Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama nedir? Tarımsal sulama da güneş panellerinin ürettiği elektrik ile Dalgıç pompaların ve diğer pompaların çalıştırılması prensibine dayanan sulama sistemleridir. Güneş Panelleri elektrik üretir ve solar pompa sürücüsüne iletilir. Solar pompa sürücüsü üretilen elektriğin voltajını, hz değerini vs. Dalgıç pompanın çalışma frakanslarına çevirerek pompanın çalışması sağlanır.

güneş enerjili sulama, güneş enerjili sulama fiyatları, bahçe güneş enerjili sulama, arazi güneş enerjili sulama

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Bu yazımızda Güneş Enerjisi ile sulama nasıl yapılır onu yazacağız. Güneş panelleri ürettiği enerji ile 1 hp ile 125 hp arası dalgıç pompaların çalıştırılması mümkündür. Güneş Panelleri ile Sulama sistemleri Ac Dalgıç Pompa güçleri 1 hp – 125 hp olan tüm dalgıç pompalar Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemine dönüştürülebilmektedir.

Güneş enerjili sulama sistemleri fiyatları farklılık göstermektedir. Çünkü her pompanın güç tüketimi farklılık gösterir dolayısı ile sistemde kullanılacak güneş panel sayısı da farklı olacaktır.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları

Güneş Enerjili Sulama Pompası Dalgıç Pompa Güçleri şu şekildedir. 0.75 kw ( 1 Hp ), 1.1 kw ( 1.5 hP,) 1.5 kw ( 2 Hp ) 2.2 kw ( 3 Hp ), 3 kw ( 4 Hp), 4 kw , 5.5 kw ( 7.5 Hp ) , 7.5 kw (10 Hp), 11 kw, 15 kw ( 20 Hp), 18 kw ( 24 Hp ), 22.5 Kw ( 30 Hp ), 30 Kw ( 40 Hp ), 37 kw ( 50 Hp ), 45 kw ( 60 Hp ) , 55 kw ( 75 Hp ), 75 kw ( 100 Hp ) 380 volt Trifaz dalgıç pompa

Güneş Enerjili Sulama

İçindekiler

Güneş Enerjisi Sulama Sistemleri tarımsal üreticiler tarafında rağbet görmeye başladı. Kurulduktan sonra ek masrafa ihtiyaç duymadan çalışan GÜNEŞ ENERJİLİ SULAMA sistemi, çiftçiler ve bahçe sahiplerince tercih edilmeye başlandı. Bu sayede fiyatı sürekli artan petrol ürünleri kullanılmıyor ve yüksek gelen elektrik faturaları tarih oluyor.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

 

Güneş enerjisi sulama sistemleri ( şebekeden bağımsız sistemler ) , elektrik enerjisinin ulaşamadığı veya jeneratör gibi petrol ürünleri ile elektrik üreten ama çok pahalıya maliyeti olan ve genelde tarımsal alanlarda tercih edilen yenilenebilir enerji sistemleridir.

 

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri, güneşin doğmasından 1 saat sonra çalışmaya başlıyor ve akşam güneş batıncaya kadar çalışmaya devam ediyor. Bu sayede kullanılan pompa kapasitesine göre günde 10 ton ile 650 ton su pompalaması mümkün hale geliyor.

 

Güneş Enerjili Sulama Sistemlerimiz

Güneş Enerjili Sulama

1 Hp Güneş Enerjili Sulama

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Güneş Enerjili Sulama

2 Hp Güneş Enerjili Sulama

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Güneş Enerjili Sulama

3 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

BağEvi Güneş Enerjisi

4 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

5.5 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

7,5 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

10 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

15 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

20 Hp Güneş Enerjili Sulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir