Güneş Enerjisi ile Çalışan Akıllı 10 Harika Cihaz

Bu yazımızda güneş paneli yani solar enerji panelinin ürettiği enerji ile çalışan cihazları tanıtacağız. Güneş enerjili aydınlatma sistemleri, solar güneş enerjili güvenlik kameraları, elektrikli araçlar ve daha fazlası...

güneş enerjili cihazlar

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Güneş Enerjisi ile Çalışan Akıllı 10 Harika Cihaz hakkında bilgi vereceğiz. Güneş Enerjili cihazlar, Güneş paneli yani solar enerji panel ile güneş enerjisi elektrik üretimi ile çalışan cihazları gördüğünüzde şaşıracaksınız.

Güneş enerjisi, güneş ışında yer alan fotonların güneş paneli / solar panel yüzey alanına düşmesi ile beraber üretilen enerjinin adıdır.

Güneş Paneli Fiyatları + Güneş Paneli Fiyatları
güneş enerjili cihazlar

güneş enerjili cihazlar nelerdir. güneş paneli ile çalışan ürünler

Güneş en büyük enerji kaynağıdır. Güneş enerjisi ile çalışan teknolojik ürünleri gördüğünüzde benim aklıma gelmişti diyeceksiniz. Güneş Enerjili cihazlar ip ucu verelim hesap makinesi, aydınlatma lambaları…

Güneş Enerjili cihazlar genel olarak elektrik enerjisinin olmadığı yerlerde kullanılır. Hazırsanız başlayalım

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Güneş Enerjisi ile Çalışan Akıllı 10 Harika Cihaz

İçindekiler

Güneş paneli, DC akım üretir, ancak bizim kullandığımız cihazlar AC akımdır ve voltaj olarak 220 volt tur. Bu neden güneş paneli ile üretilen enerji ya batarya gibi depolama birimlerinde depolanır ve inverter aracılığı ile 220 volta yükseltilir yada elektrikli cihazlar dc akımla çalışacak formatta tasarlanır.

Solar enerji panellerinin yaygınlaşması ile aslında hayatımızın bir parçası haline gelen elektrik enerjisini her yerde kullanma imkanına kavuştuk. Bu yazımızda enerjisini güneş paneli ile sağlayan cihazları inceleyeceğiz.

Güneş Enerjisi ile Çalışan Hesap Makinesi

Güneş Enerjili hesap makinesi, üzerinde yer alan solar panel hücreleri sayesinde üretilen enerjinin pillerde depolanması ile çalışmaktadır.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Mutlaka bu hesap makinelerine denk gelmişsiniz dir. Gayet kullanışlı dır.

güneş enerjili hesap makinesi

güneş enerjili hesap makinesi

Güneş Enerjisi ile Çalışan Power Bank

Güneş enerjisi ile cep telefonlarını şarj etmek amacıyla üretilmiş ürünlerdir. PowerBank üzerinde yer alan güneş paneli ürettiği enerjiyi, powerbank içerisindeki batarya ya depolar ve bataryadaki enerji cep telefonlarının şarj edilmesi için kullanılır.

Oldukça kullanışlı bir üründür. Dilerseniz aracın ön bölümüne koyabilirsiniz. Bu sayede güneş paneli daha fazla güneşlenmeye sahip olacağı için cep telefonunuzun şarjının bitmesi artık sizi tedirgin etmeyecektir.

güneş enerjili powerbank nedir fiyatı

güneş enerjili powerbank nedir fiyatı kaç tl

Güneş Enerjisi ile Çalışan Bahçe, Park, Aydınlatma Sistemleri

Güneş enerjili aydınlatma sistemleri, aydınlatma amaçlı lambanın enerji kaynağı güneş paneli ile üretilen enerjinin bataryalarda depolanması ve ışığa duyarlı sensörlerin akşam karanlığında lambayı otomatik olarak devreye alması için tasarlanmıştır.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Güneş enerjili aydınlatma sistemleri, bahçe aydınlatma, park aydınlatma, sokak aydınlatma ve cadde aydınlatma sistemleri olarak karşımıza çıkar.

gunes-enerjili-aydinlatma-sistemleri

gunes-enerjili-aydinlatma-sistemleri

Her ne kadar farklı isimler ile anılsa da güneş enerjili aydınlatma sistemleri; güneş paneli, batarya, sensör, Şarj kontrol ünitesi, lamba ve solar kablolardan oluşur.

gunes-enerjili-aydinlatma-sistemleri

gunes-enerjili-aydinlatma-sistemleri

Güneş Enerjisi ile Çalışan Güvenlik Kamerası

Güneş enerjili kamera güvenlik sistemleri, enerjisini güneş panelinden alır. Güneş paneli üretmiş olduğu enerjiyi şarj kontrol sistemi ile bataryaya depolar ve bataryadaki enerji ile solar kameralar kayıt yapmaktadır.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Ayrıca kameraların kaydettiği görüntüleri yine uzaktan bilgisayar veya cep telefonu ile izlemek mümkündür.

güneş enerjili kamera güneş paneli ile çalışan kamera güvenlik sistemi

güneş enerjili kamera güneş paneli ile çalışan kamera güvenlik sistemi

Güneş Enerjili Güvenlik Kamera Kullanım Alanları

Güneş Enerjili Kameralar başta elektrik enerjisi olmayan yerlerde güvenlik ihtiyacı için geliştirilmiş ürünlerdir. Bu nedenle bu kamera güvenlik sistemleri aşağıdaki kullanımlara uygundur.

 • Bağ evleri
 • Arsalar
 • Tarlalar
 • Seralar
 • Dağ Evleri
 • Özel Mülkiyet Alanları
 • Tarım İşletmeleri
 • Hayvan Ağılları
solar 4g cctv camera

güneş enerjili güvenlik kamerası

Güneş Enerjili Kameralar Nasıl Çalışır? Güneş Panellerinin ürettiği enerji (elektrik) şarj kontrol ünitesi yardımıyla bataryada depolanır, bataryada depolanan elektrik ile Güvenlik Kamerası 7/24 çalışması için kullanılır.

güneş enerjili güvenlik kamerası

güneş enerjili güvenlik kamerası

Güneş enerjili solar kameralar ile ilgili detaylı bilgiyi https://www.powerenerji.com/gunes-enerjili-kamera-fiyati.html sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Güneş Enerjisi ile Çalışan Trafik Sinyalizasyon Sistemleri

Güneş enerjili trafik lambası sinyalizasyon sistemi, trafik akışını düzenlemek amacıyla trafik işaret lambalarının güneş panelleri ile çalıştırılması dır.

güneş enerjili trafik lambası sinyalizasyon sistemi

güneş enerjili trafik lambası sinyalizasyon sistemi fiyatı

Güneş Enerjisi ile Çalışan Fan Vantilatör

Güneş enerjili fan (Vantilatör ) serinlemek amacıyla kullanılır ve ihtiyaç duyduğu enerjiyi güneş panelinin ürettiği enerji ile sağlar.

güneş enerjili vantilatör fan

güneş enerjili vantilatör fan fiyatı

Güneş Enerjisi ile Çalışan Reklam Tabelaları

Totem tabelalar reklam amacıyla kullanılır. Eğer elektrik olmayan bir bölgede örneğin yol kenarlarında reklam tabelanızı geceleri de insanların dikkatini çekmesini istiyorsanı güneş enerjili aydınlatma sistemleri ile totem tabelalarınızı aydınlatabilirsiniz.

Sistemin nasıl çalıştığını videomuzda açıkladık. Yazımız Güneş Enerjili Totem Tabela Aydınlatma

Güneş Enerjisi ile Çalışan Tarımsal Sulama Pompaları

Güneş enerjili tarımsal sulama sistemleri, sulama amaçlı tarımsal sulama pompalarını çalıştırmak amacıyla yüksek gelen elektrik faturaları ve artan mazot maliyetlerine bir çözümdür.

Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

Bu nedenle üreticiler, daha az maliyetli olduğu ve sadece kurulum maliyeti ile 25 Yıl Ekonomik Ömre sahip olduğu için Güneş Paneli ile çalışan  Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurmaya başladılar.

1Hp (Beygir) pompalar ile 150 Hp ye kadar tüm pompalar güneş enerjili sulama sistemi ile çalıştırılmaktadır. Güneş Enerjili Sulama Pompası Dalgıç Pompa Güçleri şu şekildedir. 0.75 kw ( 1 Hp ), 1.1 kw ( 1.5 hP,) 1.5 kw ( 2 Hp ) 2.2 kw ( 3 Hp ), 3 kw ( 4 Hp), 4 kw , 5.5 kw ( 7.5 Hp ) , 7.5 kw (10 Hp), 11 kw, 15 kw ( 20 Hp), 18 kw ( 24 Hp ), 22.5 Kw ( 30 Hp ), 30 Kw ( 40 Hp ), 37 kw ( 50 Hp ), 45 kw ( 60 Hp ) , 55 kw ( 75 Hp ), 75 kw ( 100 Hp )

güneş enerjili sulama sistemi fiyatı

Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjisi ile Çalışan Elektrikli Arabalar

Elektrikli arabaların yaygınlaşması ile bu aramaların tercih edilmesindeki temel mantık olan temiz ve doğa dostu yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı güneş enerjili şarj istasyonları kurulmaya başlandı.

togg yerli elektrikli araba

Önümüzdeki günlerde güneş enerjili petrol istasyonları gördüğünüzde şaşırmayın.

elektrikli araba şarj istasyonu güneş enerjisi solar kurulumu

Power Enerji

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

 1. haydar dedi ki:

  bu sistemler harika çok beğendim ben 40m2 yeni bahçeli bir ev yapmayı düşünüyorum elektirik yok 1beyğir gücünde motoru çalıştıracak enerji temin icin kaç panel ve toplam maliyet ne olur teşekkürler

 2. Aydinyol dedi ki:

  Güneş Enerjisi ile elektrik üretimi nasıl yapılır? Bilgi verir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir