışınım da bile elektrik enerjisi üretebilir.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Güneş Paneli Watt Ne demek? Güneş Enerjisi Panelleri Kaç Watt?

Güneş Panellerinde yazan Watt, bir solar panelleri bir (1) saatte ürettiği enerjiyi ifade eder. Solar Sistem paneli watt gücü enerji üretim birimidir. Bir güneş enerji paneli ürün üstünde yazan watt değeri kadar enerjiyi üretebilir.

gunes enerjisi paneli 1

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Örneğin bir güneş enerjisi paneli üzerinde 180 watt peak yazıyor ise o paneli en verimli zaman diliminde saatte 180 watt enerjiyi üretebileceğini gösterir.

Yüksek verimli bir güneş enerjisi paneli 10 watt ile 385 watt arası enerji veren ürün gamından oluşabilir. Önce küçük paneller dediğimiz 10 watt ile 180 watt arası solar panelleri sonra ise büyük panelleri dediğimiz 200 watt ile 385 watt arası solar panelleri görmekteyiz.

BağEvi Güneş Enerjisi

İhtiyacınıza uygun güneş panelleri almak istediğinizde önce güneş panelleri verimliliklerine bakmalısınız. Çünkü doğru panel seçildiğinde maksimum verim elde edilir.

Güneş Paneli Fiyatı Ne Kadar? Kaç TL?

Bir güneş paneli fiyatı, panel üzerinde yazan watt gücüne bağlı olduğu gibi aynı zamanda paneli üreten etken maddelerin kullanım miktarına göre daha fazla değişmektedir. Polikristal panel veya monokristal panel gibi farklı ihtiyaç için üretilen düşük maliyetli yüksek verimli paneli hangi bileşenlerden oluşuyor ise farklı fiyatlara satışa sunulmuş olarak görebilirsiniz.

Güneş Panel Fiyatları 

Güneş Paneli Markası, Üretim Yılı, Solar Panel Teknik Özellikleri, Verimliliği, sunulan garanti süresi, verilen ekonomik ömür garantisi bu değerler hep maliyeti etkilemektedir. Satışa sunulan solar sistem paneli fiyat listesi aşağıdadır. Doğru paneli almak istediğinizde en uygun fiyat için listemizle kıyaslama yapabilirsiniz.

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Unutmayın düşük kaliteli hücreli paneller ucuza satılıyorken, yüksek kaliteli hücrelerden oluşan solar paneller ise daha maliyetlidir.

100 Watt Güneş Paneli Fiyatı 340 TL Adet fiyatıdır.

125 Watt Güneş Paneli Fiyatı 365 TL

165 Watt Güneş Paneli Fiyatı 450 TL

180 Watt Güneş Paneli Fiyatı 485 TL

260 Watt Güneş Panel Fiyatı 630 TL

265 Watt Güneş Paneli Fiyatı 680 TL

270 Watt Güneş Paneli Fiyatı 720 TL

275 Watt Güneş Paneli Fiyatı 745 TL

280 Watt Güneş Paneli Fiyatı 755 TL

300 Watt Güneş Paneli Fiyatı 840 TL

315 Watt Güneş Paneli Fiyatı 860 TL

320 Watt Panel Fiyatı 880 TL

330 Watt Panel Fiyatı 910 TL

350 Watt Panel Fiyatı 970 TL

375 Watt Panel Fiyatı 1025 TL

380 Watt Panel Fiyatı 1060 TL

385 Watt Panel Fiyatı 1120 TL

Güneş Paneli Markaları Nelerdir?

Türkiye piyasasında şuan toplam 41 adet solar enerji paneli markası bulunmaktadır. Tüm paneller hangi kategoriler (1.kalite, 2. kalite 3.kalite vs) içinde olduğuna göre farklı fiyattan alıcı bulabilmektedir.

Axitec, Americasolar ,Alfa ,Anel ,Astronergy ,BYD ,Bosch ,CW Enerji ,Canadian ,CSUN ,ET ,EGing PV ,First ,Gazioğlu ,Hanwha ,HT-SAAE ,Heckert ,IBC ,Jinko ,JA ,Luxra ,LDK ,Mitsubishi ,Miasole ,Panasonic ,Plurawatt ,Profsolar ,Renesola ,SolarTürk ,Schmid-Pekintaş SunSolar ,SolarWorld ,Sunrise Solartech ,Suntech ,Sharp ,Tera ,Trina ,Upsolar ,Ulica ,Viessmann ,Yingli gibi farklı panel markaları var dır.

Güneş Paneli Nasıl Yapılır? Solar Panel Nasıl Üretilir?

Bir güneş paneli üretim hikayesi silikon adı verilen elementler ile başlar. Silikonun saflığı arttırılması durumunda panellerin verimi de artacaktır. Aslında panellerin maliyetini etki eden kısım bu saflığı arttırma esnasında oluşur. Siz en iyisi videomuzu izleyiniz.

Güneş Paneli Çeşitleri Nelerdir?

Bu bölümde güneş paneli ( solar enerji paneli) çeşitleri hakkında bilgiler paylaşıyoruz. Monokristal, polikristal, esnek güneş paneli gibi.

Solar güneş Enerji Panel Fiyatı

Solar Enerji Panel Fiyatı

Monokristal Panel :

Monokirstal Güneş Paneli Nedir? Monokristal saf silikondan üretilen güneş hücreleri, aynı zamanda tek-kristal silisyum olarak adlandırılan, kolayca tanınabilir bir dış bir görünüme sahiptir. Monokristal hücreler siyaha yakın koyu renklidir. En verimli panel türüdür.

Polikristal Panel:

Polikristal Güneş Paneli Nedir? Polikristal silikondan üretilen hücreler, aynı zamanda çoklu-kristal silisyum olarak adlandırılır. Dikdörtgen hücrelerden oluşur, Polikristal hücre renkleri mavidir. Verimli panellerdir. Türkiye Ges sahalarında polikistal ürünler tercih edilmektedir.

Esnek Panel:

Esnek Güneş Paneli Nedir? İşlevi gereği esnek alanlarda elektrik üretimi için üretilen panellerdir. Daha çok karavan, tekne, yat, kotra gibi araçlarda kullanılır. Verimliliği nispeten düşük tür.

Yarı Esnek :

Yarı Esnek Güneş Paneli Nedir? Tam esnekliğe sahip olmasa da belirli bir derece esnekliğe sahip olan panellere verilen addır. Düşük verimlidir.

İnce Film Güneş Paneli:

İnce Film Güneş Paneli Nedir? Hafif yapısı ve kolay montaj olabilmesi nedeniyle bu ürün tercih edilir. Çok verimli değildir. Bu paneller için daha fazla alana ihtiyaç vardır. Bu ürün verimlilik bakımından orta sekmente yer alır.

Saydam Güneş Paneli:

Saydam Güneş Paneli Nedir?; Şeffaf yani ışığı arka tarafa geçirmesi nedeniyle bina yüzeylerinde, ve bina camları için üretien paneller dir.

Güneş Paneli Kiremiti:

Güneş Paneli Kiremiti ( Solar Tiles) Nedir? Bina çatılarında hem binayı dış etkenlerden korumak hem de kiremit üzerinde yer alan hücreler ile elektrik üretmek için kullanılan ürün dür. Arge aşamasında olan Güneş Paneli fiyatı oldukça yüksekti.

HalfCut (Half-Cut) Güneş Paneli:

HalfCut Güneş Paneli Nedir? Standart Solar Panel hücreyi ikiye kesilmesi ile elde edilen ve verimliliği amaçlayan panel çeşidi dir.

Perc Hücre Solar Panel:

Perc Hücre Güneş Paneli Nedir? Perch hücre güneş panellerinin amacı, güneş ışınımından maxsimum yararlanmak ve elektrik enerjisine dönüştürmek için geliştirilen hücre verimlilik arttırma teknolojisidir.

Güneş Panel Verimliliği Nedir?

Güneş Paneli verimliliği Nedir? Verimlilik, güneş panel yüzey alanına düşen ışınımın % yüzde olarak ne kadarının elektrik enerjisine dönüştürüleceği ile alakalıdır. Örneğin Bu oran Polikristal için % 18, monokristal için %24 seviyelerindedir.

Akülü – Bataryalı Sistem Elektrik Üretimi ( Off Grid Sistemler)

Güneş Paneli Akülü sistemlerde, enerji panel tarafından üretilen enerji şarj kontrol ünitesi aracılığı ile akü yani batarya gruplarına depolanır. Depolanan enerji inverter ile 220 volta çevrilerek elektrik enerjisi elde edilmiş olur.

Solar Paket ( Akülü) Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri,

Solar Paket ( Akülü) Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi Fiyatı

Bu sistemler elektrik enerjisinin hiç olmadığı bağ evi, yazlık, tekne, karavan, doğa ve kamp alanlarında kullanılır.

Çatıda Elektrik Üretimi – Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi ( On Grid Sistemler)

Solar Çatı da denilen çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretim sistemleri, Ev, bina, iş yeri, fabrika ve apartman çatılarında güneş panel ile evin, iş yerinin veya fabrikanın elektrik ihtiyacı için enerji üretilebilir, üretim fazlası enerji elektrik dağıtım kurumuna satılabilir. Elektrik dağıtım kurumu ile anlaşma yapılması gerekmektedir. Bu durumda çatı üstüne kurulacak ges sistemi ile enerjinin tümü bu sistemler ile sağlanabilir.

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Fiyatı

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Sulama amaçlı pompaların güneş paneli çalıştırılması dır. Tarımsal sulamada kullanılan enerji panel ile üretilen enerji pompa sürücü inverterine iletilir. Sürücü pompanın frekansına ve voltaj ayarına göre düzenlediği enerji ile pompa yani sulama motorlarını çalıştırabilir.

Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama Sistemi nedir?

Artan mazot maliyetleri ve yüksek gelen elektrk faturaları dikkate alındığında panel sistemli sulama sistemleri karlı bir yatırımdır. Çünkü yapılan yatırım maliyeti 5 yılda amorti ettiği gibi 25 yıl kullanım ömrüne de sahiptir.

Solar Panel Yüksek Gelen Elektrik Faturalarına Çözüm Olabilir mi?

Güneş paneli ile evlerde elektrik üretimi. Son zamanlarda Türkiye de yapılan elektrik zamları sonrasında solar enerji elektrik üretimi sıklıkla konuşulmaya başlandı. Artık ev çatıları veya fabrika çatıları gibi alanlarda bu sistemler ile elektrik üretilebiliyor, üretim fazlası elektrik elektrik dağıtım kurumlarına satılabiliyor.

Evler için üretilen enerji ay sonunda mahsuplaşma yöntemi ile enerji dağıtım firmaları tarafında fazla üretilen enerjinin üreticiye ödeme yapması ile neticeleniyor.

Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti

İşletmeler gerek fabrika çatılarında gerekse arazi üzeri güneş enerjisi kurulumu yaparak enerji ihtiyaçlarını sağlamak veya enerji üreterek devlete satmak istemektedirler. Bu nedenle ges maliyetini yani güneş enerjisi maliyetleri ile ilgili bilgileri kısaca paylaşmak isteriz.

Öncelikle tarlaya güneş enerjisi kurulumu maliyeti (arazi üzeri ges) ile çatı üzeri güneş enerjisi kurulumu maliyeti arasında farklar bulunur. Kabaca çatı üstü güneş paneli elektrik üretiminde konstrüksiyon maliyeti ve kablolama maliyeti daha az olacağı için çatı üstü solar enerji sistemleri daha uygun maliyete kurulabiliyor diyebiliriz.

Son zamanlarda güneş enerji tarlası ( arazi üzeri güneş enerjisi santrali) kurmak isteyen veya çatıda solar çatı güneş enerjisi elektrik üretimi kurmak isteyenler için bilgilendirme adına aşağıdaki ges maliyetlerini inceleyebilirsiniz.

Güneş Enerjisi Kurulum Maliyetleri

2020 yılı Güneş Enerjisi Kurulum maliyetleri aşağıda dır.

Elektrik kw fiyatı 0,71 krş civarındadır. Mashuplaşma sonrası üretim fazlası elektrik satışı kw fiyatı 0,39 krş tur.

1 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)1.165Usd + Kdv
3 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)3.495Usd + Kdv
5 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)5.825Usd + Kdv
7.5 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)8.737Usd + Kdv
10 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)11.650Usd + Kdv
15 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)17.475Usd + Kdv
20 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)23.300Usd + Kdv
25 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)29.125Usd + Kdv
30 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)34.950Usd + Kdv
40 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)46.600Usd + Kdv
50 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)58.250Usd + Kdv
75 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)87.375Usd + Kdv
100 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)116.500Usd + Kdv
150 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)174.750Usd + Kdv
200 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)233.000Usd + Kdv
300 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)349.500Usd + Kdv
400 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)466.000Usd + Kdv
500 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)582.500Usd + Kdv
750 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)873.750Usd + Kdv
1000 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)1.165.000Usd + Kdv

 

Ayrıntılı Bilgi İçin Bizi Arayınız

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

 1. ismail dedi ki:

  120 fiskiyeyi çalıştıracak motor gücüne sahip tarla sulama için kaba hesap her şey içinde kaç lira olr

 2. SERAFETTIN YUCESOY dedi ki:

  Merhaba sayın yetkili,
  Standart bir benzin istasyonu için hazır proje niz varmı? Benzin istasyonu için GES rantabl mıdır, Ortalama Benzin istasyonunun aylık elektrik tüketimi ne kadardır. Sistem kendini ne kadar sürede amorti eder. Böyle bir çalışmanız varsa rica ederim bana iletin.
  Saygılarımla,

 3. arif karabacak dedi ki:

  Sayın yetkili, selamlarımla hayırlı ramazanlar dilerim.
  11 dönüm arazim var. bu arazinin içinde açık besi denilen türde bir besihane kuracağım. arazinin içinde en az iki dönümü işgal edecek şekilde ticari amaçlı elektrik paneli kurdurmak niyetindeyim. besihane elektrik panelinin altında kalacak ve besihane genişliği 2 dönüm olmayacak. elektrik panelleri besihanenin çatısı gibi olacak. tabi bunun hayvanlara zararı olur mu bilmiyorum. 2 dönümlük bir arazinin panellerle kaplanması fiat olarak maliyeti ortalama olarak ne olabilir? cevap verebilirseniz minnettar ve müteşekkir olacağım.

 4. Mahmut dedi ki:

  İyi günler arkadaşlar şimdi benim merak ettiğim 10 yoldan sonraki fiyat nasıl oluyor ve karantisi varmı ve bu yap. Devret modeli nasıl yapacaz biri bilgi verirse çok teşekkür ederim

 5. Oktay dedi ki:

  Cok degerli POWER ENERJİ yetkilileri .
  ben yatirim amacli devlete satmak amaciyla tarlada
  100 Kw Güneş Enerjisi Kurmak isitiyorum, bunun maliyeti ne olur ve getirisi ile masraflari hakkinda bilgilendirirseniz memnun olurum ve bu yatirim yörelere göre degisirmi
  Bunu yapabilmemiz icin hangi sartlari yerine getirmeliyim.
  sagilarimla selamlar
  Oktay Mert

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir