Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi için gerekli ekipmanların neler olduğu, Güneş paneli fiyatları, solar enerji ile elektrik üretim sistemlerini ve sulama amaçlı güneş paneli kullanımı gibi alanlarda keyifli bir yazı okumanızı temenni ediyoruz.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Son zamanlarda elektriğe yapılan zamlardan sonra enerji ihtiyacı için güneş paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi daha çok kullanılmaya başlandı. Mayıs 2019 da yayınlanan Enerji üretimi Aylık Mahsuplaşma yönetmeliğinin bunda etkisi büyük oldu.

Güneş en büyük enerji kaynağı, Solar Sistemler öncesine göre artık hayatımızda daha fazla yer edinecek gibi görünüyor.

Güneş Paneli Fiyatları + Güneş Paneli Fiyatları
Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Nedir? Nasıl Yapılır? Maliyeti? Fiyatı

Artık ev çatıları veya apartman ortak kullanımı için apartman çatı ve cephelerinde solar panel ile elektrik üretilebilir, elde edilen enerji evin veya apartmanın enerji ihtiyacı için kullanılabilir. Fazla üretilen elektriği anlaşma yapılması durumunda dağıtım kurumuna satılabilir.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi (Solar Enerji Sistemleri)

İçindekiler

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi yani Solar enerji yatırımları uzun süreli bir yatırımdır. Bu nedenle ev veya bina çatı üstü güneş enerjisinden elektrik üretimi için 25 yıllık bir süreyi üretim olarak dikkate almalısınız.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri
Güneş Enerjisi Sistemleri Karlı Mı? getirisi

Güneş Enerjisi Sistemleri Karlı Mı?

1 Adet Güneş Paneli Ne Kadar Elektrik Üretir?Güneş enerjisi panelleri, üzerinde yazan etiket değeri kadar enerji üretebilir. Bu nedenle örneğin; 275 watt güneş panel tolerans değerleri ile maxsimum 275 watt güneş enerjisinden elektrik üretebilecektir.

 

Watt peak dediğimiz sistem ise bir panelin etiket değerinde yazan değer dikkat edildiğinde üretebileceği en yüksek güneş enerjisinden elektrik değerini ifade eder.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

rüzgar türbini kurulumu hakkında

Güneş panel etiket değeri dikkate alındığında;

100watt panel maxsimum 100 watt elektrik üretebilecektir.

Güneş Panellerinde yazan Watt, bir solar panelleri bir (1) saatte ürettiği enerjiyi ifade eder. Solar Sistem paneli watt gücü enerji üretim birimidir. Bir güneş enerji paneli ürün üstünde yazan watt değeri kadar enerjiyi üretebilir.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Elektrik Enerjisi Nasıl Üretilir?

Bir güneş panelinin üretim hikayesi silikon adı verilen elementler ile başlar. Silikonun saflığı arttırılması durumunda panellerin verimi de artacaktır. Aslında panellerin maliyetini etki eden kısım bu saflığı arttırma esnasında oluşur. Siz en iyisi videomuzu izleyiniz.

Güneş en büyük sınırsız enerji kaynağıdır. Güneş Panel yüzey alanına düşen güneş ışınımı panel bileşenlerinden olan silikonlar sayesinde güneş enerjisinden elektrik enerjisine dönüştürülür. Her bir hücre aynı pillerde olduğu gibi bir negatif bir de pozitif katmandan oluşur.

Her bir hücrenin ürettiği enerji, kendinden önce gelen hücreye aktarılarak eksi ve artı çıkışları için akım meydana getirir. Bu sayede panellerde yer alan hücre sayısına göre güneş enerjisinden enerji elde edilmiş olur. Kaliteleri ürün ile düşük ışınım da bile güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretebilir.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Güneş Panelleri Fiyatı Ne kadar? Kaç TL

Bir Güneş Paneli Fiyatı belirleyen unsurlar; panel Markası, Üretim Yılı, Solar Panel Teknik Özellikleri, Verimliliği, sunulan garanti süresi, verilen ekonomik ömür garantisi bu değerler hep maliyeti etkilemektedir. Satışa sunulan solar sistem paneli fiyat listesi aşağıdadır. Doğru paneli almak istediğinizde en uygun fiyat için listemizle kıyaslama yapabilirsiniz.

Unutmayın düşük kaliteli hücreli paneller ucuza satılıyorken, yüksek kaliteli hücrelerden oluşan solar paneller ise daha maliyetlidir.

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatları

E mağazamızdan güncel fiyat listesini görebilirsiniz. https://satis.powerenerji.com/Gunes-Paneli-Fiyati

BağEvi Güneş Enerjisi

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Güneş paneli sistemi nedir?

Güneş Enerjisinden Elektrik elde etmek üzere kurulan solar sistemi genel adıdır. Önce elektriği olmayan yerler için kurulan solar enerji sistemleri günümüzde tasarruf etmek isteyen veya kendi enerjisini yenilenebilir enerji kaynaklarından üretmek isteyen herkese en uygun çözümler vadediyor.

Akülü – Bataryalı Sistem Elektrik Üretimi ( Off Grid Sistemler)

Akülü sistemlerde, enerji panel tarafından üretilen enerji; şarj kontrol ünitesi aracılığı ile akü yani batarya gruplarına depolanır. Depolanan enerji inverter ile 220 volta çevrilerek enerjisi elde edilmiş olur. Bu sayede hem gündüz kullanımı için hem de gece elektrik kullanımı için enerji elde edilmiş olur.

Güneş Paneli ile Akü Şarj Etme

Güneş Paneli ile Akü Şarj nasıl yapılır

Bu sistemlerde paneller, bataryaları beslediği için yüksek verimli olan akü grupların iyi tasarlanmış olması gerekir.

Bu sistemler elektrik enerjisinin hiç olmadığı bağ evi, yazlık, tekne, karavan, doğa ve kamp alanlarında kullanılır.

Sistemin ana elemanları

 • Paneller
 • İnverter
 • Akü Grupları (Bataryalar)
 • Şarj Kontrol Ünitesidir.
 • Konstrüksiyon yani paneller için sehpa kurulumu gerekir.

Uzun süreli bir çözüm bekleniyorsa dikkat edilmesi gereken önce kaliteli olan ürünler tercih edilmelidir.

Çatı Üstü Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi ( On Grid Sistemler)

Ev, bina, iş yeri, fabrika ve apartman çatılarında güneş panel ile evin, iş yerinin veya fabrikanın elektrik ihtiyacı için enerji üretilebilir, üretim fazlası enerji elektrik dağıtım kurumuna satılabilir.

Enerji Dağıtım kurumu ile anlaşma yapılması gerekmektedir. Bu durumda çatı üstüne kurulacak ges sistemi ile enerjinin tümü bu sistemler ile sağlanabilir.

gunes enerjisi paneli 1

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Son zamanlarda Türkiye de yapılan zamları sonrasında solar enerji elektrik üretimi sıklıkla konuşulmaya başlandı. Artık ev çatıları veya fabrika çatıları gibi alanlarda bu sistemler ile enerji üretilebiliyor, üretim fazlası enerji, dağıtım kurumlarına satılabiliyor.

On Grid Yani Şebeke Destekli Sistemlerin Elemanları

 • Paneller
 • On Grid yani Şebeke Destekli İnverter
 • Çift yönlü sayaç
 • Üretimi takip cihazı
 • Konstrüksiyon yani paneller için sehpa kurulumu gerekir.

Kendi enerjisini üretmek isteyen önce ilindeki Enerji Dağıtım Kurumu ile görüşmesi gerekmektedir. Çünkü bu görüşmede çatı üstü güneş enerjisi sistemleri için üretilen enerjiyi dağıtım kurumuna satıp satamayacağı bu görüşme neticesinde ortaya çıkmaktadır.

Görüşme sonrasında kurulum izni için Çağrı Mektubu verilmektedir. Çağrı mektubu almanız durumunda bu sistemleri kurabilirsiniz.

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Artan mazot maliyetleri nedeniyle yüksek gelen sulama pompa maliyetini aza indirmek isteyen üreticiler solar sulama sistemleri tercih etmeye başladı. Bu sayede arazilerini gündüzleri sabah 08.00 ile akşam 18.00 saatleri arası sulamalarını yapabilmektedirler. Önce pek tercih edilmeyen bu sistemler uygun maliyetleri nedeniyle günümüzde hayli revaçta.

Güneş Enerjili Sulama Sistemi

Güneş Enerjili Sulama Sistemi Fiyatı

Tarımsal sulamada kullanılan panel ile üretilen enerji pompa sürücü inverterine iletilir. Sürücü pompanın frekansına ve voltaj ayarına göre düzenlediği enerji ile pompa yani sulama motorlarını çalıştırabilir.

Artan mazot maliyetleri ve yüksek gelen faturaları dikkate alındığında güneş panel sistemli sulama sistemleri karlı bir yatırımdır. Çünkü yapılan yatırım maliyeti 5 yılda amorti ettiği gibi 25 yılın üzerinde ekonomik ömre sahiptir.

Tarımsal sulama Amaçlı sistem kurmak isteyenler için Devlet desteği ( Hibe / Teşvik) imkanı olduğu gibi aynı zamanda Banka kredileri imkanı da bulunmaktadır.

40hp pompa solar gunes enerjili sulama sistemi www.powerenerji.com

40hp pompa solar gunes enerjili sulama sistemi www.powerenerji.com

Tarım Bakanlığı yer yıl şubat ayında Solar Sulama Sistemleri Hibesi düzenlemektedir. Bu sulama desteği neticesinde tüm sistem maliyetinin kdv hariç % 50 si için devlet desteğinde bulunmaktadır.

Sulama Pompaları için Ziraat Bankasının Kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Uzun vadeli (5 Yıl) ve tüm sistem maliyetinin %75 için kredi veren Ziraat Bankası kredisi ile sulama projeleri üreticiler için büyük bir kurtarıcı oluyor.

40hp 30kw dalgıç pompa güneş enerjili sulama sistemi

40hp 30kw dalgıç pompa güneş enerjisi paneli sulama sistemi

 Güneş Enerjili Sulama Size Ne Sağlar?

– Sadece Kurulum Maliyeti vardır. Extra bir bakım maliyeti yoktur. Mazot maliyeti ve Elektrik faturası gibi sürekli sürekli maliyet çıkarmaz.

– Doğru ürünler ile  kurmanız durumunda 25 Yıl Ekonomik Ömre Sahiptir.

– Türkiye iklimi ve enerji maliyetleri dikkate alındığında yatırım maliyetini 4,5 – 5 yılda çıkarmaktadır. Maliyetini 5 yılda amorti eder.

– Sulama Dönemleri olan Nisan – Eylül Ayları arasında her gün kullanabilirsiniz. Sistemlerimiz, bulutlu havalarda dahi çalışmaktadır.

40hp pompa gunes paneli enerjili sulama sistemi www.powerenerji.com

40hp 30kw pompa gunes paneli enerjili sulama sistemi www.powerenerji.com

– Türkiye Coğrafi şartları düşünüldüğünde Günlük Kesintisiz olarak 9 saat kullanabilirsiniz.

– Mevcutta bir pompanız var ise başka bir işleme/maliyete gerek olmaksızın güneş enerjili sulama sistemine dönüştürülebilir.

– Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurulumunda kullanılan Güneş Panelleri için 10 Yıl Verimlilik Garantisi Veriyoruz. Ayrıca Kurulumunu yaptığımız sistemler için 2 YIL Servis Garantisi Sunuyoruz.

– Sürekli artan akaryakıt maliyetleri ve yüksek gelen elektrik faturaları göz önüne alındığında neden daha fazla para harcayasınız ki?

Siz bu yazılarımızı okurken, biz başka diyarlarda susuz toprakları su ile buluşturuyor olacağız.

Güneş Türkiye için büyük bir enerji kaynağı.

Ayrıntılı Bilgi İçin Bizi Arayınız

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir