güneş enerjili sulama, güneş enerjili sulama fiyatları, bahçe güneş enerjili sulama, arazi güneş enerjili sulama

Solar Enerji Paneli Güneş Enerjisi İle Çalışan Solar Sulama Pompaları

Güneş Enerjisi ile Çalışan Solar Su Pompaları, Solar Pompa. solar pompa, güneş enerjili pompa, Solar Pompa Sürücü, Dalgıç Solar Pompa Sistemleri, solar dalgıç pompa fiyatları, dalgıç pompa fiyatları,Solar Sulama Pompaları. Solar pompa güneş enerjisi ile sulama yapmayı sağlayan bir üründür. Güneş ışığı altında çalışır ve akü kullanmadan doğrudan güneşten elde edilen elektriği pompa için kullanarak su pompası görevi yapar.

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi ile Çalışan solar sulama pompaları dan haberiniz var mı? Artan mazot maliyeti ve yüksek gelen elektrik faturaları nedeniyle artık güneş enerjisi paneli ile yani solar panel ile tüm pompalar çalışmaktadır.

Son elektrik zamları ile birlikte tarımsal sulamada elektrik kullanımı artık çok maliyetli hale geldi. Üreticilerin en büyük gideri konumundaki sulama için elektrik tüketimi yerine artık üreticiler güneş paneli sistemi yani güneş enerjili sulama sistemi ne geçmeye başladır.

Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama sistemi fiyatı

Bu nedenle üreticiler, daha az maliyetli olduğu ve sadece kurulum maliyeti ile 25 Yıl Ekonomik Ömre sahip olduğu için Güneş Paneli ile çalışan  Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurmaya başladılar.

1Hp (Beygir) pompalar ile 150 Hp ye kadar tüm pompalar güneş enerjili sulama sistemi ile çalıştırılmaktadır. Güneş Enerjili Sulama Pompası Dalgıç Pompa Güçleri şu şekildedir. 0.75 kw ( 1 Hp ), 1.1 kw ( 1.5 hP,) 1.5 kw ( 2 Hp ) 2.2 kw ( 3 Hp ), 3 kw ( 4 Hp), 4 kw , 5.5 kw ( 7.5 Hp ) , 7.5 kw (10 Hp), 11 kw, 15 kw ( 20 Hp), 18 kw ( 24 Hp ), 22.5 Kw ( 30 Hp ), 30 Kw ( 40 Hp ), 37 kw ( 50 Hp ), 45 kw ( 60 Hp ) , 55 kw ( 75 Hp ), 75 kw ( 100 Hp )

güneş enerjili sulama sistemi fiyatı

Güneş Enerjisi İle Çalışan Solar Pompalar

İçindekiler

Bilginiz olsun Artık tarımsal sulamalarda güneş enerjili pompalar kullanılmaktadır. Eğer mevcutta bir pompa ile sulama yapıyorsanız güneş enerjili sulama sistemine dönüştürebiliyoruz.

Sizin ihtiyacınıza göre hesaplamalarımızı yapıyoruz. Size uygun pompa seçimi ve solar enerji sistemini birleştiriyoruz.

Artan akaryakıt maliyetleri ve yüksek gelen elektrik faturaları nedeniyle tarımsal sulamada güneş enerji paneli nin ürettiği enerji ile dalgıç pompalar çalıştırılmaktadır. 1 Hp yani 1 beygir dalgıç pompalardan tutunda 175 hp (175 beygir) dalgıç pompalara (1 hp, 2 hp, 3 hp, 5 hp, 7.5 hp, 10 hp, 15 hp, 20 hp, 30 hp, 40 hp, 50 hp, 75 hp, 100 hp, 125hp, 150hp, 175hp) kadar tüm dalgıç pompalar güneş enerjili sulama sistemine dönüştürülmektedir.

Bu nedenle Türkiye’nin çoğrafi şartları dikkate alındığında sabah 08.15 ile akşam 18.00 arası pompalar solar panellerin ürettiği enerji ile çalıştırılması sağlanmaktadır.

 

Tarımsal sulama paketlerimiz mevcut su pompalarınızı çalıştırmak üzere tasarlanmıştır. Su pompanızın beygir (hp) veya elektrik gücünü (kW) biliyorsanız doğrudan o paketi seçerek hangi derinliklerden günlük kaç metreküp (m3) su çekebileceğinizi görebilirsiniz.

Her tarımsal sulama paketinin üzerine tıklayarak paketin nelerden oluştuğunu ve diğer ayrıntıları görebilirsiniz.

Ziraat Bankası Sübvansiyonlu Kredi

Ziraat Bankası Sübvansiyonlu Kredi

Güneş Enerjili Sulama Sistemi Faydaları

– Sadece Kurulum Maliyeti vardır. Extra bir bakım maliyeti yoktur. Mazot maliyeti ve Elektrik faturası gibi sürekli sürekli maliyet çıkarmaz.

– Doğru ürünler ile iyi bir sistem kurmanız durumunda 25 Yıl Ekonomik Ömre Sahiptir.

– Türkiye iklimi ve enerji maliyetleri dikkate alındığında yatırım maliyetini 4,5 – 5 yılda çıkarmaktadır. Sistem maliyetini 5 yılda amorti eder.

– Sulama Dönemleri olan Nisan – Eylül Ayları arasında her gün kullanabilirsiniz. Sistemlerimiz, bulutlu havalarda dahi çalışmaktadır.

– Türkiye Coğrafi şartları düşünüldüğünde Günlük Kesintisiz olarak 9 saat kullanabilirsiniz.

– Mevcutta bir pompanız var ise başka bir işleme/maliyete gerek olmaksızın güneş enerjili sulama sistemine dönüştürülebilir.

– Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurulumunda kullanılan Güneş Panelleri için 10 Yıl Verimlilik Garantisi Veriyoruz. Ayrıca Kurulumunu yaptığımız sistemler için 2 YIL Servis Garantisi Sunuyoruz.

– Sürekli artan akaryakıt maliyetleri ve yüksek gelen elektrik faturaları göz önüne alındığında neden daha fazla para harcayasınız ki?

Firmamız tarafından edineceğiniz tarımsal sulama paketleri içinde, sulama sistemlerinde bulunan makine ve ekipmanların tamamı bulunmaktadır.

Güneş Enerjili Sulama Sistemi Maliyeti Nedir?

Güneş Enerjili Sulama Sistemi Maliyeti her pompaya göre farklı maliyet çıkmaktadır. Çünkü her pompanın ihtiyaı olan güç miktarına göre güneş paneli kullanılır. Örneğin;

10 Hp pompa için 42 adet güneş paneli kullanılması gerekiyor.

40 Hp pompa için ise 180 adet güneş paneli kullanılması gerekmektedir.

Bu nedenle pompa Hp  veya Kw bilgilerini paylaşmamız durumunda hesaplama yapar size maliyeti hakkında bilgi verebiliriz.

Dilerseniz E-mağazamızdan 1hp ile 125hp arası pompalar için güncel maliyetleri inceleyebilirsiniz.

https://satis.powerenerji.com/Gunes-Enerjili-Sulama-Sistemleri 

gunes enerjili sulama 1hp 2hp 3hp 4hp 5.5hp fiyatlari

Güneş Enerjili Sulama Sistemi Kredisi Var mı?

Ziraat Bankası Güneş Enerjili Sulama Sistemleri için sübvansiyonlu kredi sunmaktadır.

Güneş Enerjili Sulama Kredisi şartları; Kdv dahil tüm sistem maliyetinin % 75 için 5 yıl vadeli olacak şekilde yıllık %5.5 ile Güneş Paneli Sulama Kredinizi kullanabilirsiniz.

Kredi Kullanmak için;

Firmamızdan Alacağınız Güneş Enerjili Sulama Sistemi Proforma Faturası

Kuyu Sondaj ruhsatı

Çiftçi Kayıt Belgesi

Ziraat Bankası Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kredisi

Güneş Enerjili Sulama Sistemi Devlet Teşvikleri ve Devlet Hibesi

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri için Devlet Hibesi veya Devlet Teşvikleri her yıl Şubat ayında Tarım Bakanlığınca ilan edilmektedir. Güneş Enerjili Sulama Sistemi için % 50 hibe imkanından yararlanabilirsiniz.

Sulama Hibesi 2019 Yılına kadar sorunsuz bir şekilde devam etti. Ancak 2019 yılında sulama hibelerinde problemler yaşandı. Dileriz 2020 yılında hibeler tekrar açılır.

2019 yılı için Başvuru Bilgilerini İncelemek isterseniz yazımız aşağıdadır.

Siz bu yazımızı okurken, bizler farklı diyarlarda susuz toprakları su ile buluşturuyor olacağız.

güneş enerjili sulama sistemi POWER ENERJİ (7)

güneş enerjili sulama sistemi POWER ENERJİ (7)

Tarımsal sulama paketleri fiyatları; sistemin büyüklüğü, kullanım hacmi ve kullanım yeri gibi çeşitli değişkenlere göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda sistemi ne kadar sıklıkta kullanacağınız da fiyat konusunda büyük önem taşımaktadır.

Çok profesyonel tarım sulama sistemlerinin yanında amatör veya bireysel olarak kullanılabilecek sistemler de mevcuttur. Dolayısıyla bu sistemleri satın alırken kullanım şeklinize göre karar vermeniz sizin için yararlı olacaktır.

Güneş enerjisiyle tarımsal sulama sistemi fiyatları ise düşük kapasiteli sistemler için 10,000 – 20,000 TL, orta kapasite için 25,000 – 50,000 TL, büyük kapasite için 90,000 – 130,000 TL gibi fiyat aralıklarında bulunmaktadır.

Fiyatlar elektrik enerjisiyle karşılaştırıldığında, sistemin kendisini yaklaşık 1 yıl içinde amorti ettiği rahatlıkla görülebilmektedir. Ayrıca tarımsal sulama sistemlerinin elektrikli sistemlere göre kullanım ömrü yaklaşık 2 yıl daha uzun olmaktadır.

Güneş Enerjili Sulama

1 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

2 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

3 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

4 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

5.5 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

7,5 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

10 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

15 Hp Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama

20 Hp Güneş Enerjili Sulama

« arasında 7 »

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63