Güneş Enerjisi Devlet Desteği Teşvikleri 2016 Güneş Panelleri Fiyatları

güneş enerjisi sistemleri devlet desteği,güneş enerjisi sistemi devlet desteği,güneş enerjisi santrali devlet desteği,rüzgar enerjisi devlet desteği,güneş enerjisi devlet teşvikleri,güneş enerjisi devlet teşvikleri 2016,güneş enerjisi devlet destekleri,güneş enerji devlet desteği,güneş enerjisinden elektrik üretimi devlet teşviki,güneş enerjisinden elektrik üretimi nasıl yapılır,güneş enerjisi ile elektrik üretimi yapan firmalar,güneş enerjisi paneli nasıl yapılır,güneş enerjisi su paneli fiyatları,220 volt güneş paneli fiyatları,güneş enerjisi fiyatları,güneş enerjisi su ısıtma,güneş enerjisi ile elektrik üretimi fiyatları,güneş enerjisi ile elektrik üretimi maliyeti,güneş paneli fiyatları,güneş enerjisi ile elektrik üretimi yapan firmalar,güneş enerjisi ile elektrik üretimi nasıl yapılır,güneş enerjisi fiyatları,güneş enerjisi ile elektrik üretimi bayilik,rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Güneş Enerjisi Sistemleri Devlet Desteği Teşvikleri 2016 Güneş Panelleri Fiyatları

Güneş enerjisi sistemleri devlet desteği,güneş enerjisi sistemi devlet desteği,güneş enerjisi santrali devlet desteği,rüzgar enerjisi devlet desteği,güneş enerjisi devlet teşvikleri,

güneş enerjisi sistemi ile ilgili merak edilen birçok soru vardır. Güneşten elektrik enerjisi elde etmek ülkemizde yeni bir girişimdir. Gerek bu işe yatırım yapmak isteyenler gerekse kendi işletmelerinde bedava elektrik elde etmek için solar panel almak ve kurmak isteyenlerin aklına takılan birçok soru vardır.

Bu soruların bütün cevapları sitemizde yer alan güncel makalelerde açıklanmıştır. Yine de Bu soruların neler olduğunu bir kez daha özetleme gereği duyduk. Güneş Enerji sistemi ile ilgili gelen sorular iki kısımda incelenmektedir. Birinci kısımda bu işe yatırım yapmak isteyenler sorduğu sorulardır… İkinci kısımda ise bireysel olarak güneş enerjisi sistemlerinden istifade etmek isteyen ve kendi işletmelerinde Güneş Enerji sistemlerinin kurmak isteyenlerin Merak ettiği sorulardır. Öncelikle Güneş Enerji Sistemlerine yatırım yapmak isteyen kimselerin Merak ettiği sorulardan başlayalım.

 

Türkiye’de güneş enerji santrali teşvikleri nelerdir?

Ülkemizde bu alanda yatırım yapmak isteyen girişimcilerin desteklenmesi amacıyla yatırım teşvik belgesi lisanslar izinler alındıktan sonra ilgili kanun hükümlerine göre teşvik belgesinde KDV muafiyeti ve gümrük vergisi muafiyeti verilmektedir. Ayrıca devletin güneş enerjisinden elde edilen enerji satın alma garantisi vermesi teşvikler arasındadır. Devlet üretilen elektriğin her kilovatı ne 1.3 cent ödeme yapmaktadır. Yatırımın tamamen yerli üretimle karşılanması durumunda ek yardımlar sağlanmaktadır. Verilen destek süresi maksimum 10 senedir.

5 MW üstü Sistem Kurmak İsteyenler Ne Yapmalıdır?

5MW üstü enerji gücü üretmek isteyen girişimcilerin ilk yapacağı iş, sistemin kurulması için uygun arazi bulmaktır. Aynı nokta için birden fazla başvuru olması durumunda rakipler arasında ihale benzeri bir yarışma yapılır ve yarışmayı kazanan şirket ihaleyi alır.

500 KiloWatt altında Enerji Kapasiteli İşletme Kurmak isteyenler

Bu girişimcilerin elektrik şebekesine bağlantısı olduğu halde lisans başvurusu yapmadan kendi işletmelerinin elektrik ihtiyacını karşılamak ve makro ölçülerde enerji satışı yapmak isteyenler, Lisanssız Elektrik Üretim yönetmeliğinden istifade edebilirler.

Güneş Enerji Sektörüne Yatırım yapacakların Muhatap olacağı Kurumlar Hangileridir?

Sırasıyla,  MGM- Meteoroloji Genel Müdürlüğü, EPDK -Enerji Piyasası Denetleme Kurumu, TEİAŞ Genel müdürlüğü gibi kurumlarla muhatap olunacaktır.

güneş enerjisi devlet teşvikleri 2016,güneş enerjisi devlet destekleri,güneş enerji devlet desteği,güneş enerjisinden elektrik üretimi devlet teşviki,güneş enerjisinden elektrik üretimi nasıl yapılır,güneş enerjisi ile elektrik üretimi yapan firmalar,güneş enerjisi paneli nasıl yapılır,güneş enerjisi su paneli fiyatları,

Küçük ölçekte işletmecilerin Kendi Elektriğini Üretme Girişimi ve Maliyet Hesabı

Eğer küçük ölçekte bir şirketiniz varsa ve kendi elektriğinizi kendiniz üretmek istiyorsanız 500 kW altı Lisanssız üretim yapma imkanınız vardır. Öncelikle İl Özel İdaresine başvuru yapılır.  İnceleme olumlu bulunursa, ilgili kurum projeyi uygunluk açısından DSİ Bölge Müdürlüğüne iletir. Belgeler eksiksiz ise dosya tekrar İl Özel idaresine gelir.

Güneş enerji sistemleri (Güneş panelleri / Solar paneller) artık yaşamımızın bir parçası haline geldi. Güneş panelleri evlerdei iş yerlerinde, fabrikalarda hatta doğada bizim yaşamımızı kolaylaştırıyor.

Güneş Paneli Fiyatları 150 165 200 250 265 270 2750 280 300 310 Watt

Güneş Paneli Fiyatları 150 165 200 250 265 270 2750 280 300 310 Watt

Güneş Paneli Kurulumu
Güneş paneli bağlantısı, güneş panellerinin kullanılacağı amaca göre bağlantısı yapılır. Güneş panelleri seri bağlama, güneş panelleri paralel bağlama gibi. Güneş Paneli kurulumu yapılırken amaca göre çeşitli ekipmana ihtiyaç vardır.

Off Grid Sistem Kurulumu = Off grid Güneş Enerji Sistemlerinde Güneş panelleri, şarj kontrol üniteleri, jel aküler (100 ah, 150 ah,200 ah jel akü) ve tam sinus akıllı inverter kullanılır. Güneş panellerinin ürettiği elektrik tam sinus akıllı inverter aracılığı ile akü gruplarına depolanır ve  depolanmış enerji 220 volta çevrilerek kullanılabilir. Gece kullanımları akülere depolanmış elektrikten kullanılacaktır. Bu kullanıma örnek Bağ evleri güneş enerjisi, karavanlar için güneş enerjisi, yazlık evler için güneş enerjisi, tekneler için güneş enerjisi

On Grid Sistem Kurulumu = On grid Güneş Enerji Sistemlerinde Güneş panelleri, on grid inverter kullanılır. Güneş panellerinin ürettiği elektrik on grid inverter aracılığı anlık  220 volt veya 380 volta çevrilerek kullanılabilir. Bu sistemde aküler bulunmaz.

Güneş Paneli Fiyatları

 

Örnek 10 Kw Çatı Üzeri Ges Projesi
Kurulum Yapılacak Villa Karşıdan Görünümü


Villa Çatısı; Güneş Panelleri için Panel Sehpası Yapılacak zemin

 

Panel Sehpası Yapılacak zemin sağlam olmak zorunda. Avşa adasında Rüzgar Eksik olmuyor. Güneş Panelleri sehpasını binaya montajı başladı.

Güneş Panel Sehpası kurulumu tamamlandı. Antipas ve epoksi boya uygulaması yapılıyor.

 

Güneş Panel Sehpası boyama işlemi tamamlandı.

Güneş Panelleri, Güneş panel sehpasına montajı başlandı.39 Adet 260 Watt Poly Kristal Güneş Paneli kuruluma hazır

Güneş panel montajı tüm hızı ile devam ediyor.

Güneş Panellerinden maksimum verim alabilmek amacıyla Güneş panelleri belirli bir derecede Güney yönlü olarak montajı yapılır.

Güneş panelleri doğru montaj uygulaması ile uzun yıllar (25 yıl) enerji üretebilir.

 

Güneş Panelleri ve montajı nizami olmak zorundadır. Güneş panel sehpasına dört bir yanından montaj işlemi tamamlandı.

 

Resimden de görüleceği üzere sağlamlık ön planda olmalı. Aksi halde rüzgara karşı mukavemet gösteremeyen güneş panel sehpası ve paneller yerlerinden çıkabilir, kırılabilir.

Güneş Paneli sehpası kuruldu, panel montajları tamamlandı.

 

Villa tesisatına giden kablolar.

Ayrıntılı Bilgi İçin Bizi Arayınız

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

0532 745 27 63

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

 1. Sercan Sofuoglu dedi ki:

  Güneş enerjisi maliyetleri ne kadar?

 2. Sarihan Bayramoglu dedi ki:

  Rüzgar enerjisi sistemleri maliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

 3. Elgin Gulden dedi ki:

  Rüzgar Enerji Santrali Kurmak İstiyorum

 4. Berna Agcay dedi ki:

  500 kW Güneş Enerji Santrali Kurulumu ve Maliyeti

 5. Evrim Reza dedi ki:

  Kendi tarlama ges kurmak istiyorum ?

 6. Erem dedi ki:

  Solar Enerji Hibe destekleri var mı? Varsa Nelerdir ?

 7. Aysun Ozmen dedi ki:

  Rüzgar enerjisi sistemleri maliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

 8. Ogut Akman dedi ki:

  Güneş enerjisi Hibe destekleri var mı? Varsa Nelerdir ?

 9. Ayhan Akpinar dedi ki:

  Güneş Enerjisi ile elektrik üretimi nasıl yapılır? Bilgi verir misiniz?

 10. Zeyno Cimen dedi ki:

  Güneş enerjisi maliyetleri ne kadar?

 11. aydın kaya dedi ki:

  guneş enerşı teklıfı ıçın hataydan kurulacak tesıs için teklıf alaacaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir