Güneş Enerjisi Paneli Ges Sigortası Nedir Nasıl Yapılır? 2023

Güneş Panelleri için sigorta yapılır mı? Solar enerji paneli sigortası neleri kapsıyor? Sigorta maliyetleri nedir? Hangi sigorta şirketleri güneş panelleri için sigorta yapıyor?

Güneş Enerjisi Paneli Ges Sigortası Nedir Nasıl Yapılır?

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Güneş Enerjisi Paneli Ges Sigortası Nedir Nasıl Yapılır? Güneş enerji paneli santrali sigortalama işlemi nasıl yapılır? Çatı tipi solar güneş enerjisi sigortası maliyeti nedir? Güneş enerjili sulama sistemi sigortası, güneş paneli sigortası nasıl yapılır.

Güneş Enerjisi Paneli Ges Sigortası Nedir Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Güneş panellerine sigorta yapabilir miyim? Evet. Elektrik üretmek amacıyla kullanılan Solar Güneş panelleri için sigorta yapılmaktadır. Bu sigortanın amacı yüksek maliyetli olan ges projelerinin (Güneş Enerji Santralleri) bir olumsuzluk yaşanması durumunda sigorta firmalarınca hasarların tazmin edilmesini hedeflemektedir.

Güneş Paneli Fiyatları + Güneş Paneli Fiyatları
Güneş Enerjisi Paneli Ges Sigortası Nedir Nasıl Yapılır?

Güneş Enerjisi Paneli Ges Sigortası Nedir Nasıl Yapılır?

Güneş Enerji Sigortası Nedir?

Güneş Enerjisi Sigortası Nedir? Solar güneş enerjisi panelleri ile güneş enerjisinden elektrik üretilmesi aşamasında güneş panelleri verimliliği, güneş enerji santrallerinin maddi hasarlarına ve buna bağlı kayıplarına karşı güvence altına almaktadır.

Özetle kurulumu yapılan Güneş Panelleri için Sigorta şirketlerince sigortalama yapılır. Bu durumda elektrik üreten ürünlerde bir problem yaşanması durumunda sigorta firması tarafından bu hasar tazmin edilmektedir.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Çatı Tipi Güneş Enerjisi Paneli Sigortası

Çatı Tipi Güneş Enerjisi Paneli Sigortası, çatılarda güneş enerjisi paneli kurarak kendi enerji ihtiyacını üreten bireyler için güneş enerjisi panelinin kullanılamaz hale geldiği durumlarda, üretim kaybının ibrazı koşuluyla, sigortalının zararını belli bir tutara kadar karşılayan sigorta türüdür.

Güneş Enerji Paneli Sigortası Neleri Kapsamaktadır?

Güneş enerjisi panelleri için yapılan Güneş Enerjisi Sigortası neleri kapsamaktadır? Hangi durumlar teminat altındadır.

Ana Teminatlar

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları
 • Yangın, yıldırım, infilâk
 • Doğal afetler
 • Kara/hava/deniz taşıtları çarpması
 • Grev, lokavt, kargaşalık ve halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör
 • Deprem ve yanardağ püskürmesi
 • Geniş kapsamlı makine kırılması
 • Elektronik cihaz
 • Fazla mesai, gece işçiliği, tatil günlerinde çalışma ve hızlandırılmış nakliyat giderleri
 • Hırsızlık, Çalınma
 • Dolu yağışı

İsteğe Bağlı Eklenebilen Teminatlar

 • Operasyonel kar kaybı
 • Maddi hasara bağlı olmayan üretim kaybı

GES, sağladığı yüksek faydayla orantılı olarak yüksek maliyet gerektirir. Bu nedenle, oluşabilecek herhangi bir soruna karşın risklerinizi güvenceye almanız mantıklı olacaktır. Ayrıca, bu sektöre yatırım yapmak isteyen birçok yatırımcı; ileride karşılaşabilecekleri risklere karşı güvenceye sahip olmak istemektedir.

Doğal afetler, çalınma, kullanılan ekipmanlarda meydana gelebilecek sıkıntılar, kemirgen hayvanlardan kaynaklı sorunlar ve kar kaybının yaşanması gibi birçok risk, göz ardı edilmemelidir. Bu yüzden, alanında tecrübeli bir sigorta şirketi ile çalışmanız sizin yararınıza olacaktır.

Güneş enerji santrali dolu yağarsa sigorta var mı?

Sigorta kapsamına giren bir konu, mücbir sebep, doğal afet hasarıdır ve sigorta poliçeleriyle teminat altına alınabilir. Bunun için belirli standartlarda üretilen güneş panelleri; dolu yağmasına, kar yüküne, rüzgar yüküne mukavemet şartlarını sağlaması gerekmektedir.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Güneş panellerinin standartlara uygun olduğundan emin olmak önemlidir. Ürünün teknik dökümanlarında bunlar yazar ve sigorta acentenizden bunu teyit etmekte mümkündür.

Güneş Enerjisi Sigortalama Fiyatları Nedir?

Portföylerinde bulunan güneş enerji satrallerinin sigortalama bedeli; toplam sistem maliyetinin binde 1 ila binde 5 oranında değişmektedir.

Güneş Enerjisi Paneli Ges Sigortası Hangi Sigorta Şirketleri Yapıyor?

Güneş panelleri için sigorta işlemleri için;

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Alianz Sigorta

Kotra Sigorta

gibi sigorta şirketleri, güneş enerjisi sistemlerini sigortalama işlemelerini yapmaktadır.

BağEvi Güneş Enerjisi

Dilerseniz Power Enerji firmamıza ulaşarak güneş enerji sistemleriniz için sigortalama işlemlerini de tarafımıza yaptırabilirsiniz.

POWER ENERJİ

Tel & Whatsapp 0532 745 27 63

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir