Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi için Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi için Gerekli Malzemeler Nelerdir? Güneş Paneli, inverter , şarj kontrol cihazı, jel akü, solar kablo ile solar enerji sistemi elektrik üretimi hakkındakı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi için Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Son zamanlarda yüksek gelen elektrik faturaları nedeniyle bir çok kişi Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi için Gerekli Malzemeler Nelerdir? güneş paneli yapımında kullanılan ürünler neler, kendi elektriğini nasıl üretebilirim gibi sorular almaktayız.

Güneş Paneli, güneş ışınımını elektrik enerjisine dönüştüren cihazlardır. Güneş Panelleri, solar panel, enerji paneli güneş pili veya enerji paneli olarak ta bilinir. Ancak temelde görevi güneş ışığını elektrik enerjisine dönüştürür.

Güneş Paneli Fiyatları +Güneş Paneli Fiyatları
Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi için Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi için Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi için Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Bağ eviniz var ve doğa ile iç içesiniz. Şehrin gürültüsünden keşmekeşliğinden uzaklaşmak, kafa dinlemek istiyorsunuz ama bununla beraber alışkanlıklarınızdan ve normal yaşantınızdan taviz vermek istemiyorsunuz. Bu nedenle bağ evi elektrik ihtiyacı için güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretim sistemi kurabilirsiniz.

Bağ evinizde kullanmak istediğiniz Buz dolabı, aydınlatma lambaları, televizyon ve telefon şarjı, bilgisayar şarjı gibi ihtiyaçları solar enerji sistemleri ile çözebilirsiniz

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi Nasıl yapılır gerekli malzemeler nelerdir?

 • Güneş Panelleri
 • Jel Aküler
 • İnverter
 • Şarj Kontrol Cihazı
 • Solar Kablo
 • Konnectörler
Güneş Paneli Şarj Kontrol Cihazı Kurulum Şeması

Güneş Paneli Şarj Kontrol Cihazı Kurulum Şeması

Güneş Paneli: Güneş paneli, güneşten gelen ışınımı elektrik enerjisine dönüştüren cihazlardır. Monokristal ve polikristal gibi temelde 2 farklı alt solar panel seçeneği bulunur.

Jel Aküler: Güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinde kullanılan derin şarj özelliğine (deep cycle ) sahip akülerdir. Jel aküleri diğer sulu, asitli akülerden ayıran en önemli fark enerji tutma kapasitelerinin yüksek olması ve uzun yıllar kullanılabilir olması dır.

İnverter Fiyatları +İnverter Fiyatları

İnverter: İnverter, solar enerji sistemlerinde güneş paneli ile üretilen enerji akü gruplarına depolanması ile jel akülerdeki enerjiyi (12 volt, 24volt, 48 volt ) 220 volta yükseltilmesine yarayan cihazlardır. Güneş paneli ile üretilen enerjiyi 220 volt olarak kullanabilmemize yarar.

Şarj Kontrol Cihazı : Güneş paneli regülatörü olarak ta bilinir. Güneş paneli ile üretilen elektriği akülere şarj etmek için şarj kontrol cihazını kullanırız. Şarj regülatörleri güneşten gelen enerjiyi akülere depoladıktan sonra jel aküler dolduğunda şarjı keser. Böylece solar akülere fazla akım gitmesi engellenmiş olur.

Solar Kablo: Güneş paneli ile üretilen enerjiyi şarj kontrol ünitesi, inverter e taşıyan kablolardır. 4mm solar kablo, 6 mm solar kablo ve 10 mm solar kablo olarak 3 çeşiti bulunur.

Konnectör: Güneş paneli ile elektrik üretiminde solar panellerden üretilen enerji bir artı çıkışı ve bir de eksi çıkış ile şarj kontrol cihazına iletilir. Güneş paneli ile üretilen enerji konnectörler ile solar kabloya bağlanır.

Jel Akü Fiyatları +Jel Akü Fiyatları

Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi Projesi

Güneş Enerjisinden Elektrik üretimi Projesi yapmak istiyorsunuz peki nereden başlayacaksınız. Cevap; ihtiyaçlarınızdan. Bağ evinde hangi cihazları çalıştırmayı planlıyorsanız bu enerji tüketiminize ilişkin bir liste yapmalısınız.

Örnek Liste

 • Televizyon
 • Buz dolabı
 • Aydınlatma Lambaları
 • Telefon şarjı
 • Bilgisayar şarjı

Yukarıdaki liste gibi siz de kendi listenizi hazırlayabilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınız olan solar enerji sistemi ni belirlemiş olacaksınız.

Şarj Kontrol Cihazı +Solar Kablo

Bağ evleri için hazırladığımız solar hazır paket sistemleri incelemek isterseniz tıklayabilirsiniz. https://satis.powerenerji.com/Solar-Paketler-ev-icin-karavan-yazlik-yayla-evleri  

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

BağEvi Güneş Enerjisi

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir