Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Güneş Enerjisi Paneli nedir? Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı kaç tl, Monokrital panel, polikristal panel ne demek? Ev çatılarında, apartman çatılarında güneş enerjisi paneli ile elektrik üretilebilir mi? Başvurular nasıl yapılır? Güneş Enerji Paneli ile Üretilen elektrik devlete satılabilir mi? Devlete satılan elektrik KW tutarı nedir? Güneş Enerjisi elektrik üretimi karlı mıdır?

Güneş Enerjisi Paneli yani solar panel

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Güneş Enerjisi Paneli ile artık elektrik üretmek mümkün.  Polikristal, Monokristal, Esnek panel nedir? Solar Enerji Paneli ile ev çatısında evin elektrik ihtiyacı için elektrik üretilebilir mi? Bina çatı ve cephelerinde solar enerji panelleri ile üretilen elektrik elektrik dağıtım kurumuna satılabilir mi?

Bu soruların cevabını bekliyorsanız yazımız size göre. Solar Enerji hakkında aklınıza takılan soruları bu yazımızda bulacaksınız.

Güneş Paneli Fiyatları  +Güneş Paneli Fiyatları

"<yoastmark

Güneş Enerjisi Paneli Nedir? Özellikleri, Fiyatı

Güneş Enerjisi Paneli,  solar panel, solar modül, güneş modülü, fotovoltaik panel ve ya fotovoltaik modül gibi isimler ile adlandırılır. Güneş ışığı, foton adı verilen küçük enerji paketlerinden oluşur.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Her dakika dünyamıza güneşten gelen fotonlar, dünyanın bir yıllık enerji tüketimine yetecek kadar enerjiyi, dünyamıza ulaştırır.

Güneşten gelen bu enerjiyi kullanarak, elektrik üretme amacı ile güneş enerjisi panelleri kullanılır.

Solar Enerji Panelleri, üretim durumlarına, üretim aşamalarına göre ikiye ayrılır. Bunlar; Monokristal panel ve polikristal panel dir.

İnverter Fiyatları +İnverter Fiyatları

Güneş Paneli Fiyatları için tıklayınız.

Monokristal Güneş Enerjisi Paneli

Monokristal Panel yukarıda anlattığımız üzere monokristal silikondan yapılan güneş hücreleri, aynı zamanda tek-kristal silisyum olarak adlandırılan, kolayca tanınabilir bir dış bir görünüme sahiptir.

Monokristal Panel  siyaha yakın koyu renktir. Bu panelin verimliliği % 24 seviyelerindedir.

Monokristal Panel, polikristal panele ne göre verim ve fiyatı daha yüksektir. Yüksek verimli güneş paneli olduğu için maliyeti de bu yüzden fazladır.

Jel Akü Fiyatları +Jel Akü Fiyatları

Sanılanın aksine Türkiyede kurulu Güneş Enerji Santrallerinde Monokristal Panel kullanılmaz. Hatta denilebilir ki şuan kurulu güneş enerji santrallarinin % 95 polikristal paneller ile kurulmuştur.

Polikristal Güneş Enerjisi Paneli

Polikristal Güneş Paneli  Polikristal silikondan yapılan güneş paneli hücreleri, aynı zamanda çoklu-kristal silisyum olarak adlandırılan, oldukça kolayca tanınabilir bir dış bir görünüme sahiptir, dikdörtgen hücrelerden oluşur.

Polikristal güneş panellerinin renkleri mavidir. Polikristal Güneş Paneli verimlilik % 19 seviyelerindedir.

Şarj Kontrol Cihazı +Solar Kablo

Polikristal Paneli; monokristal panele göre daha fazla tercih edilir. Çünkü polikristal panelin fiyatı monokristal panele göre daha ucuzdur.

Esnek Güneş Enerjisi Paneli

Esnek Güneş Enerjisi Paneli, kullanım kolaylığı nedeniyle esneye bilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle bina cepheler, karavanlar, araç üzeri kurulumlarda esnek panel tercih edilir.

Esnek Güneş Enerjisi Paneli fiyatları diğer paneller ile karşılaştırıldığında daha maliyetlidir.

BağEvi Güneş Enerjisi

Güneş Enerjisi Paneli Yapımı

Güneş Enerjisi Paneli yapımını ( Panel Nasıl Üretilir) merak ediyorsanız videomuzu izleyebilirsiniz. Videomuzda güneş panelini silikon hücrelerin oluşturulmasından banttan çıkıncaya kadar aşamaları yer almaktadır.

Ev için Güneş Enerjisi Paneli

Ev için Güneş Enerjisi Paneli; 2019 Yılı itibari ile Ev çatılarında güneş enerjisi elektrik üretimi için onay verilmiştir. Artık yüksek gelen elektrik faturalarına karşı kendi evimizin çatısında solar panel ile güneş enerjisi elektrik üretimi yapılabilir.

Ev için  elektrik üretimi aşamaları nelerdir? Herkes evinin çatısında evinin elektrik ihtiyacı için güneş paneli kurabilir mi? Kendi elektriğimizi üretebilir miyiz? Bu soruların cevabı EVET.

Öncelikle yapılması gereken Elektrik Aboneliğinizin bulunduğu Elektrik Dağıtım Kurumu ile evinizin çatısında  elektrik üretmek istediğinizi belirten bir dilekçe yazmalısınız.

Elektrik dağıtım kurumu bu dilekçenize olumlu cevap vermesi durumunda size onay belgesi / ÇAĞRI MEKTUBU verecektir.

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Paneli ile Elektrik Üretimi

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Paneli ile Elektrik Üretimi, yukarıda anlatılan 2019 yılı için Evler ve iş yeri çatısında elektrik üretilmesini ifade eder. Evinizin veya iş yeri çatınızda solar panel ile güneş enerjisi elektrik üretime karar verdiniz ve çağrı mektubu aldınız peki sonraki aşamalar nelerdir?

Önce Videomuzu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

2019 Mayıs ayı itibari ile ev, iş yeri, apartman, site, blok, Çatısında güneş paneli ile elektrik üretiminde aylık mahsuplaşma yönetmeliği yayınlanmıştır.

Buna göre çatıda güneş paneli ile ürettiğiniz 1 aylık enerji karşılığında yine 1 ay boyunca tükettiğiniz enerji mahsuplaşma yapılabilecek şöyle ki; üretilen enerji tükettiğiniz enerjiden fazla ise elektrik dağıtım kurumundan üzerine para alabileceksiniz.

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri ni incelemek için tıklayın.

Çatıda Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Solar Mağazamız da Güneş Paneli, Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi, Solar Paket (Akülü Sistemler), Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemleri, Rüzgar Türbini, Jeneratör, İnverter, Solar Pompa Sürücüsü, Jel Akü, Dalgıç Pompa gibi ürünlerin güncel fiyatlarını bulabilirsiniz.

Söz konusu yasaya istinaden ev veya konut çatılarına kurulacak güneş enerjisi elektrik üretim tesisinin kurulum gücü 10 kilovatı geçmeyecek, üretim ve tüketim tesisi aynı noktada bulunması gerekiyor.

10 Kw Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulumu yazımızı okuyabilirsiniz.

Kat Mülkiyeti Kanunu dahilinde ana gayrimenkulün ortak elektrik ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çatı veya cephelerde kurulacak elektrik enerjisi üretim tesisinden kat maliklerince elde edilecek gelirler de muafiyet kapsamında olacak.

Ayrıca güneş enerjisi elektrik üretimi ve üretilen enerjiyi satanların belge düzenleme, defter tutma, beyanname verme yükümlülüğü olmayacak.

Güneş Enerjisi Elektik Üretimi sistemi için başlangıç noktanız elektrik faturanızda yer alan aylık elektrik tüketiminiz ( kw ) ve bu tüketim için ödediğiniz bedel ( TL ) ile başlanmalıdır. Bu sayede bu tüketim değerleriniz için kaç kw güneş enerjisi elektrik üretim sistemi kurmanıza karar verebileceksiniz.

Çatı Üstü Elektrik Üretimi Maliyeti

Kuracağınız Güneş Enerjisi Elektrik Üretim sistemi, evinizdeki elektrik tüketiminize uygun olmalıdır. Bu sayede üretim fazlası elektrik üretiminiz size gelir olabilir.

Örneğin: Faturanıza uygun Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi Maliyetleri (Linklere Tıklayarak Detayları görebilirsiniz.)

> Elektrik Faturası 200 TL civarında Geliyorsa 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

> Elektrik Faturası 400 TL civarında Geliyorsa 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

Elektrik Faturası 800 TL civarında Geliyorsa 10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 10 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 970 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi ve Satışı Başvuru Detayları Nelerdir? Nasıl Başvurulur ?

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi ve Satışı için 10 kW altı bir  kurmak isteyen kişiler illerindeki elektrik dağıtım firmasına başvurarak öncelikle bir bağlantı görüşü talep edecektir.

Başvururken söz konusu kişi kimlik belgesi, başvuru formu, abonelik evrakı, eğer apartmanda yaşıyorsa apartman yönetiminin çatıya kullanmasına yönelik ortak kararın noter onaylı suretini, bir elektrik mühendisinden alınmış tek hat şemasını ve bir harita mühendisli onaylı aplikasyon krokisini alarak başvurusunu gerçekleştirecek.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi ve Satışı için Nasıl Başvurulur?

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi ve Satışı Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi için başvuru aşamasında aşağıdaki belgelere ihtiyaç vardır.

Başvururken söz konusu kişi kimlik belgesi,

Başvuru formu, abonelik evrakı,

Eğer apartmanda yaşıyorsa apartman yönetiminin çatıya kullanmasına yönelik ortak kararın noter onaylı suretini

Elektrik mühendisinden alınmış tek hat şemasını

Harita mühendisli onaylı aplikasyon krokisini

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi ve Satışı İçin Nereye Başvurulur?

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi için çalışmak istediğiniz Solar Enerji firması ile bir sözleşme imzalarsınız. Bununla beraber yukarıda sayılan belgelerle birlikte ilinizdeki elektrik dağıtım firmasına başvurursunuz.

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

0532 745 27 63

Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir