Güneş Enerjisi Sistemleri Fiyatları (Solar Enerji)

Bu yazımızda Güneş Enerjisi Sistemleri yani Solar Enerji Güneş Panelleri ile elektrik üretimi, Evler için Solar Çatı Üstü 3kw, 5 kw, 7.5kw 10 kw Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi, güneş paneli kurulumu,solar panel  maliyeti, fiyatı ve elektrik üretip devlete elektrik satışı hakkında olacaktır.

solar çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Bu yazımızda Güneş Enerjisi Sistemleri yani Solar Güneş Enerji Sistemleri Güneş Panelleri ile elektrik üretimi, Ev enerji ihtiyacı için Solar Çatı Üstü 3kw, 5 kw, 7.5kw 10 kw Elektrik Üretimi, güneş paneli kurulumu, solar panel  maliyeti, fiyatı ve elektrik üretip devlete elektrik satışı hakkında olacaktır.

2018 yılı itibari ile özel mülkiyete ait boş ev çatıları, iş yerleri çatıları ve fabrika çatılarına güneş paneli kurulumu yapılması ile güneş enerjisi elektrik üretimi yolu açılmıştır. Artık Fazla üretilen enerji ilgili elektik dağıtım kurumuna satılabilmektedir.

Güneş Paneli Fiyatları + Güneş Paneli Fiyatları
Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Nedir? Nasıl Yapılır? Maliyeti? Fiyatı

Solar Enerji Sistemi Nedir?

İçindekiler

Güneş enerjisi sistemleri , güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinin genel adıdır. Genel olarak 2 adet enerji üretme sistemi bulunur. Off Grid sistem ve On Grid sistem.

Off Grid Solar Sistem Kurulumu = Off grid güneş enerji sistemlerinde bu sistemler elektriğin hiç olmadığı yerlerde Güneş panelleri, şarj kontrol üniteleri, jel aküler (100 ah, 150 ah,200 ah jel akü) ve tam sinus akıllı inverter kullanılır.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Güneş panellerinin ürettiği elektrik tam sinus akıllı inverter aracılığı ile akü gruplarına depolanır ve  depolanmış elektrik 220 volta çevrilerek kullanılabilir. Akşama kadar üretilen elektrik Gece kullanımları akülere depolanmış elektrikten kullanılacaktır. Bu kullanıma örnek Bağ evleri , karavanlar için güneş enerjisi, yazlık evler için kurulum yapılmaktadır.

Güneş Enerjisi ve Rüzgar Enerjisi ile Kendi Elektriğini Üreten Akıllı Ev

Güneş Enerjisi ve Rüzgar Enerjisi ile Kendi Elektriğini Üreten Akıllı Ev

Böylece, bağ evlerinde aydınlatma, televizyon ve buz dolabını, telefon şarjı gibi elektrik ihtiyaçlarınızı bu sistem ile karşılayabilirsiniz.

Akülü sistem fiyatları için Tıklayınız. https://satis.powerenerji.com/Solar-Paketler-ev-icin-karavan-yazlik-yayla-evleri

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

On Grid Solar Sistem Kurulumu = On grid Güneş Enerji Sistemleri şebeke ile uyumlu çalışan sistemleridir. Güneş panelleri, on grid inverter kullanılır. Güneş panellerinin ürettiği elektrik on grid inverter aracılığı anlık  220 volt veya 380 volta çevrilerek kullanılabilir.

Üretim fazlası enerjiyi anlaşma yapılması durumunda elektrik dağıtım kurumuna satabilirsiniz. Bu sistemde aküler bulunmaz. Bu yazımızda On Grid sistemler hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.

Evler İçin Solar Enerji Sistemleri

Mayıs 2019 da yayınlanan Güneş enerjisi sistemleri Türkiye Yenilenebilir Enerji Yönetmeliğine göre artık bina çatı üstü ve bina cephelerinde yenilenebilir enerji kaynaklarından olan temiz, sınırsız enerji kaynağı güneşten elektrik üretilebilecek, ihtiyaç fazlası elektrik olması durumunda elektrik dağıtım kurumuna satabilmek mümkündür.

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi ve Satışı

Bir Evin Elektrik İhtiyacı Solar Enerji Sistemi ile Karşılanabilir mi?

Evet. Evinizde kullandığınız tüm elektrikli ürünler için gerekli olan elektriği Güneş Panelleri ile yani solar sistemler ile karşılayabilirsiniz. Ortalama bir evin elektrik ihtiyacı için maliyet vermek gerekirse, bir aylık elektrik tüketiminiz ve elektrik faturası için ödediğiniz rakamdan yola çıkarak size uygun sistemler arasında fiyat verilebilir.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Çatıda Elektrik Üretimi ve Devlete Enerji Satışı

Artan elektrik maliyetleri nedeniyle evlerin elektrik ihtiyacı için artık ev çatılarında Güneş enerjisi sistemleri Güneş Paneli ile elektrik üretimi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bunun için öncelikle ilinizdeki elektrik dağıtım kurumu ( Aydem, limak, Gediz, Boğaziçi vs ) ile görüşme yapmanız ve Yasal İzin ( Çağrı Mektubu) almanız gerekmektedir.

güneş paneli çeşitleri hakkında

güneş paneli çeşitleri nelerdir, monokristal,polikristal,ince film, esnek, saydam solar panel fiyatı

Ayrıca elektrik dağıtım kurumunun bölgenizde (Mahalle, sokak vs) üreteceğiniz enerjinin alımına uygun alt yapısının olması gerekiyor. Bu durumda üretilen elektrik 10 yıl alım garantisi ile satabilirsiniz.

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Artık evler, kendi elektrik tüketimi için çatı alanlarında güneş paneli ile elektrik üretimi yapabilmektedir. Güneş Enerjisi sistemleri çalışma mantığı şöyledir;

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Çatı üstüne kurulan güneş panelleri gün içerisinde elektrik üretir, Bu sistemlerde batarya (Akü) kullanılmaz. Üretilen elektrik Çift yönlü elektrik sayacı ile elektrik dağıtım kurumuna verilir. Aynı zamanda şebekeden elektrik kullanmaya devam edersiniz.

ev güneş paneli

ev güneş için paneli

Ay sonunda elektrik sayacınız okunmaya gelinir. Bu durumda elektrik üretiminiz ve elektrik tüketiminiz tespit edilir.

Elektrik Tüketiminiz Fazla ise; TüketiminizdenÜretiminiz çıkartılır, aradaki fark tutarını ödersiniz.

BağEvi Güneş Enerjisi

Elektrik Üretiminiz Fazla ise; Elektrik ÜretiminizdenElektrik Tüketiminiz çıkartılır, aradaki farkı elektrik dağıtım kurumu size öder. Ödeme işlemi nakden olduğu gibi sonraki aylarda gelebilecek elektrik faturasını ödemek için sistemde bırakabilirsiniz.

Bir Ev İçin Güneş Enerji Panelleri Maliyeti Nedir? Kaç Para?

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi maliyetleri her ev için farklılık gösterebilir. Çünkü her evin elektrik tüketim değerleri farklıdır. Kendi elektrik faturanız ile karşı komşunuzun elektrik faturasını aklına getirebilirsiniz.

Evlerde benzer elektrikli ürünler kullanılmasına rağmen elektrik faturaları farklı gelir. Bunun sebebi evlerde kullanılan elektrikli aletlerin kullanma sıklığı ve süresiyle ilgilidir.

Güneş Enerjisi Elektik Üretimi sistemi için başlangıç noktanız elektrik faturanızda var alan aylık elektrik tüketiminiz ( kw ) ve bu tüketim için ödediğiniz bedel ( TL ) ile başlanmalıdır. Bu sayede bu tüketim değerleriniz için kaç kw güneş enerjisi elektrik üretim sistemi kurmanıza karar verebileceksiniz.

Kuracağınız Güneş enerjisi sistemleri, evinizdeki elektrik tüketiminize uygun olmalıdır. Bu sayede üretim fazlası elektrik üretiminiz size yeni bir gelir kapısı olabilir.

Güneş Enerjisi Sistemleri

Çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi

Çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi maliyeti

Ev İçin Solar Enerji Sistemi Maliyeti

Eviniz için solar enerjiye dayalı elektrik üretimi kurmak istiyorsanız maliyet bilgileri aşağıdaki gibidir.

Örneğin: Faturanıza uygun Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi Maliyetleri (Linklere Tıklayarak Detayları görebilirsiniz.)

Elektrik Faturası 200 TL civarında Geliyorsa 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

Elektrik Faturası 400 TL civarında Geliyorsa 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

Elektrik Faturası 800 TL civarında Geliyorsa 10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 10 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 970 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

Evler için Güneş Enerjisi Kurulum Maliyetileri için Tıklayın

Bir Evin Elektrik İhtiyacını Karşılayacak Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi hakkındaki videomuzu izleyin.

3 Kw Solar Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 200 TL civarında Geliyorsa Güneş enerjisi sistemleri 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 4.300 Usd civarındadır.

3 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 28 m2 alan olması gerekmektedir.

3 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

5 Kw Solar Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 400 TL civarında Geliyorsa 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 6.420 Usd civarındadır.

5 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 44m2 alan olması gerekmektedir.

7,5 Kw Solar Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası 600 TL civarında Geliyorsa 7,5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 7.5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 680 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

7,5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 8.890 Usd civarındadır.

7,5 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 70m2 alan olması gerekmektedir.

 

10 Kw Solar Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 800 TL civarında Geliyorsa 10 kw on grid 10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 10 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 970 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 12.200 Usd civarındadır.

10 Kw Güneş enerjisi sistemleri için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 90m2 alan olması gerekmektedir.

Aklınıza takılan soruları bize iletebilirsiniz.

Güneş Enerjisinin Faydaları Nelerdir?

Solar enerji, yenilenebilir enerji kaynaklarından olup, sınırsız, temiz enerji kaynağıdır. Gelecek yıl gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak için yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı ürün kullanımına yönelmeliyiz.

Ülkemizde Ankara yönetimi son zamanlarda çıkartılan yasalar dikkate alındığında Güneş enerjisi sistemleri solar ve rüzgar adı altında elektrik üretimi için çalışmalar yapmaktadır.

Ayrıntılı Bilgi İçin Bizi Arayınız

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

 1. Rahman Kose dedi ki:

  Merhaba 110 m2 bir dairenin tüm enerji (ısınma, yazın soğutma,fırın,şofben ve sıcak su) ihtiyacını karşılamak icin kaç kw enerji sistemi kurulabilir. Ve su andaki maliyeti nedir

  • Bilal dedi ki:

   Merhaba 110 m2 bir dairenin tüm enerji (ısınma, yazın soğutma,fırın,şofben ve sıcak su) ihtiyacını karşılamak icin kaç kw enerji sistemi kurulabilir. Ve su andaki maliyeti nedir

 2. Zühtü Karagöz dedi ki:

  2 katlı , 120 m2 bir evin elektrik enerji ihtiyacını karşılayacak solar veya rüzgar enerji sisteminin maliyetini daha önce sormuştum. 20 gündür cevap bekliyorum. ( Yörede çatı üstü su ısıtma sistemleri suyun kireçli olması sebebiyle çok sıklıkla arıza vermektedir ! )Selamlar , hayırlı ve kazançlı günler …

 3. ali mirza ozbek dedi ki:

  merhabalar çati ges sistemlerinde günduz uretilen enerzi sebeke elektirik hatlarinda kesinti oldugu zaman kullanilamazmi ?

 4. NEŞE BURNAZ Körür dedi ki:

  Iyi günler acık hava düğün salonu lokantamiz var bu tarz yerlerin elektirik ihtiyacını da karşılaya biliyor mu sanayi tipi elektirik kullanılıyor bu mekanlada

  • İbrahim dedi ki:

   Benim iki katlı evim var ama şu an bir katılı valiyete geçirdiğim için kadını Güneş Enerji sistemi yapmak istiyorum bunun maliyeti ne olur Yeriniz nerede Ben Tokat niksar’dan yazıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir