Güneş Enerjisinden Elektrik Nasıl Üretilir? 1 kw 5 kw 50 kw 100 kw Güneş Paneli Fiyatları

Güneş Enerji Sistemleri,Güneş Enerjisi, Güneş Enerji Sistemleri elektrik üretimi, Güneş Enerji elektrik üretimi, güneş enerjisi fiyatları, güneş enerjisi fiyatları 10 kw, güneş enerjisi fiyatları 100 kw, güneş enerjisi fiyatları 250 kw,Solar Enerji Sistemleri, Solar Enerji Sistemleri elektrik üretimi, güneş enerjisi fiyat listesi,ev tipi güneş enerjisi fiyatları,güneş enerjisi elektrik fiyatları,güneş enerjisi ile elektrik üretimi

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Güneş Enerjisinden Elektrik Nasıl Üretilir? 1 kw 5 kw 50 kw 100 kw Güneş Paneli Fiyatları

Güneş Enerji Sistemleri,Güneş Enerjisi, Güneş Enerji Sistemleri elektrik üretimi, Güneş Enerji elektrik üretimi, güneş enerjisi fiyatları, güneş enerjisi fiyatları 10 kw, güneş enerjisi fiyatları 100 kw, güneş enerjisi fiyatları 250 kw,Solar Enerji Sistemleri, Solar Enerji Sistemleri elektrik üretimi, güneş enerjisi fiyat listesi,ev tipi güneş enerjisi fiyatları,güneş enerjisi elektrik fiyatları,güneş enerjisi ile elektrik üretimi

Güneş, yaşam kaynağımız olmakla birlikte dünyadaki nükleer enerji haricindeki tüm yakıtların kaynağıdır. Bu büyük yıldızın dünyamıza olan uzaklığı 1,496×1011 m olup çapı dünyanın çapının yaklaşık 109 katıdır. İçerisinde, sürekli olarak Hidrojenin Helyuma dönüştüğü füzyon tepkimeleri gerçekleşir. Tepkimelerden oluşan kütle farkı,  ısı enerjisine dönüşüp uzaya yayılmaktadır.

Güneşin enerjisi; 4 Hidrojen atomunu 1 Helyum atomuna dönüştürmesinde gizlidir. 4 H = 4,032 , 1 He = 4,003 birim ağırlıktadır. Yani tepkimeler sonucu 0,029 birim ağırlık enerjiye dönüşüp uzaya aktarılmaktadır. Yani, güneşte her saniyede yaklaşık olarak 564 milyon ton H, 560 milyon yon He’ye dönüşmektedir.  Kaybolan 4 milyon ton kütle foton olarak uzaya yayılmaktadır.
Dünya atmosferinin dışında güneş enerjisinin şiddeti, yaklaşık olarak 1370 W/m2değerindedir, ancak yeryüzünde 0-1100 W/m2 değerleri arasında değişim gösterir. Güneş enerjisi teknolojileri temel olarak termal ve fotovoltaik sistemler olarak iki ana gruba ayrılır. Fotovoltaik piller, yüzeylerine gelen güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren sistemlerdir.  Bu piller güneş enerjisini yapısına bağlı olarak %5 ile %20 arasında bir verimle elektrik enerjisine çevirebilmektedir.

 

Panellerin temel çalışma prensibi fotonların koparttığı elektronların eklemde dolaşması ve elektrik akımı üretmesidir. N tipi yarı iletken ve P tipi yarı iletken olmak üzere temel olarak 2 katmandan oluşurlar. N tipi yarı iletken elde etmek için yaygın olarak kullanılan silisyum eriğine periyodik cetvelin 5. grubundan bir element eklenir (örneğin fosfor). Silisyumun dış yörüngesinde 4, fosforun dış yörüngesinde 5 elektron olduğu için fazla olan elektronu güneşten gelen fotonların enerjisi ile dışarıya verir. P tipi yarı iletken elde etmek için ise, silisyum eriğine periyodik cetvelin 3. Grup elementlerinden biri eklenir (örneğin: alüminyum, indiyum, bor).  Bu elementlerin son yörüngesinde 1 elektron eksik olduğundan N tipi yarı iletkenden P tipi yarı iletkene elektron akışı olur ve doğru akım oluştururlar.

İsrail Dünyanın En Büyük Güneş Kulesini İnşaa Ediyor

Enerji alanında bağımsızlık hedefi olan İsrail, güneş ve rüzgar enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik çalışmalarda bulunuyor. İsrail, bu yönde önemli bir adım atarak dünyanın en büyük güneş kulesini inşaa ediyor. 2017 yılında tamamlanacak projenin detayları haberimizde.

Güneş kuleleri, güneş enerjisinin önce ısı enerjisine ardından kinetik enerjiye son olarak da kinetik enerjiye çeviren sistemlerdir. Sera şeklinde yapıya sahip bu sistemlerde aynalar ile yansıtılan güneş enerjisi kuledeki kollektör denilen yapıda toplanıyor ve bir dizi işlemin ardından enerji üretimi gerçekleşiyor. Günümüzde güneş enerjisine duyulan ihtiyacın artmasıyla güneş kulesi çalışmaları hız kazandırmıştır. Enerjide dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak amacıyla İsrail, dünyanın en büyük güneş kulesini inşa ediyor.
Necef Çölü’ne inşaa edilen Aşalim Kulesi, 240 metre yüksekliğinde olacak. Sera şeklinde sistem 400’den fazla futbol sahası büyüklüğünde olacak 700 dönümlük bir alanı kapsayacak. Kollektöre güneş ışığı yansıtması için 55.00 adet ayna kullanılacak. Toplanan enerjiyle 600 santigrat derecede kaynayan su generatörü hareket ettirerek enerji üretilecek.

Dünyanın en büyük güneş kulesi özelliğinde Aşalim Kulesi’nin 2017 yılında tamamlanması ve 2020 yılında elektrik enerjisi ihtiyacının %10’unu yenilenebilir enerji ile karşılanması hedefleniyor. 121 MW’lık kapasitedeki bu sistem ile 110.000 hanenin elektrik enerjisinin karşılanması amaçlanıyor. Bu projenin mali bedeli ise 500 milyon euro olarak belirtiliyor.

Elektrikport.com

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir