Güneş Enerji Sistemleri Hakkında Bilgiler

Güneş Enerjisi Sistemleri nedir, evler için güneş enerjisi sistemleri, güneş enerjisi paneli fiyatı, güneş enerjisi maliyeti, güneş enerjisi devlet desteği, güneş enerjisi kredi veren bankalar, evlerde güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretimi

Güneş Enerji Sistemleri

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Güneş Enerji Sistemleri, kısaca güneş paneli yani solar panel ile güneş enerjisi elektrik üretimi sistemlerinin genel adıdır. Güneş ışınımda bulunan foton adı verilen enerji torbacıkları, solar enerji panelleri sayesinde elektrik enerjisine çevrilmektedir.

Türkiye güneşlenme potansiyeli bakımında Avru Ülkeleri ile kıyaslandığında çok iyi bir konumda yer almaktadır. Başta Ankara ve çevresi olmak üzere iç anadolu bölgesi, güney doğu anadolu, ege, akdeniz ve doğu anadolu bölgesi güneşlenme süreleri bakımından Avrupa ortalamasının çok üzerindedir.

Güneş Paneli Fiyatları +Güneş Paneli Fiyatları
turkiye-illere-gore-gunes-enerjisi-potansiyeli-haritasi

turkiye-illere-gore-gunes-enerjisi-potansiyeli-haritasi

Güneş Enerji Sistemleri Hakkında Bilgiler

Mayıs 2019 tarihinde ile yayınlanan yönetmeliğe göre Güneş Enerji Sistemleri ile üretilen elektrik için aylık mahsuplaşma imkanı getirilmiştir. Yani artık ev çatılarında güneş enerjisi panelleri ile elektrik üretilebilecek üretim fazlası enerji anlaşma yapılması durumunda elektrik dağıtım kurumuna satılabilmesi mümkündür.

Çatı Üstü güneş enerji sistemi amacı evlerin kendi elektrik ihtiyacı için olan elektrik enerjilerini üretmeyi sağlamak fazla üretimde, enerjideki dışa bağımlılığı azaltmak amacıyla elektrik dağıtım kurumlarına elektriği satmaktır.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri
Güneş Enerji Sistemleri

Güneş Enerji Sistemleri fiyatı, maliyeti, kurulumu, Güneş Paneli

 

Doğru, kalitesi ispatlanmış bir enerji malzeme kullanılması durumunda çatınızda 25 yıllık bir yatırım yaparak evinizin tüm enerji ihtiyacını güneş enerji panelleri ile sağlayabilirsiniz.

Evler için Güneş Enerji Sistemleri

Bir evin tüm enerji ihtiyacı Solar Enerji Panelleri ile sağlanabilir mi? Evet, evinizde kullandığınız tüm elektronik cihazları güneş enerji panellerinin ürettiği enerji ile çalıştırmanız mümkündür. İhtiyacınız olan güneş enerjisi sistemleri için elektrik faturasını detaylı olarak incelemelisiniz.

İnverter Fiyatları +İnverter Fiyatları

Elektrik Faturasında yer alan detaylı bilgi;

 • Günlük ortalama enerji tüketimi
 • Aylık ortalama enerji tüketimi
 • Kullanım saatleriniz ( Gündüz kullanım, gece kullanımı gibi)
 • Elektrik tüketimi için bir kw başına ödediğiniz fiyat

Yukarıdaki detaylı çalışma sonrasında evinize ait enerji ihtiyacınızı, bir gün içinde elektrik kullanımının gece saatlerinde mi yoksa gündüz saatlerinde mi yoğunluğunu çıkartabilir bu sayede toplam enerji ihtiyacınızı elde edebilirsiniz.

cati-ustu-gunes-paneli-elektrik-uretimi

cati-ustu-gunes-paneli-elektrik-uretimi

Enerji firmaları, enerji tüketimi analizini yaparken yukarıda sayılan bilgilere ihtiyaç duymaktadır. Bu analizi kendiniz de yapabilirsiniz. Unutmayın her evde kullanılan elektronik ürünler benzer olmasına rağmen bu ürünleri kullanma sıklığı ve kullanma süreleri farklı olduğu için elektrik faturaları da farklı tutarlarda gelmektedir.

Güneş Enerji Sistemleri Yatırımları Karlı Mıdır?

Solar Sistemlere yapılan yatırım kendi maliyetini karşılaması yani yatırım amortisman süresi 7.5 yıl civarı olmaktadır. Güneş paneli yatırımlarında ekonomik ömür ise 25 yıldır. Yani güneş enerjisi paneli 25 yılın sonunda dahi elektrik üretmeye devam eder. Özetle 25 yıllık bir yatırım kendi maliyetini 7.5 yılda çıkarmaktadır.

Jel Akü Fiyatları +Jel Akü Fiyatları

Solar Enerji amortisman süresini etkileyen unsurlar;

 • Enerji maliyetleri
 • Türkiye coğrafi konumu ( Güneşlenme Süresi)
 • Döviz piyasasında meydana gelen hareketlenmeler ( solar paneller, inverterler usd kuruna göre satılır)
 • Elektrik Satışı
cati-ustu-gunes-enerji-sistemleri

cati-ustu-gunes-enerji-sistemleri

Solar Enerji sistemleri amortisman süresi hesaplanırken sistemde kullanılacak ürünlerin toplam maliyeti ile elektrik faturası ödemeye devam etseydi ödeyeceği elektrik faturası tüm maliyeti karşılayacağı süre kaç yıl olacaktı, gibi bu şekilde hesaplama yapılır.

İstanbulda ev aldığınızı düşünün, evinizi kiraya verdiniz ve kira geliri elde ediyorsunuz. Yaklaşık 16 yıl evinizden elde edeceğiniz kira geliri evinizin maliyetini çıkarmaktadır. Halbuki güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinde 25 yıllık bir yatırım karşılığında 7.5 yılda tüm maliyetini karşılamaktadır.

Şarj Kontrol Cihazı +Solar Kablo

Güneş Enerji Sistemleri Fiyatları ve Aylık Getirisi (Kazanç)

Her evin enerji tüketimi farklı olduğu için aylık elektrik faturaları da farklı tutarlarda gelmektedir. Bu nedenle yukarıda bahsettiğimiz üzere fatura üzerinde yer alan bilgiler ile enerji analizini kendiniz yapabilirsiniz veya alanında uzman bir firma ile istediğiniz çalışmayı yaptırabilirsiniz.

Elektrik tüketimi için daha detaylı bilgi hakkında şunları söyleyebiliriz.

solar çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi

solar çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi

Solar Çatı Sistemleri Fiyatları: https://satis.powerenerji.com/cati-uzeri-gunes-enerji-santrali-elektrik-uretimi

BağEvi Güneş Enerjisi

Güneş Enerjisi Elektik Üretimi sistemi için başlangıç noktanız elektrik faturanızda yer alan aylık elektrik tüketiminiz ( kw ) ve bu tüketim için ödediğiniz bedel ( TL ) ile başlanmalıdır. Bu sayede bu tüketim değerleriniz için kaç kw güneş enerjisi elektrik üretim sistemi kurmanıza karar verebileceksiniz.

Kuracağınız Güneş Enerjisi Elektrik Üretim sistemi, evinizdeki elektrik tüketiminize uygun olmalıdır. Bu sayede üretim fazlası elektrik üretiminiz size gelir olabilir.

Örneğin: Faturanıza uygun Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi Maliyetleri (Linklere Tıklayarak Detayları görebilirsiniz.)

Elektrik Faturası 200 TL civarında Geliyorsa 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır. 3 KW Sistem Maliyeti 4.300 USD civarıdır.

Elektrik Faturası 400 TL civarında Geliyorsa 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır. 5 KW Sistem Maliyeti 7.600 USD civarıdır.

Elektrik Faturası 800 TL civarında Geliyorsa 10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 10 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 970 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır. 10 KW Sistem Maliyeti 11.400 USD civarıdır.

Buraya kadar yazımızı okuduysanız biraz mola verin ve videomuzu izleyin, Şuana kadar öğrendiklerinizi pekiştireceksiniz.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi İle ilgili Videomuzu İzleyiniz. 

Evlerde Elektrik üretiminde Güneş Enerji Sistemleri İçin Nereye Nasıl Başvurulur?

Evinizin elektrik ihtiyacı için Solar Enerji Sistemleri kurmaya karar verdiniz. Peki nereden başlayacaksınız? Nereye Başvuracaksınız? Başvuru için Gereken belgeler nelerdir?

İlinizdeki Bağlı olduğunuz elektrik dağıtım kurumuna ( Aydem, Uedaş, Boğaziçi elektrik, Gediz Elektrik, Limak vs) Evinizin elektrik ihtiyacı için Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemi kurmak ve ürettiğiniz enerjiyi elektrik dağıtım kurumuna verebilmeniz için elektrik dağıtım kurumunun bölgenizde (Mahalle, sokak vs) yeterli alt yapısının uygun olması gerekmektedir.

Elektrik dağıtım kurumu ile anlaşma yapabilmeniz için;

Elektrik Abone Numaranız

Evinize ait Tapu veya Kira Kotratı

Güneş Enerji Sistemleri Devlet Desteği – Hibe Var mı?

Güneş Enerjisi sistemlerinde devlet desteği veya devlet hibesi aşağıda sayılan alanlarda vardır.

 • Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemleri; Tarla sulama amacıyla güneş enerjisi yatırımları yapmak isteyenler için Tarım Bakanlığı aracılığı ile her yıl Şubat ayında ilan edilir. Güneş enerjili sulama sistemleri için tüm sistem maliyetini KDV hariç kısmı için % 50 oranında devlet desteği verilmektedir.
 • Güneş enerjsi Elektrik Üretimi: İşletmesi için güneş paneline dayalı enerji sistemleri kurmak isteyen şahıslar veya firmalar yapacakları yatırımları KOSGEB gibi kurumlar aracılığı ile yapmaları durumunda devlet detseği alabilmektedirler.
 • Evler için solar enerji sistemlerine dayalı elektrik üretiminde devlet desteği veya devlet hibesi bulunmamaktadır.

Detaylı bilgi için:

Güneş Enerji Sistemleri Kredi Veren Bankalar

Güneş enerjisi sistemleri için kredi veren bankalar bulunmaktadır. Yapacağınız yatırımın finans imkanını bankalar aracılığı ile karşılayabilir, uzun vadeli ödeme planı ile sistemi kurabilirsiniz.

Güneş enerjisi elektrik üretimi veya güneş enerjili sulama sistemleri kredi veren bankalar aşağıda sayılmıştır.

 • Ziraat Bankası
 • Halk Bankası
 • Garanti Bankası
 • İş Bankası

Güneş Enerji Sistemleri Güneş Paneli Fiyatları

Bir Güneş Paneli Fiyatı belirleyen unsurlar; panel Markası, Üretim Yılı, Solar Panel Teknik Özellikleri, Verimliliği, sunulan garanti süresi, verilen ekonomik ömür garantisi bu değerler hep maliyeti etkilemektedir. Satışa sunulan solar sistem paneli fiyat listesi aşağıdadır. Doğru paneli almak istediğinizde en uygun fiyat için listemizle kıyaslama yapabilirsiniz.

Unutmayın düşük kaliteli hücreli paneller ucuza satılıyorken, yüksek kaliteli hücrelerden oluşan solar paneller ise daha maliyetlidir.

E mağazamızdan güncel fiyat listesini görebilirsiniz. https://satis.powerenerji.com/Gunes-Paneli-Fiyati

Genel olarak Solar Panel Fiyatları şu şekildedir.

100 Watt Fiyatı 340 TL Adet fiyatıdır.

125 Watt Fiyatı 365 TL

165 Watt Fiyatı 450 TL

180 Watt Fiyatı 485 TL

260 Watt Fiyatı 630 TL

265 Watt Fiyatı 680 TL

270 Watt Fiyatı 720 TL

275 Watt Fiyatı 745 TL

280 Watt Fiyatı 755 TL

300 Watt Fiyatı 840 TL

315 Watt Fiyatı 860 TL

320 Watt Fiyatı 880 TL

330 Watt Fiyatı 910 TL

350 Watt Fiyatı 970 TL

380 Watt Fiyatı 1060 TL

385 Watt Fiyatı 1120 TL

 

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir