Güneş Enerjili Totem Tabela Aydınlatma

Reklam tabelası aydınlatma, güneş enerjisi ile Reklam tabelası aydınlatma, totem tabela aydınlatma, güneş enerjili totem tabela aydınlatma, Güneş enerjili Totem Aydınlatma,Güneş Enerjili Aydınlatma, solar aydınlatma, güneş enerjisi ile çalışan tabela

güneş enerjisi ile totem tabela aydınlatma

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Bu yazımızda Güneş Enerjili Totem Tabela Aydınlatma sistemleri üzerine bilgi vereceğiz. Güneş enerjisi ile reklam tabela aydınlatması. Solar totem aydınlatma sistemi ile yaz ve kış reklamlarınız görünür hale gelsin. Güneş Enerjisi ile çalışan Totem Ledli Tabela ile Rakiplerinizin önüne geçin.

güneş enerjisi ile totem tabela aydınlatma

güneş enerjisi ile totem tabela aydınlatma

Firmanızın Reklamını yapmak için Totem Tabela yaptırdınız ancak elektrik olmadığı için sadece gündüzleri reklamınızı kitlelere ulaştırabiliyorsunuz. Artık  Güneş Enerjili Totem tabelalar ile geceleri de görünür olun.

gunes-enerjili-tabela-aydinlatma-led

gunes-enerjili-tabela-aydinlatma-led

Hemen Sizde Sipariş verebilirsiniz..

  • Totem tabela boyutları nedir?
  • Bulunduğu şehir -il ilçe nedir?

ÖRNEK MALİYET:

NOT: Bu maliyet 8 x 4 Totem Tabela için sadece ürünlerin maliyeti olup Kurulum Ücreti dahil edilmemiştir.

Güneş enerjili aydınlatmalarda kullanılan ekipmanlar:

• Armatür: Özellikle tasarruflu ışık kaynakları kullanılmalıdır. Bu sayede lambanın çeltiği enerji miktarı düşecek; bu da güneş panelinin ve akünün kapasitesinin küçülmesini sağlayıp sistem maliyetini düşürecektir. Mesela yüksek güç çeken sodyum buharlı lambalar yerine aynı aydınlanma seviyesini oluşturan ama yarı güçte enerji tüketimi olan ledlerin kullanılması sistem maliyetini yarı yarıya düşürecektir.

Bu tür aydınlatma uygulamalarında en çok tercih edilen ışık kaynakları tasarruflu flouresant lambalar, ledler ve SOX lambalardır.

• Güneş Paneli: Güneş panel, sistemin üreteci, konumunda olması sebebiyle doğru bir şekilde tasarımlandırılmalıdır. Panel boyutlandırılması yapılırken yıl boyunca gündüz süresinin en kısa olduğu zaman (21 Aralık) değerleri alınmalı ve bu gündeki güneş ısınım değerlerine göre sistem simülasyonu yapılmalıdır. Çoğu zaman sistem tasarımındaki en büyük hatalar panel seçiminde yapılmaktadır.

güneş enerjili tabela aydınlatma

güneş enerjili tabela aydınlatma

Panel boyutunun hatalı seçilmesi sistemin kıs aylarında çalışmamasına neden olacaktır. Ortadoğu’da farklı firmaların daha önce yapılmış uygulamalardan tarafımıza bu tarz şikayetler de gelmektedir.

Akü: Akü tasarımı da en az güneş paneli boyutlandırılması kadar önemlidir. Bu tasarımda en önemli husus otonomi süresi denen kavramdır. Güneş hiç çıkmasa dahi lambanın ihtiyacı olan enerjinin sağlanacağı gün sayısına otonomi süresi denir.

Genel olarak otonomi süresi özel uygulamalar haricinde 3 gün olarak belirlenir. Yani bunun anlamı güneş 3 gün çıkmasa dahi bizim ihtiyacımız olan enerji aküden temin edilecektir. Bunun yanında akünün tamamen deşarj olması istenmeyen bir durumdur.

Çünkü böyle bir durumda akünün ömrü azalmaktadır. Bu sebeple 3 günlük otonomi süresinin yanında akü ambalajı yaklaşık %30 daha fazla seçilmelidir.

• İnverter: Günes panellerinden üretilen elektrik DC’dir. Bu nedenle direk olarak akü şarjına uygundur. Aküler de Dc elektriği depolayıp ihtiyaç halinde DC olarak iletirler. Bu nedenle genellikle bu sistemlerde DC elektrik ile çalışan lambalar kullanılır.

Fakat bazen mevcut şebeke elektriği ile çalışan lambalar da kullanılmak istenebilir. Bu durumda DC/AC dönüştürücüye ihtiyaç duyulur. Fakat inverterler genelde %93-95 arası bir verimle çalıştıkları için lambaya gelen elektrik enerjisinde bir miktar kayıplar olur. Bu kayıpları engellemek açısından sistemin DC kurulması çok daha mantıklıdır.

• Özel Otomasyon: Sarj regülatörü için hazırlanan özel otomasyon sayesinde akünün şarj durumuna göre enerji tasarrufunda bulunmak açısından belirli saatlerde lambaların aydınlatma seviyesi düşürülebilmektedir.

• Sarj Regülatörü: Şarj regülatörü panelden aküye gelen akımı kontrol eden elektronik bir cihazdır. Akünün fazla şarj ve deşarj olmasını engeller. Bunun yanında panel yüzeyini sensör olarak algılayarak havanın kararması durumunda aydınlatmanın otomatik olarak yanmasını, aydınlanması durumunda ise otomatik olarak sönmesini sağlamaktadır.

• Konstrüksiyon: Direğin en tepesine konulacak konstrüksiyon, rüzgar yükü, panel ağırlığı ve varsa akü ağırlığı göz önüne alınarak en uygun şekilde tasarımlanmalıdır.
güneş enerjili totem reklam tabela aydınlatma

güneş enerjili totem reklam tabela aydınlatma

Güneş enerjili aydınlatma sistemlerinin avantajları:

• Sadece ilk yatırım maliyeti var
• İşletme maliyeti hemen hemen sıfır
• Elektriksel kayıplar az
• Montajı kolay
• Dışa bağımlılık yok
• ihtiyaca göre AC/DC elektrik üretebilme

Aydınlatma tasarımında üzerinde durulması gereken noktalar:

• Işık kaynağının saatte çektiği enerji
• Günlük çalışma süresi
• Yıldaki En kötü güneşlenme değerine göre tasarım
• Akünün otonomi süresi

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir