Güneş Enerjisi Fiyatları

Güneş Enerjisi Fiyatı ve Güneş Paneli (Solar Panel) ile elektrik üretimine dair bilmek isteyeceğiniz detaylar yazımızda. Ev için Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretim sistemleri yani Solar Çatı ..Okumanızı tavsiye ederiz.

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Güneş Enerjisi Fiyatı diğer adıyla Solar Enerji yani Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi. Evler için güneş paneli (Solar Panel) ile evin elektrik ihtiyacı için elektrik üretimi mümkün mü? Yüksek gelen elektrik faturaları için güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretimi bir çözüm olabilir mi?

Güneş Enerjisi Fiyatları, solar panel, güneş paneli

Güneş Enerjisi Fiyatları

Güneş Enerjisi

Kahvenizi hazırlayın. Çünkü merak ettiğiniz güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretim sistemleri (Solar Enerji Sistemleri) hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgileri derledik.

Power Enerji Solar Enerji Mağazası

Önce Videomuzu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Solar Mağazamız da Güneş Paneli, Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi, Solar Paket (Akülü Sistemler), Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemleri, Rüzgar Türbini, Jeneratör, İnverter, Solar Pompa Sürücüsü, Jel Akü, Dalgıç Pompa gibi ürünlerin güncel fiyatlarını bulabilirsiniz.

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Fiyatları, Tarla sulama pompaları güneş paneli ile çalıştırma

Güneş Enerjisi Nedir?

Güneş Enerji Sistemleri; Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimini ifade eder. Arazi üzerine (GES) veya çatı üzerine kurulumu yapılan güneş panelleri (Solar Panel) ile elektrik üretilmesi üretilen enerjinin tüketilmesini veya üretim fazlası elektriğin satışı Solar Enerji Sistemleri kapsamındadır.

2018 yılında yürürlülüğe giren Yenilenebilir Enerji Kanunu mevzuatı uyarınca Evlerin, apartmanları (Ortak Tüketim) iş yerlerinin kendi elektrik ihtiyacı için güneş paneli (Solar Panel) ile güneş enerjisi elektrik üretimi sistemi kurmalarına onay verilmiştir.

12.05.2019 tarihli Düzenlemeye göre güneş enerjisi elektrik üretimi sistemleri için aylık mahsuplaşma getirilmiş olup, çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi sistemlerinde üretim fazlası elektriğin elektrik dağıtım kurumlarına satışı daha karlı hale gelmiştir.

Bu sayede Solar Panel ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi sistemi için yapılan yatırımın amortisman süresi kısalmıştır.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri (Solar Enerji Sistemleri) 25 yıl ekonomik ömre sahip olup sistem maliyetini karşılama süresi (Amortisman Süresi) 7.5 yıl civarındadır.

Biraz Mola. Solar Enerji Sistemleri Kurulumlarımna ait Fotoğrafları İnceleyebilirsiniz.

Güneş Enerjisi Sistemleri Karlı Mı?

Güneş Enerji Sistemleri yani güneş paneli ile elektrik üretim sistemleri 25 yıl ekonomik ömre sahiptir. Güneş Enerjisi sistemleri için yapılan tüm yatırımlar, Türkiye coğrafi konumu ve enerji bedelleri dikkate alındığında yatırım maliyetini karşılama süresi 7.5 yıldır.

Güneş Enerjisi Sistemleri Karlı Mı? getirisi

Güneş Enerjisi Sistemleri Karlı Mı?

Ev almak ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimini kıyaslayabilirsiniz.

Yatırım amacıyla ev aldığınızda kira geliri elde edersiniz. Eve yapılan yatırımın tüm maliyetini karşılayabilmesi için 17 yıl kira getirisinin olması gerekmektedir. Ancak güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinde yatırımın geri dönüşüm oranı 7.5 yıldır.

Sizce güneş enerjisi elektrik üretimi karlı değil mi?

Güneş Enerji Sistemleri Nasıl Kurulur?

Solar Enerji Sistemleri için yatırım yapmadan önce ilinizdeki elektrik dağıtım kurumu ile görüşme yapmalısınız. Bu görüşmede evinizin, iş yerinizin veya işletmenizin elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla çatınızda çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretim sistemi kurmak istediğinizi bildirmelisiniz.

Güneş Enerji Sistemleri Nasıl Kurulur? fiyatı nedir

Güneş Enerji Sistemleri Nasıl Kurulur?

Elektrik dağıtım kurumu yetkililerince, güneş enerjisi elektrik üretimi ( Solar Enerji Sistemi ) kurmak istediğiniz bölgede (mahalle, sokak vs.) uygun alt yapının olup olmadığını teyit etmeniz gerekmektedir.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemlerinde Batarya (akü) kullanılmaz bu nedenle güneş panelleri ile üretilen enerji çift yönlü elektrik saati ile elektrik dağıtım kurumuna verilmiş olur.

Ay sonu elektrik sayacınızı okumak için gelen personel elektrik üretiminizi ve elektrik tüketiminizi tespit eder.

Elektrik tüketim değeri daha fazlaysa elektrik üretiminiz de olduğu için elektrik üretim değeri düşülür, aradaki farkı elektrik faturası olarak ödersiniz.

Elektrik üretiminiz fazla olması durumunda elektrik tüketim değeri düşülür, aradaki farkı elektrik dağıtım kurumu size ödemesini yapar.

Aşağıdaki Videomuzu izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede buraya kadar öğrendiğiniz bilgiler pekişecektir.

Evler İçin Güneş Enerjisi Sistemleri Maliyeti

2019 yılında yapılan düzenlemeye göre ev çatılarında, apartman çatılarında güneş paneli (solar panel) ile güneş enerjisi elektrik üretimine onay verilmiştir. Bu kapsamda evler için maksimum 10 kw olacak şekilde güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretimine onay verilmiştir.

Evler İçin Güneş Enerjisi Sistemleri Maliyeti, kaç tl

Evler İçin Güneş Enerjisi Sistemleri Maliyeti

Evinizin elektrik ihtiyacı için kurmak istediğiniz güneş enerjisi elektrik üretimi sisteminde yukarıda açıkladığımız Elektrik Fatura bilgileri ve çatınıza ait kullanılabilir m2 alan bilgisi gerekmektedir.

Örneğin: Faturanıza uygun Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi Maliyetleri (Linklere Tıklayarak Detayları görebilirsiniz.)

Adım Adım Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi yazımızı okuyabilirsiniz.

3 kw Güneş Enerjisi Sistemi Fiyatı

Evinizin Elektrik Faturası 200 TL civarında Geliyorsa 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

5 kw Güneş Enerjisi Fiyatı

Evinizin Elektrik Faturası 400 TL civarında Geliyorsa 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

10 kw Güneş Enerjisi Fiyatı

Evinizin Elektrik Faturası 800 TL civarında Geliyorsa 10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 10 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 970 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Maliyetleri için Tıklayınız.

Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir