Güneş Enerjili Led

Güneş Enerjili Led sistemleri tanıtacağız. Led, Led aydınlatma, Led projektör,Led projektör fiyatları,Güneş enerjili led projektör fiyatları Güneş Enerjili Led lamba, Güneş Enerjili Led projektör, güneş enerjili led projektör fiyatları, güneş enerjili tabela aydınlatma, güneş enerjisiyle çalışan tabela, güneş enerjili aydınlatma sistemleri

güneş enerjili solar lamba fiyatları

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Bu yazımızda Güneş Enerjili Led sistemleri tanıtacağız. Güneş Enerjili Led lamba, Güneş Enerjili Led projektör,güneş enerjili led projektör fiyatları, güneş enerjili tabela aydınlatma, güneş enerjisiyle çalışan tabela, güneş enerjili aydınlatma sistemleri fiyatları hakkında bilgi verilecektir.

Elektrolüminesan Işık Üretimi: LED (Light Emitting Diode – Işık Yayan Diyot)
Bu işlem elektrik enerjisinin doğrudan ışık enerjisine dönüştürülmesi esasına dayanır. LED’ler elektronların tek yönlü hareketine izin veren ve üzerlerinden elektrik akımı geçirildiğinde ışık yayan katı hal ışık kaynaklarıdır. Bir P-tipi yarı iletkenin, bir N-tipi yarı iletken ile birleşmesinden meydana gelen LED çiplerinde, elektronlar negatif taraftan pozitif tarafa geçerken boşluklar ile birleşerek foton yayarlar (elektro-lüminesan). Özellikle 1999 yılından sonra etkinlikleri hızla artan LED’ler günümüzde yüksek verimleri, iyi renk özellikleri ve uzun ömürleri ile ön plana çıkmaktadır. Tipik bir LED çipi aşağıdaki elemanlardan oluşur. Piyasada yaygın olarak bulunan LED çip türleri aşağıda gösterilmektedir.

LED’ler ile beyaz ışık temel olarak iki şekilde elde edilebilmektedir:
1)Üç renkli kırmızı, yeşil, mavi (RGB) LED kullanarak birleşimlerinden beyaz ışık elde etmek.
2)Kısa dalga boylu (mavi veya ultraviyole) ışın yayan LED’leri fosfor tabakası ile kaplayarak beyaz ışık elde etmek.

güneş enerjili solar lamba fiyatları

güneş enerjili lamba fiyatları

Nerelerde Kullanılır?

  • Hastaneler
  • Okullar
  • Üniversiteler
  • Fabrikalar
  • Petrol İstasyonları
  • Açık hava Reklamcılığı
  • Reklam Bilboardları
  • Havaalanları

Projektör

Söz konusu Elektrik & Aydınlatma olduğu zaman projektörler en uzun kullanım ömrüne sahip aydınlatma ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun ömürlü olmalarından ötürü dayanıklı ve güvenilir olmaları bir yana projektörler aynı zamanda en az bakım ihtiyacı duyan elektrik-elektronik ürünleri arasında yer alır. Projektör nedir diye merak ediyorsanız ve projektör çeşitleri konusunda bilgi edinmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Başlıca Projektör Çeşitleri

Başlıca Projektör Çeşitleri

Projektör çeşitleri dendiği zaman akla çoğu zaman ilk olarak dış mekan projektörleri gelir. Özellikle bahçe, havuzlu mekan veya sahil gibi geniş düzlük alanlarda geceleri kapsamlı aydınlatma sağlamak amacıyla kullanılan LED projektörler uzun ömürlü kullanım vaat eder ve her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı, su geçirmez malzemeden üretilmiştir, böylece kolay kolay bozulmaz. Bununla birlikte çoğu zaman tercih edilen enerji tasarruflu projektörler büyük ölçüde enerji ve elektrik tasarrufu sağlama konusunda da başarılıdır. Dış mekanda kullanmak üzere bir porjektör satın almak istiyorsanız standart olarak 30.000 ile 55.000 saat arası pil ömrü olan 100 watt’lık LED projektör modelleri arasından seçim yapmanız ideal olacaktır. Dış mekan için ideal olan bir diğer projektör türü de sensörlü projektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle giriş kapısı önüne yerleştirilmesi tercih edilen bu tip projektörler karanlık havalarda eve giriş-çıkışları kolaylaştırmak amacını taşır. İç mekanlarınız için bir projektör arıyorsanız 50 veya 70 watt’lık, daha düşük enerjili projektörler arasından seçim yapmanız daha faydalı olacaktır.

Projektörlerin Kullanım Alanları

Projektörlerin Kullanım Alanları

Projektörleri aslında hayatımızın pek çok alanında, farkında olmasak bile ya kullanıyor ya da bir şekilde onlardan faydalanıyoruz. Örneğin apartman kapımızın önünde asılı olan sensörlü projektörler sayesinde eve girerken anahtarımızı kolaylıkla bulabiliyor ve kapıyı uğraşmadan, rahatça açabiliyoruz. Bununla birlikte özellikle trafikte sürüş halindeyken geçtiğimiz tüneller, kavşaklar ve viyadükler de led projektörler ile donatılmış durumda. Stadyum ve konser alanları da projektör lamba çeşitleri ile çevrilmiş ve aydınlatılmıştır. Ömürlük kullanım ve düşük maliyet için en çok tercih edilen projektör türleri LCD projektörler ve LED projektörlerdir.

Projektör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Projektör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Projektör alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi projektörünüzün kaç watt’lık akım sağladığı ile projektörü takacağınız prizin kaç volt’luk olduğudur. Örneğin 200 watt’lık bir projektörü 220 volt’luk bir prize taktığınız takdirde oluşacak akım 1 amper miktarında olacaktır. Projektör kullanırken sigorta şalterinin atmasını istemiyorsanız projektör ile prizin arasındaki güç-voltaj oranına ve dengesine büyük önem vermeniz gerekmektedir. Projektörü de öncelikli olarak bu dengeyi baz alarak seçmeniz gerekmektedir. Yüksek watt’lık projektörlerin fazlaca aydınlattığı kanısından ziyade ışık verimliliğinin en dengeli biçimde sağlanabileceği bir yaklaşım sergilemek daha doğru olacaktır. Bununla birlikte projektör fiyatları güç, renk sıcaklığı ve marka gibi faktörlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. En uygun fiyat seçenekleri ve bol bol projektör markaları arasından seçim yapabilmek için kategorimizde gezinmeye devam edin.

 

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir