Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemleri Hakkında 5 Bilgi

Bu bölümde güneş enerjisi elektrik üretimi hakkında bize en çok sorulan soruları yanıtlıyoruz. Videomuzu basit, pratik ve herkesin anlayacağı bir şekilde işlemek istiyoruz. Off grid dediğimiz akülü güneş enerjisi elektrik üretim sistemleri nedir ve nasıl çalışır?

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi #güneşpaneli #güneşenerjisi #solarenerji #ges #güneşenerjisisistemleri #güneşpanelleri #gunesenerjisi #yenilenebilirenerji #solarenergy #solarpower #renewableenergy #solarpanels #solarpanel #photovoltaic

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemleri Solar Enerji Power Enerji Güneş enerjisi elektrik üretimi hakkında yeni bir video serisi hazırlamaya karar verdik. Videolarımızda solar enerji sistemleri ile alakalı aklınıza gelebilecek tüm sorulara cevap vermeyi hedefliyoruz.

Videolarımızı olabildiğince  pratik ve herkesin anlayabileceği ölçüde basit ve en önemlisi de kısa tutmayı planlıyoruz.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları

Siz de güneş enerjisi elektrik üretimi sistemleri hakkında yayınlayacağımız videolardan haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.

Video serimizden ilki olan bu videomuzda off grid yani akülü dediğimiz güneş enerjisi elektrik üretimi sistemleri hakkında olacaktır.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemleri

İçindekiler

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi sistemleri  temelde 4 ürün bulunur.
  • Güneş Paneli
  • Şarj Kontrol Cihazı
  • Akü Grubu
  • İnverter den oluşur.

Peki, elektrik üretim süreci nasıl işliyor.

Güneş panelleri elektrik üretir, üretilen elektrik şarj kontrol cihazı ile akülere depolanır, akülerdeki enerjiyi inverter 220volta çevirerek kullanmak istediğimiz elektrikli aletlerin çalışmasını sağlar.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi #güneşpaneli #güneşenerjisi #solarenerji #ges #güneşenerjisisistemleri #güneşpanelleri #gunesenerjisi #yenilenebilirenerji #solarenergy #solarpower #renewableenergy #solarpanels #solarpanel #photovoltaic

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi #güneşpaneli #güneşenerjisi #solarenerji #ges #güneşenerjisisistemleri #güneşpanelleri #gunesenerjisi #yenilenebilirenerji #solarenergy #solarpower #renewableenergy #solarpanels #solarpanel #photovoltaic

Bu sayede aydınlatma, televizyon, buz dolabı gibi cihazlarımızı güneş enerjisi sistemleri ile çalıştırabilirsiniz.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Off grid dediğimiz Şebekeden bağımsız  yani  Akülü güneş enerjisi elektrik üretimi sistemleri, elektrik enerjisinin hiç  olmadığı yerlerde kurulması uygundur.

Örneğin,

Bağ evleri, konteynerler

Karavanlar

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Tekneler

Burada sorulması gereken soru şu? İhtiyacıma uygun nasıl bir enerji sistemi kurmalıyım?

Bu sorunun cevabı için öncelikle bir kağıda çalıştırmak istediğiniz cihazların listesini yapın.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Burası bir bağ eviyse  Örnek bir liste şöyle olabilir.

Televizyon, Bahçe işlerinden sonra istirahat ederken haberleri izlemek isteyebilir veya takımınızın maçlarını takip etmek isteyebilirsiniz.

Buz dolabı; olmazsa olmaz. Çünkü bir bağ evinde yiyeceklerin, meşrubatların muhafaza edilmesi, mangal malzemelerinin bozulmaması için buz dolabı olmazsa olmaz.

BağEvi Güneş Enerjisi

Aydınlatma lambaları, eğer akşam saatlerinde de bağ evinde vakit geçirecekseniz Aydınlatma lambalarını mutlaka hesaba katmalısınız.

Telefon şarjı, doğada olduğunuz zaman cep telefonunuzun şarjının bitmesini, sevdiklerinizin sizden haber alamamasını istemezsiniz. Bu nedenle listemize cep telefon şarjını da ilave ediyoruz.

Hobi bahçemiz için bu bizim örnek listemizdi.

Şimdi siz de kendi bağ evinizde, karavanınızda kullanmak istediğiniz cihazlarınız için bir liste hazırlayabilirsiniz. Bu listenizde kullanacağınız cihazların kullanım süreleri ve kullanma sıklığını da belirtiniz.

Örneğin

Led televizyon 3 saat

Mini buz dolabı 24 saat gibi

Güvenlik kamera sistemi gibi, çamaşır makinesi gibi cihazları da ilave edebilirsiniz.

Güneş enerjisi teknolojileri termal ve fotovoltaik sistemler olarak iki grupta incelenir genellikle. Fotovoltaik piller, yüzeylerine gelen güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürmeye yarayan sistemlere verilen isimdir. Bu piller, verimli bir şekilde güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirebilir.

10 kw güneş paneli fiyatları ve 10 KW güneş enerji sisteminin toplam maliyetiGüneş Paneli 5.000 USD, inverter 2.500 USD, Konstrüksiyon 600 USD, Elektrik Malzemeleri 1.000 USD; İşçilik 1.000 USd, Mühendislik 1.000 USD; toplamda 11.500 USD bir sistem maliyetine ulaştıracaktır.

Güneş paneli verimliliği; standart test koşullarında (1000 W/m2) panele ışınım uygulandığında 1 m2 alanda üretilen güç ile belirlenmektedir. Örneğin; %15 verimliliğe sahip olan 1m2 hücre alanındaki bir panel, 1000 W/m2 gün ışığını dik olarak aldığında 150 W/h elektrik üretir.

Ev tipi güneş enerjisi ve fiyatları – Ev için güneş paneli fiyatları (Elektrik Üretimi) Ev için güneş paneli fiyatları 2020 – 2021 yılı itibariyle yaklaşık olarak 3000 USD – 7000 USD fiyatları arasındadır.

En eski faal güneş enerjisi santrali 60 yaşın üzerindedir. Bugün çoğu üretici, 25 yıllık garantili bir kullanım ömrünün reklamını yapsa da. Ancak ortalama tahminler, kurulumun gerçek hizmet ömrünün 40-50 yıl kadar uzun olabileceğini göstermektedir.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemleri Dikkat edilecekler

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi sistemleri dikkat edilmesi gereken, off grid-yani akülü güneş enerji sistemlerinde kullanmak istediğinize elektrikli aletlerin enerji tüketimlerine uygun bir güneş enerji sistemi kurmanız gerekmektedir.

Bizim bir eşitliğimiz var. Üretim = tüketim olmak zorunda . Hatta güneş enerjisi  elektrik üretim sistemlerinde enerji üretimi, enerji tüketiminde büyük olmak zorunda.

Böyle bir liste yaparak aslında enerji tüketim analizimizi hazırlamış oluyoruz. Bu sayede ihtiyacımıza uygun enerji sistemini ortaya çıkarabiliriz.

Hazırladığınız bu listeyle enerji firmalarını arayabilir, onlardan veya bizden fiyat teklifi alabilirsiniz.

e-mağazamızda müşterilemiz için hazırladığımız örnek 14 farklı  hazır solar paket sistemleri inceleyebilirsiniz.

POWER ENERJİ

Whatsapp: 0532 745 27 63

Mail: info@powerenerji.com 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir