Güneş Enerjisi Paneli Elektrik Üretimi

güneş enerjisi paneli fiyatları,güneş enerjisi su paneli fiyatları,güneş enerjisi paneli nasıl yapılır,güneş enerjisi paneli fiyatı,güneş enerjisi paneli nasıl çalışır,güneş enerjisi paneli yapımı,rüzgar elektrik enerjisi,güneş enerjisi paneli nedir

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Güneş enerjisinin faydaları arasında söylenmesi gereken ilk şey bu enerji türünün hiçbir zaman bitmeyecek olmasıdır. Günümüzde kullanılan doğalgaz, petrol gibi enerji türleri ilerleyen zamanlarda tükenebilir. Fakat güneş enerjisinin tükenmesi gibi bir durum yoktur. Sınırsız enerji, ortak enerji kaynağı, temiz enerji, depolaması kolay ve oldukça maliyeti düşük bir sistem olduğundan günümüzde tercih edilen bir sistem olmuştur. Ayrıca atmosfere zehirli gazlar vermeyerek çevreci bir kurulum olmuştur. Enerji kaynaklarının önemi gün geçtikçe önem kazanmıştır. Bu önem daha çok artmaktadır.

Solar panel alırken nelere dikkat etmek lazım?

Özel kullanım için ve ya başka bir proje için güneş paneli seçerken dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Her ne kadar gündemde güneş paneli olsa bile en ayrıntılı bir şekilde teknik detayları araştırmak anlamak ve buna göre en doğru paneli seçmek gerekir. Bu seçimi yapmak oldukça zordur. Piyasada pek çok özelliğe sahip, farklı sistemde, farklı marka ve fiyatlarda güneş paneli bulunmaktadır. Güneş enerjisi panel fiyatlarına göre panel seçmek akıllıca bir şey değildir.  Çünkü güneş panel fiyatları; gücüne, fiziksel boyutuna, ömür süresi ve markasına göre belirlenir. Ucuz panel alırsanız montaj yeri için uyumlu olmayabilir, gereken sertifikaları olmayabilir, uzun ömrü olmayıp ödediğiniz paranın karşılığını vermeyebilir. Bu durumda bir panel alırmış olursanız zarar etmiş olursunuz. Güneş panellerinin ömrü yaklaşık 25 yıldır. Kaliteli olan bir panel dolu, yağmur yağışlarında zarar görmez. Hatta üstüne sert bir cisim çarpsa bile paneli etkilemez. Maksimum verim alabilmesi için güneş paneli ve güneş arasındaki açı 90 derece olmalıdır.  Böylece iyi bir güç elde edilir. Güneşi takip eden bir sistem kurarak güneşin doğumundan ve batımına göre %50 daha fazla verim almanız mümkün olur. Güneş panellerinin büyüklüğü ve yüzey alanı panelin gücünü doğrudan etkiler. Panel üretiminde farklı teknolojiler kullanılır. Teknolojiler panelin dayanıklılığını ölçer son teknoloji paneller daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Güneş Paneli Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Güneş Paneli Nasıl Çalışır?

Bir enerji kaynağı olan güneş panelleri üzerinde güneş enerjisini soğuran birçok güneş hücresi vardır. Güneş panelleri güneş ışığını elektrik enerjisine çeviren bir sistemdir. Çalışan panellerin üstüne güneş ışığı düştüğü anda panelde doğru akım üretilmeye başlar. Solar enerji panelleri tercih edilen güce göre seri ya da paralel olarak bağlanır. İhtiyaç olan yerlerde bir evin bütün elektrik ihtiyacını karşılayabilir. Bir güneş hücresinin enerjisi verimi ile ölçülür. Güneş panelleri mevsimlere göre yönleri değiştirilerek her mevsim yeterli verim alınması mümkün olur. Türkiye genelde 60 derece kış eğimi ve güneş panellerim özellikleri nedeni ile kar birikimini ve buzlanmayı engeller.

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir