Güneş Enerjisi ile Tarla Sulama Yapılıyor Elektrik Faturaları Düşüyor

Şanlıurfada tarımsal sulama amaçlı kurulun güneş enerjisi santrali ile araziler sulanıyor

Güneş Enerjisi ile Tarla Sulama

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa
Şanlıurfa’da Güneş Enerjisi ile Tarla Sulama Yapılıyor. Elektrik Faturaları Düşüyor. Güneş Enerjisi Santralleri (GES) projeleri ile bölge çiftçisinin güneşten elde edeceği elektrik enerjisinin sulama pompalarını çalıştırarak verimli topraklarla buluşturulması sağlanacak.

Yerli ve yenilenebilir enerji potansiyelinin artırılması amacıyla devam eden Güneş Enerjisi Santralleri (GES) projeleri, Şanlıurfa’da sürüyor.

Güneş Enerjisi ile Tarla Sulama

İçindekiler

Sulama kanalları ve araziler üzerinde hem seyyar hem de kalıcı olarak kurulan güneş enerjisi santralleri sayesinde üretilen elektrikle binlerce dönüm arazi, barajlardan ve kuyulardan çekilen su ile sulanıyor.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları
3 fazlı güneş enerjisi

3 fazlı güneş enerjisi

Güneş Enerjisi ile Tarla Sulama ile 14 Saate Kadar Enerji Sağlanıyor

Şanlıurfa’da GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü bünyesinde bölüm başkanı olarak çalışmalarını devam ettiren Ümran Atay, “Biz 2007 yılından beri güneş enerjisi sulama konusunda değişik projeler yapmaktayız. Öncelikli projelerimizden bir tanesi Mobil Güneş Pili Sulama Makinesidir.

Bu makinemizin özeliği güneşi takip edip, 12 saatin üzerinde kesintisiz çalışabilmektedir. Özellikle bölgede güneş enerjisinin yüksek olmasından dolayı Haziran ayında 14 saatte varan kesintisiz üretimle tarımsal sulama yapılabilmektedir.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Şanlıurfa’da kurulu olan diğer projelerimiz ile yüksek potansiyelde bölgede bulunan güneş enerjisinden ürettiğimiz elektrik ile yine modern sulama sistemlerini çalıştırarak kesintisiz sulama imkânı bulmaktayız.

Bugün dünyada bir ilk olan projelerimizden bir tanesi de Şanlıurfa’dan Mardin’e kadar uzanan sulama kanaları üzerinin güneş enerjisi panelleri ile kapatılmasıdır. Bu projeler ile ülke ekonomisine ciddi anlamda enerji katkısı sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir